Oslobodiť politika môže len politická zodpovednosť alebo pravdovravnosť a otvorenosť

Namiesto predkladania dôkazov o vlastnej pravdovravnosti, poctivosti či zodpovednosti vlastným občanom, namiesto tvorby riešení súčasného stavu sme zo strany indivíduí pod hlavičkou strán Smer+SNS+Híd a 2 oká zo Siete svedkami domáhania sa  paragrafov zákona na ochranu trestnej činnosti.

Prokuratúra na čele s Jaromírom Čižnárom sa pýta, odkiaľ šéf OĽaNO disponuje informáciami zo spisového materiálu.

Generálna prokuratúra považuje vyjadrenia politikov za zavádzajúce, v snahe zasahovať do nezávislosti a činnosti orgánov činných v trestnom konaní. Preto vyjadrenia politikov k tejto trestnej veci je potrebné vnímať v politickom kontexte,“ píše sa ďalej v stanovisku Generálnej prokuratúry. Zdroj: „Matovič je hysterický, zavádza ľudí.“ Generálny prokurátor reaguje na kauzu okolo Špirka | Slovensko | HNonline.sk – Správy z politiky, ekonomiky a financií

Namiesto pravidelného odpovedania na otázky občanov sme svedkami útekov pred kamerami a mediálnych samodiskusí.

Nesmiete sa pýtať, nesmiete pochybovať, nesmiete vedieť.

Držať hubu, to od nás OBČANOV chcú indivídua pod hlavičkou strán Smer+SNS+Híd+Sieť?

Budú nám aj holiť hlavy? Budú nám, kua, aj ukazovať ako vysoko má skákať náš pes?!? O TO IDE? SKRYŤ, NEODPOVEDAŤ, NEKLÁSŤ OTÁZKY, DRŽAŤ HUBU A USMIEVAŤ SA AKO IDIOTI?

Politická zodpovednosť – to je jediný nástroj, ktorý stojí medzi občanom vlastného štátu a vyvolávaním zákona na ochranu trestnej činnosti.

Pravdovravnosť, poctivosť, zodpovednosti a otvorenosť – to sú jediné nástroje, ako sa politik môže chrániť pred obvineniami od svojich vlastných občanov.

Pretože pre demokratického politika zvoleného občanmi sú len a len títo občania jeho policajtami, jeho prokurátormi, jeho sudcami.

Ani prokuratúra, ani súdy, ani polícia nepomôžu politikovi v záchrane jeho politickej kariéry, v dôkaze jeho poctivosti, zodpovednosti a pravdovravnosti.

Prokuratúra, polícia, súdy môžu politika, prokurátora či sudcu chrániť pred občanmi svojho štátu len pomocou zákona na ochranu trestnej činnosti.  A taký chvála Bohu neexistuje.

Akonáhle sa niektorý politik začne odvolávať na zákonnú ochranu svojej politickej kariéry,  automaticky sa dostáva do konfliktu záujmov. On si sám môže vytvoriť pre seba zákony, pre seba riadiť políciu, prokuratúru  a súdy.  Politik je tvorca zákonov a teda aj spravodlivosti.

A preto jediným nástrojom, ktorý môže postihovať poslancov, vládu, súdy, políciu je politická zodpovednosť. Jediným nástrojom, ktorý môže politikovi zachrániť jeho politickú kariéru je pravdovravnosť, poctivosť, zodpovednosti a otvorenosť.

Jedno alebo druhé. Buď vyvodí politickú zodpovednosť, alebo neustálou pravdovravnosťou, poctivosťou, zodpovednosťou a hlavne otvorenosťou presvedčí občanov, z ktorých vzišiel jeho demokratický politický mandát, že na politickú kariéru má oprávnenie.

Keďže indivíduá pod hlavičkou vládnej koalície Smer, SNS, Híd a 2 oká zo Siete nevyvodzujú žiadnu politickú zodpovednosť a súčasne ani nepredvádzajú pravdovravnosť, poctivosť, zodpovednosť a otvorenosť, sme svedkami tragédie slovenskej spoločnosti.

O týchto indivíduách v stranách vládnej koalície dnes môžeme s jednoznačnou istotou prehlásiť, že buď nie sú politici, alebo nie sú tvorcami zákonov, že neriadia políciu, prokuratúru a súdy.

 

Share Button