Nie je v EU toho, kto by prevádzkový problém s príchodom 1,5 milióna ľudí riešil

Všetci, kto sa tou problematikou zaoberáme, kritizujeme a oprávnene. Aj Tomáš Bella (FB), aj ja, aj kopu ďalších. Každý za niečo ďalšie.

A potom niekoho z nás napadne vyčítať nie len výkonným politikom, ale aj ostatným kritikom, že kritizujú nevhodne a za niečo iný ako oni.

A tak sa nakoniec všetci topíme ako mačence v kritike. Navyše tí, čo majú od nás zverenú moc nič nerobia, ale zapoja sa do nášho kritického krúžku.

A čas ide, za prvý týždeň pribudlo na EU kontinente +16000 ľudí. A hovno sa deje, rieši, prijíma, vyhosťuje, školí, rozvíja, opravuje, znovuzavádza…

Hlavne, že kritika beží na plné obrátky.

Viete, v demokracii nastane vždy jeden moment, keď niekto vyhrá voľby, bachne po stole a začne riešiť – konať. Diskusia je fajn. Ale občas treba aj konať. V EU sa už 13 mesiacov s jedným prevádzkovým problémom nič nedeje. Len sa kritizuje.

Je to problém EU, nie jednotlivých štátov.

My sme tí, čo zasadáme v 28 člennej Rade EU, ktorá jediná môže niečo skutočne urobiť. Ani samotní Nemci, ani samotní Dáni ani samotní… Proste musíme spolu niečo SKUTOČNE UROBIŤ.

V EU nie je toho, kto by tento prevádzkový problém s 1,5 miliónmi ľudí skutočne riešil. Je to problém EU, nie jednotlivých štátov. Potrebujeme koordináciu na brehu Grécka s vlakmi na prepravu do Nemecka cez Macedónsko a Srbsko. Potrebujeme vyslať kopu vojakov a policajtov z Holandska, Dánska, Švédska na pobrežie Talianska a Gréctka, aby sme okamžite podchytili každého topiaceho sa. Každého, kto zabúcha na bránu.  Potrebujeme uzavrieť vonkajšiu zelenú schengenskú hranicu v Slovinsku, Maďarsku, aby ľudia vchádzali a vychádzali zo Schengenu na juhu EU len cez regulárne prechody. Tam ich bude čakať pripravený Holanďam či Dán, zaeviduje a rozbehne sa azylový proces.

Už to vidíte, že to nie je problém jednotlivých krajín? Už to v tom predchádzajúcom odstavci vidíte, že je to naozaj EU problém?

Potom nikoho nenapadne postaviť policajtov na most medzi Dánskom a Švédskom.  My potrebujeme tých ľudí, čo kontrolujú doklady v Malmoe, postaviť na hranicu v Slovinsku a Maďarsku alebo na Fínske hranice s Ruskom. Tam musí Švédsko chrániť svoju krajinu.

Podobne Dánsko má poslať všetkých tých čo postavili na Dánsko Nemeckú hranicu do Slovinska. Keď to takto urobí aj Belgisko aj Slovensko aj Česko, nakoniec zistíme, že na Slovinsko -Chorvátskej schengenskej hranici o seba tí policajti zakopávajú.  Až zistíme, že na tom Gréckom pobreží sa 3 policajti z celej EU bijú o záchranu jedného topiaceho sa.

Tak vtedy dobre bude. Pretože tí prví policajti automaticky vatvoria tlak na to, aby im ľudia odbúdali v azylovom procese. A tí čo riešia azylový proces zas budú tlačiť na to, aby sa po ich rozhodnutí s tými ľuďmi ďalej pracovalo v klasických sociálnych programoch po celej EU. Prvá fungujúca úroveň spustí kaskádu fungovania.

Už to vidíte, že to je skutočne len a len EU problém? UŽ TO KONEČNE VIDÍTE, ŽE JE TO EU PROBLÉM?

Nie nekričím na vás preto, že ste idiot. Len nemám tú trpezlivosť, kým na to prídete sami. Presrali sme ničnerobením a pospávaním na zasadaniach Rady EU 13 mesiacov. My Slovensko!  Keď nevie nik iný zburcovať EU, tak to má urobiť Slovensko.

Smer-SD 4 roky chodil pospávať na zasadanie Rady EU. Nie je dôvod nechať ich to robiť aj naďalej.

Čelíme skutočne vážnemu prevádzkovému problému. Potrebujeme serióznych ľudí. Nie takých, čo len strašia. Aj tak sa dajú vyhrať voľby.

Potrebujeme takých, ktorí dokážu svoje kritiky pretaviť do skutočných riešení. Takých, čo dokážu zburcovať pomocou verejnej mienky aj spiace Ruženky v Rade EU z Nemecka, Dánska, Švédska či Francúzska.

Potrebujeme skutočné riešenia tohoto prevádzkového problému. Viem ho pomenovať. Máme aj riešenia. Tým základným je:

Vrátiť sa k dodržiavaniu pravidiel. Reagovať pri úprave pravidiel na aktuálny vývoj.  Urýchliť azylový proces, aby boli prichádzajúci v krátkom čase rovnoprávny s nami pred zákonom, výhodami EU a osobnou zodpovednosťou. 

Áno, podarí sa nám urobiť pár chýb. Rozhodne urobíme chyby. Niekoľko ľudí možno vyhodíme z EU neoprávnene.  Na brány EU v roku 2015 zabúchalo viac ako 1,5 milióna ľudí. Nalejme si čistej pepsikoly – pár desiatok, a keby aj stoviek chýb, je stále pod štatistickú chybu. Len sa nesmú opakovať. Chyba v Kolíne sa nesmie opakovať.

Áno, tým čo nespravodlivo ukrivdíme v azylovom procese tým na 100% ublížime. A tí, čo to vykonajú budú za tieto nespravodlivosti na 100% hnaní na zodpovednosť. To kritici robia a je dobre že to robia.

Možno by bolo fajn, keby si to kritici uvedomili, čo svojou kritikou spôsobujú. Ako ich ušľachtilí čin na boj proti nespravodlivosti dopadá na 1,5 milióna ľudí, čo prišli v roku 2015, na cca 1,5 milióna, čo podľa odhadu môjho palca príde v roku 2016. A hlavne aký dopad má ich kritika na 500 miliónov obyvateľov EU a prístupových krajín.

Viete, ako zdravotnícky profík čosi viem o medicíne katastrof. Nie, nechceli by ste vedieť, že proste v istých situáciách je normálne, že niekto umrie, kto by za inej situácie mohol žiť. Ak by to EU prichádzalo ročne 5-6 tisíc vojnových utečencov, všetci by prežili. Keď ich je teraz 1,5 milióna ročne ak nie viac, niektorí doplatia na naše chyby. Tak to proste je. V kontexte situácie…

Zodpovednosť za ostatných máme všetci. Aj tí, čo za rok 2015 nič nerobili len spali, aj tí, čo sa v roku 2016 uchádzame o priazeň voličov na Slovensku. A rovnako majú zodpovednosť všetci kritici.

Demokracia bez zodpovednosti nefunguje. Tak sa prosím, takto v nedeľu s krvou plnou chilomikrónov, zamyslite nad tým, ako vy osobne pristupujete k zodpovednosti, ktorú máte voči svetu.

Ach áno, dopustil som sa kritiky kritiky.

Share Button