Dobré správy z kampane plnej zla

Akýkoľvek by protikandidát chcel byť v budúcnosti, ak zvíťazí proti hnusnej špinavej kampani, už všetci budú vedieť, že to nefunguje. Ak občania nebudú akceptovať špinavú kampaň, vyletí latka občianskeho spolužitia do výšin.

Ako vyzerá využitie štátu na svoje osobné ciele nemôže byť už jasnejšie ukázané. Už chýba len spoločná fotka.

Prezidentská kancelária:

Pri výkone prezidentskej funkcie sme museli často čeliť situáciám, pri riešení ktorých sa preukázali ako nevyhnutné skúsenosti z politického života a medzinárodné kontakty. Je zrejmé, že pred podobné komplikované situácie bude postavená aj nová hlava štátu. Obzvlášť v dnešnej neistej a komplikovanej dobe, keď vidíme pokusy o narúšanie sociálneho zmieru, štiepenie politickej scény a nástup neštandardných a extrémnych síl, či hroziaci vojnový konflikt na Ukrajine. Sme preto presvedčení, že Slovensko potrebuje v tomto čase na svojom čele skúseného a medzinárodne akceptovaného politika.

Zdroj:  Prezident SR – Správy tlačového oddelenia.

Polícia:

V e-mailoch, z ktorých bývalý minister vnútra čítal, sa píše o samovraždách „za niekoľko rokov dozadu.“ Policajti mali svoje zistenia nahlásiť nadriadeným v ten istý deň, čiže v utorok do 14:30.

„V prípade, že v rámci odboru poriadkovej polície budete evidovať za sledované obdobie prípad samovraždy, kde bude motív konania krach nebankovky, žiadam zaslanie meritórneho rozhodnutia ako aj informáciu, z akého zdroja sme zistili tento motív (svedecká výpoveď, list na rozlúčku a podobne),“ píše sa v jednom z e-mailov.

Minister vnútra Robert Kaliňák zo Smeru zapojenie polície do kampane proti Kiskovi odmieta.

Zdroj:  SME.sk | Lipšic: Samovrahov chcú zneužiť proti Kiskovi. Kaliňák to odmieta.

Súdy:

Sudca, ktorý prehovoril pod podmienkou anonymity, v stredu SME povedal, že z Najvyššieho súdu náhle prišla neoficiálna žiadosť zohnať podklady z rozhodnutí v kauzách, kde figurujú Kiskove firmy.

„Oslovení boli, zrejme telefonicky, viacerí predsedovia súdov, najmä na východnom Slovensku,“ povedal sudca, ktorého meno má redakcia.

Harabin hovorí, že je to nezmysel. „Problémom legálnej úžery sa zaoberá dlhodobo,“ odpovedala jeho kancelária.

Zdroj:  SME.sk | Harabin skúma úžeru, tlak na Kisku odmieta.

Predseda parlamentu:

To je totiž rozhodnutie, ktorým Pavol Paška mobilizuje celý parlament do volebnej kampane svojho straníckeho šéfa. O tom nie je možné ani otvoriť diskusiu, keďže posúvanie v programe schôdze sa dotklo práve a len zákonov s vizitkou „pakt Smer-KDH“.

Veru tak. Manželstvu ako „jedinečnému zväzku jedného muža a jednej ženy“ ničím neublíži, ak sa do ústavy dostane až v apríli. Podobne súdnictvo vydrží ešte týždeň bez „reformy“ (ak už vydržalo 20 rokov).

Zdroj:  Najjedinečnejší zväzok | Redakčné | komentare.sme.sk.

Prezidentnské voľby sa v druhom kole zmenili na hlasovanie o to, či sa aj v budúcnosti takéto  praktiky oplatia.

Keď už naozaj nič iné, tak táto kampaň ukáže, čo sa ešte smie a čo  občania už naozaj nenechajú bez odporu.

Pod čiarou: V týchto dňoch finišuje podávanie daňových priznaní. Štát funguje, pretože platíme dane. Vyčísľujeme, koľko sme prispeli na kampaň jedného z kandidátov.

Pod dvomi čiarami: Prečo je niečo raz biele a raz čierne? Vždy je to o čase. Nuž, prečo práve dnes? Cui bono?

Share Button