Kdesi na Slovensku

Aby aj inžinier, zememerač a priemerný stredoškolák pochopili smrť spravodlivosti

V dnešnom článku si preložíme konanie okolo prokurátorov, Bonaparte, vratiek DPH, bankových účtov ministrov do zrozumiteľnej reči.

Upozornenie: Všetky nasledujúce udalosti sú čisto fiktívne a podobnosť so skutočnými udalosťami, osobami a pozemkami je čisto náhodná a výsledkom vašej fantázie.

Váš sused na vedľajšom pozemku začne stavať prevádzku píly. Tak cirka 2-3 cirkulári na výrobu lát z guľatiny. K tomu 2-3 hoblovačky. Má zákazky od štátu, takže beží 16 hodín denne na dve smeny.

Ste v súdnom spore priamo s ním kvôli hluku, neprimeranej zastavanosti, porušenému územnému plánu a čo ja viem čo všetko ešte. Zbierate podpisy na petíciu, žalujete obec kvôli územnému plánu, legalizácii stavebného konania a čo ja viem za čo ešte. Ťahá sa to 10-15 rokov, vaše deti medzičasom dospievajú.

Ten váš sused jedného dňa podá na vás trestné oznámenie, že ste postavili pred 30 rokmi plot o 0,5 metra na jeho pozemku a tak sa mu dnes nezmestí 4 nový cirkulár. To viete, eurofondová investícia.

Podá toto trestné oznámenie u policajta Národnej kriminálnej agentúry v Bratislave. Je to divné, keďže len 3 km sa nachádza vaše okresné mesto a Bratislava je vzdialená 250 kilometrov.

NAKA k vám o dva dni nabehne a spraví u vás domovú prehliadku a zabaví vám všetky počítače, kde máte zdokumentovaný celý prípad, posudky od hygienikov, posudky o nesúlade s územným plánom, všetky e-maily s vašim právnikom, v ktorých plánujete budúcu stratégiu.

Predvolajú vás na výsluch a ten vedie policajt, u ktorého podával trestné oznámenie váš podnikavý sused.

Potom to už ide šupkom: Do pol roka stojíte pred mestským súdom, vy síce máte výpisy z katastra až do roku 1963, ale susedova dcéra, vtedy 3 ročná si pamätá, že tam žiaden plot nikdy nebol. Sudca vydáva príkaz na odstránenie stavby – vášho plota. Vy sa odvoláte a o mesiac výrok okresného súdu potvrdí súd krajský.

Koniec fiktívneho vysvetlenia.

Upozornenie: Všetky uvedené udalosti sú čisto fiktívne a podobnosť so skutočnými udalosťami, osobami a pozemkami je čisto náhodná a výsledkom vašej fantázie.

Tak o tom to presne je dnešný svet kešu, svet, kedy sa platili&prenajímali&prali veci.

A len mimochodom, podobnosť s nejakým pozemkom kdesi na Slovensku je čisto náhodná. Toto by sa naozaj nemohlo stať.

Kdesi na Slovensku
Kdesi na Slovensku

Ani komplex Bonaparte nikde na Slovensku nestojí.

Keď sa ma raz niekto bude pýtať, prečo som vliezol do politiky, tak mu odpoviem:

  • Aby som mohol byť štváčom demokracie.
  • Aby sme každý mali rovnaké šance.
  • Aby boli každé 4 roky voľby a každý demokrat mal šancu vyhrať.
  • Aby každý inžinier, zememerač aj priemerný stredoškolák mal istotu, že keď sa bude správať priemerne zodpovedne a priemerne poctivo, že sa mu bude dobre a spokojne žiť.
  • Aby každý inžinier, zememerač aj priemerný stredoškolák rozumeli ako funguje náš vlastný štát.
  • Aby podmienkou spokojný život nebol závislí od milosti či nemilosti niekoho iného. Aby sme si my rozhodovali o našom štáte.
  • Aby tu bola pre každého bez rozdielu prichystaná sociálna a zdravotná záchranná sieť, keď sa nezadarí či keď si vytiahnete čierneho Petra.
Share Button

Názor na “Aby aj inžinier, zememerač a priemerný stredoškolák pochopili smrť spravodlivosti”

Komentáre sú zakázané.