Cynický premiér, svedomie poslancov a spojky na mediálnom výslní žúrujú ako by sa nič nedialo

Auto zastalo, takže úloha bola splnená.

Len cynik nechá ministra vnútra, policajného prezidenta a ostatných zodpovedných na svojich miestach. Len totálny strachopud, čo strachopud, len totálny sraľo zalezie a posiela na verejnosť za seba kadejaké spojky.

A veď čože, ide len o 1 z 24 strelieb na autá za rok. Čo sa vyrušovať. Pošleme predvádzať sa niekoho za seba. My sme predsa príliš dôležití, aby sme strácali čas s nejakým ľudským životom.

Ale veď čože, to ona to vláda. My sme jej len vyslovili dôveru, aby takto vykonávala drobnú dennú operatívu.

Je mi úprimne ľúto všetkých policajtov, ktorí dnes museli nastúpiť do služby. Je mi úprimne ľúto aj toho policajta, ktorý bol zle vycvičený, zle vybratý, zle vybavený a musel riešiť zle nastavenú morálku a etiku spoločnosti. Za nič z toho nemohol, no on dostal od svojich nadriadených príkaz…

Indivíduá pod hlavičkou strany Smer si za ostatné 4 roky usporiadali jednu veľkú žúrku. Čas bežal, peniažky sa míňali, výsledky žiadne.

Však pohoda, kontrolóri sú pod kontrolou. Takže žiadne nepredvídané vyrušovanie zo žúrky nehrozilo.

Dokonca sa ukazovalo, že aj ďalšie 4 roky je dobre založené na kvalitnú žúrku v parlamente a na ministerstvách.

A potom sa niečo pokazilo.

Nie, nebola to nejaká automatická interná kontrola. Žiadna spätná väzba slúžiaca na automatické spustenie alarmu pri poruche. Nie, nič tak sofistikované, nič tak vznešené a už vôbec nič tak samozrejme fungujúce.

Tou poruchou bol totálny rozpad funkcií štátu. 

Žúrka sa proste zadrhla sama od seba. Všetci sa bavili na všetkých palubách a do kotla nikto neprikladal. Všetci sa bavili a nikto neudržiaval v chode chladiace zariadenia reaktora. Všetci sa bavili a nikto nedal zovrieť vodu na kávu. Všetci sa len bavili a…

 1. E-diaľničné známky, ktoré totálne nefungujú.
 2. Zákon o elektronickej komunikácii orgánov verejnej moci 3 roky platný a stále bez funkčných procesov.
 3. Rozpad ročného zúčtovania v sociálnej poisťovni.
 4. Učebné pomôcky – sifóny za milióny a chýbajúce učebnice
 5. Kompa v cene mosta a cesta z Kremnice do Martina nikde.
 6. Reforma ESO s nulovým výsledkom.
 7. Neexistujúci elektronický komunikačný systém pre žiadosti o dotácie poľnohospodárov.
 8. eHealt v troskách.
 9. Podpora ťažby uhlia, ktorá je drahšia, ako keby za nadštandardnú sociálnu dávku všetci zúčastnení sedeli doma.
 10. Trápna a s podozrenia na porušovanie práv detí detská ombudsmanka.
 11. Rómska otázka na papieri.
 12. … a tak ďalej a tak podobne.

A začali umierať ľudia

Tak poďme počítať!

Úradný limit, podľa ktorého sa v slovenskom zdravotníctve ohodnocuje rok predĺženia života, je 30-tisíc eur.

Pred pár dňami sa ukázalo, že na žúrku, skutočne na žúrku predsedníctva v EU, si tí, čo majú PRE NÁS riadiť NÁŠ štát z peňazí na zdravotníctvo vzali 50 miliónov eur.  To je 1666 ľudí, ktorý mohli o rok dlhšie žiť, lebo naše zdravotníctvo by sa zlepšilo aspoň o povestný milimeter.

Keďže prežúrovali reformu ESO, minister bol poprosiť o 35 miliónov eur. Kaliňákov tím, ktorý oficiálne reformuje verejnú správu už štyri roky, teraz naozaj prišiel s novým reformným zámerom, ktorý obsahuje štyri roky staré sľuby. Na začiatok takzvanej Optimalizácie procesov vo verejnej správe pýtajú 34 miliónov eur.

To je pri priemernom veku dožitia 75 rokov to teda dáva ročne 16 kompletných zachránených, respektíve premárnených životov.

V Piešťanoch nakoniec majú CT nie za 1,6 milióna eur, ale za 800 tisíc eur. To je 26 ľudí, ktorí by mohli o rok dlhšie žiť, vďaka o nanometer lepšiemu zdravotníctvu. Lebo tých zvyšných 800 tisíc by mohlo zaplatiť plat asistentky sestry, ktorá by polohovala ležiaceho pacienta a ten by netrpel na preležaniny. Mohla to byť aj vaša mamička!

Pred pár dňami nahovno riadená polícia zabila nevinného 17. ročného chalan.  Mohol to byť  môj syn!

Keď sa prestanete starať o svoj štát, zblúdilá guľka zabije vaše dieťa

Bolo to na vás, priatelia – vybrali ste ti indivíduá zo strany Smer a zo strany „Smeru podobní (SNS+MOST+Sieť)“. S ponukou volebného programu v rozsahu necelej jednej A4.

Viete priatelia, tento článok je poskladaný z textov, ktoré som o tom všetkom už raz napísal.

Asi je to málo.

A tak som v roku 2016 kandidoval na poslanca Národnej rady Slovenskej republiky za SaS.  Ak by získala naša kandidátka 83 poslancov, už nikdy by sa nemohla táto žúrka zopakovať.

A tak od januára týždeň čo týždeň sedím s pár ďalšími a dávame dohromady nový zdravotnícky program na pôde tímu SaS pre zdravotníctvo.

Čo viac môžem urobiť, ako ponúknuť seba na 4 roky do služieb štátu Slovenská republika?

Lebo jednoznačnou alternatívou pre zachovanie zdravého rozumu je si povedať, že toto sa nedeje, on nie je tretíkrát minister vnútra. A vôbec, tento článok nikdy nevznikol a voľby do NR SR sa ešte vôbec nekonali.

Asi ostáva len stopnúť si nejakú medzivesmírnu kozmickú loď a dúfať, že Vogoni to nebudú, keďže žúrujú na Slovensku.

Share Button