Ľavicoví zmätení voliči Mostu-Híd sú stále ako Goro pred Tokiom

Redaktori Denníka N sú spolu s ostatnými voličmi Mostu práve niekde pred Tokiom.  Zmätení  Goro pred Tokiom nevedel, kam sa vybrať. Nakoniec to dobre dopadlo.

A či to dobre dopadne a nájdu svoj nový ľavicový Smer, to nikto netuší. Leda ak… Načo chodiť do Japonska.  Ja myslím, že čoskoro bude natočený remake Neďaleko od Trenčína, v ktorom vhupne Godo do rybníčka. Že to bude len ďalšia nepodarená okresná kantonová vysoká hra nízkej úrovne, vedia už dnes nie len pimpongáči.

Súvislosti z vydania Denník N 20.5.2016:

  • Poradňa pre poslancov, ktorí si zakázali používať vlastnú hlavu
  • Denník N sa zhováral s ľuďmi z prostredia Mosta-Híd a Siete o tom, ako vznikala vláda a čo rozhodovalo.
  • A korunu tomu dáva šéfredaktor:  Čo sa deje v Bugárovej a Procházkovej hlave?

    Bez emócií a s trochou porozumenia sa dá pochopiť, že považovali vládu za lepšie riešenie ako predčasné voľby.

    To (najzaujímavješie) sa odohráva priamo v hlavách Bélu Bugára a Radoslava Procházku. Z ich verejných vyjadrení je zrejmé, že sú vo fáze, keď sa snažia sami seba presvedčiť, že nič iné ako vládu so Smerom a s SNS nemohli urobiť.

    Vážnejšie je to pri snahe nevidieť problémy pri Robertovi Ficovi, Robertovi Kaliňákovi a ich Smere. Bugár, Procházka a ich ľudia mali pravdu, keď pohoršene odmietali slovné útoky a masovú vulgaritu, ktorá sa na nich liala prvé týždne po voľbách. Mali pravdu v tom, že politici aj voliči sa ich nesnažili pochopiť a robili z nich väčších démonov, než akými sú v skutočnosti. Presne to isté však teraz robia oni, keď sú schopní presviedčať samých seba aj nás, že Kaliňák je prijateľný a Galko nie. A dôvod? Lebo Galko je zlý človek, ako hovorí Bugár v rozhovore pre naše noviny.

Môžete tisíckrát opakovať „lebo geopolitika“, „lebo vyššie princípy a politická hra vyššej úrovne“. Keď nakoniec by ste s láskou prijali zrušenie gastráčov a skončenie beztrestnosti bafuňárov. O súvislosti obchvatu D4, výkupu pozemkov a malých domov si v redakcii isto čo-to tiež nepublikovateľné poviete.

Ale jo, možno sa dočkáte zlepšenia v zdravotníctve. Lebo nakoniec nebolo iného riešenia, len požiadať pravičiarov. 

Bolo by naozaj pekné, keby „tí čo vždy vedeli“  a „tí, čo majú kinderštúbe“, aby sa teraz s pokorou zamysleli nad tým, po čom v prvých dňoch po zostavení vlády koalície strán Smer+Smeru podobní tak strašne túžili. A na koho sa vtedy hnevali, že pripomínaním zrady na voličoch len rozvracajú republiku.  Ja viem, na gastráče ste nemysleli. Mysleli ste na akúsi vyššiu geopolitickú hru, ktorej len vy rozumiete. A všetci ostatní sú politickí hazardéri.

Zmätení ľavicoví voliči, voliaci Most, Sieť, SNS a Smer z nedostatku naozaj ľavicovej sociálnej demokracie, nakoniec dostali, čo chceli.  Nástroje štátnej buzerácie názorovo nepohodlných a zákonom zaručené bezpracné biznisy veselo pokračujú (čítaj: 8 príkladov ako Smer-koalícia okráda zamestnancov).

Pretože práve o tomto je vláda s dnešnou zostavou podnikateľov vo firme Štát, s.r.o. na čele  ľavicových strán. A zdá sa, že sú, z toho čo dostávajú, ich voliči akýsi zmätení.  Veď ako je to možné, že ich milovaný a múdry pravicový Most…

Share Button