Zrušenie roomingových poplatkov v EU v roku 2017 je kolosálne zlyhanie socialistov

Odkedy to máme v Európe ten „Európsky hospodársky priestor“?  Od roku 1992.  Odkedy je tu Európske hospodárske spoločenstvo ? Od roku 1957!

EHP bol založený Dohodou o Európskom hospodárskom priestore z roku 1992, ktorá vstúpila do platnosti v roku 1994. Cieľmi EHP je zavedenie štyroch slobôd: sloboda pohybu osôb, služieb, tovaru a kapitálu.

EU naozaj nefunguje tak ako by sme od nej očakávali. Prekonávanie bariér na hraniciach štátov je neskutočne pomalé. Hranie sa na „jednotný trh“ je skutočne len hranie sa a tvárenie sa v politických diskusiách.

Inak by sa nemohlo stať, že tak významný symbol hraníc medzi ekonomikami štátov EU ako sú poplatky za telefonovanie skokovo narastajú na čiare namalovanej na hranici, že tak významný a tak viditeľný symbol bude zlikvidovaný až v roku 2017.

Pre krajiny EHS to trvalo neuveriteľných 60 rokov! Ešte raz: 60 rokov!

EU je skvelý projekt búrajúci debilné nacionalistické, ekonomické a lokacistické hranice medzi ľuďmi na kontinente.

Ak sme neboli schopní postaviť do late podnikateľov v telekomunikáciách za 60 rokov, ako môžeme očakávať, že za 2-3 roky sa zmení nacionalistická mentalita v niektorých krajinách EU.

Áno, nalejme si čistej pepsikoly – 60 rokov trvajúce búranie bariér pri komunikácii po telefóne medzi ľuďmi v EU je kolosálnym zlyhaním. A mali by sme sa z toho poučiť.  Ak jeden trh v EU, tak  nesmieme trpieť to, že sa akýkoľvek podnikatelia v akomkoľvek segmente bránia vziať na vedomie jeden trh EU. 

Prečo dostávali na začiatku 21. storočia tele-operátori licencie viazané na nacionalistické hranice? Prečo ich nedostali na územie EU?

Rovnako aj televízie a rozhlasy. Dôsledkom sú debilné osekané televízne kanály ako je Nova international či JoJ international. To je tak neuveriteľne absurdné v konfrontácii s „zavedenie štyroch slobôd: sloboda pohybu osôb, služieb, tovaru a kapitálu.“

Čo to je za poriadok, keď pri ceste z Bratislavy do Marseille kupujem známku pre slovenskú diaľnicu, rakúsku diaľnicu, taliansky mýtny lístok a francúzsky mýtny lístok. A Nemci? Daňové úľavy vo výške diaľničnej známky výhradne pre svojich občanov od roku 2019. WTF?  Keď budem jazdiť v roku 2019 po nemeckej diaľnici 187 dní, dá mi slovenský daňový úrad rovnakú úľavu na daň z motorových vozidiel ako Nemcovi, čo frčal vo vedľajšom pruhu?

Licencie na vysielanie športových podujatí či filmov viazané na jednotlivé štátiky… Podpora zo strany EU pre štátny lokacizmus vo vysielaní cez internet podľa vzoru televíznych zvykov založených v 50. rokoch minulého storočia. Nesrandujem – práve je v Európskom parlamente pripravovaná smernica.

Kravské požiadavky pri vysielaní zamestnancov do zahraničia v rámci jednotného pohybu občanov a tovarov v EU. WTF? V prípade cetrifikátov o hygienickej nezávadnosti potravín sa spoľahneme na doklad vydaný vo Francúzsku, ale aby sa francúzsky inšpektorát práce spoľahol na to, že slovenský podnikateľ je OK z pohľadu slovenských úradov, to ani omylom? WTF&F&F?

Nie to nemenujem pozostatky, to menujem novo zavádzané lokacistické opatrenia založené na štátnych hraniciach uprostred slobody pohybu osôb, služieb, tovaru a kapitálu.

Ako je možné, že po plus mínus 60 rokoch nestačí úradu v NSR predložiť diplom, preukaz, zmluvu, doklad s tým, že si jeho platnosť overia inštitúcie na pozadí aj cez hranice?  Prečo zákon vyžaduje členstvo ausgerechnet v Slovenskej  profesiu si dosaďte komore pre vydanie licencie na území EU v Gemerskom regióne? Prečo nemôžem byť členom Belgickej komory a VUC Banská Bystrica to považuje za OK?

Koho si volíme v EU, to dostávame

No jo no, ostatných 15-20 rokov šéfujú EU integrácii samí socialisti. A tak to potom aj vyzerá. Ochota pravičiarov podporovať ich socialistické nápady nič-moč.

Ešte niekto povie, že nechce EU, tak ho vezmem za golier so mnou na tú hranicu. Nosom v papieri 6x vypíše colné prehlásenie, 6x absolvuje pasovú a 6x colnú kontrolu vrátane šesťnásobného prešacovania.  A ja pri ňom prejdem s úsmevom ta a späť a budem sa úprimne čudovať, prečo mu to tak dlho trvá, kým zas pozbiera obsah svojho kufra a namiaga to doň.

Na záver ho ovalím tou ceduľou “Pozor! Státní hranice” aby sa mu rozsvietilo. Taký budem násilník.

Ja vám ale rozumiem. Európsky socializmus otravuje takých, čo by inak  proti mazaniu čiar na mapách ani pol slovka nepreriekli.

Socialisti doma = socialisti v EU. Keď domáci socialisti pripravia debilné nápady, keď domáci socialisti nepovedia ani pol slova proti nápadu iných európskych socialistov, vráti sa nám socializmus ako bumerang z EU inštitúcii rovno do našich lustrov a lámp. Áno, takto to funguje.

Domáci socialista = podpora EU socializmu

Zdroj: Korzo na čiare a socialista vo volebnej urne | M+M+M+M (4M)

Ono sa to povie jednotný trh EU a výhody z neho. Ale vy musíte zniesť aj to, že je to jeden ucelený trh a životný priestor. Aj politicky.

Buď budú nemeckí politici bez rozdielu spolupracovať, diskutovať, presviedčať politikov a občanov v iných častiach EU a budeme môcť hovoriť o jednotnej EU, alebo si Nemecko bude samo budovať tvrdé jadro.

Share Button