Zamneď: Zachráň sa kto môžeš, zachráň sa akýmikoľvek rečami

Keď som v piatok pochválil 17% výsledok SaS v prieskume akejsi pofidérnej agentúrky slovom „fajn“, dostalo sa mi od jedného komentátora na FB brutálneho poučenia:

Sulík s Matovičom by to nezložili ani s Bélom a Borisom. Pričom Kotleba nerobí nič a narástol, Danko robí neplechu a narástol, Matovič je už aj v chladničke a napriek tomu klesá, Kollár sceľuje na FB voličské jadro a klesá, kauza kalibašter kulminuje a Fico podrástol.

Toto sú relevantné parametre. Nájdite 8 litrov a zadajte si ako strana vlastný prieskum, kde okrem preferencií dajte testovať, koho sympatizant volil v marci a ak je respondent pro- SaS zistiť, ktoré aktivity strany za uplynulý mesiac oceňuje najviac (ponúknuť zoznam 10, vyberá max. 3).

A až potom si nad preferenciami hoňte hromadne ego.

Ak SaS rastie na úkor napr. Oľano, je to Pyrrhovo víťazstvo. Treba robiť také veci, ktoré oslovia nevoličov či voličov SNS, Smeru alebo Mostu či dokonca Kotlebu. Keďže ani jedna zo spomínaných strán neklesla, skôr naopak, skade asi prišiel aktuálny nárast % SaS?

Hlas ľudu, hlas boží.

V ostatných pár dňoch nám súdruh birmovaný komunista presne predviedol, ako oslovovať ľud a voličov.

  • Ak nepredáme my, predá niekto iný. Potom neplačte, že sa strácajú pracovné miesta v zbrojovkách.
  • Tu sme teraz na žatve, majte úctu k týmto ľuďom, čo sa narobili ako hovädá.
  • Je neprijateľné, aby sa ministerstvo zahraničia  a veľvyslanectvá dopúšťali takých excesov, že podporujú kadejaké menšiny.

Zamestnanosť, proletári a roľníci, katolícka viera – najväčšie elektoráty na Slovensku.  Všetko tam má.

Oslavy MDŽ, klikovanie s vojakmi. Boj proti uceleným komunitám, utečenci, záchranné práce v outdórovom ošatení pri záplavách, prenosný plôtik, blikajúce policajné autá na hraniciach…

Ja viem, že takto to proste funguje. Už dávno pradávno som na to vo svojich článkoch nabádal. Upozorňoval, v čom je zakopaný pes úspechu pravice.

Ale naozaj toto chcete? Naozaj chcete, aby pravicový liberáli takto formovali spoločnosť Slovenska? Aby chodili v čele krížovej výpravy na oslavy MDŽ  po kulturáckoch do ktorých si navozíme dôchodcov pod zámienkou kvietku, malého darčeka a výletu zdarma? Tak ako to robia kadejaký hrncoví a paplónoví  šmejdi?

Áno, prirodzený potenciál liberálov je tak okolo 20% plus-mínus 5. To je naša domáca úloha. Všimnite si, ako vyskakujú intelektuáli, keď sa ozve v jeden deň Poliačik a v druhý deň Sulík. Polovica sa postaví na ochranu jedného a polovica na ochranu druhého a tretia polovica zatratí celú SaS.  Pritom vo svojej podstate aj Poliačik aj Sulík svojou rétorikou jasne oslovujú akúsi jasne vyhranenú skupinu liberálov.

A v tom je tá pointa: Liberáli nie sú zošikovaní do úhľadnej sociologickej skupiny.  Jediné čo majú spoločné je absolútna tolerancia k právu šíriť iný názor. Odpor k reguláciám, stavanie piedestálu pre osobné slobody.

Navyše na Slovensku ostatných dní aj tí, čo by o sebe chceli hovoriť, že sú liberáli a že sú dokonca pravicoví liberáli, prvé čo ich napadne, keď si prečítajú o prizabitom honičovi pokémonov, prvý ich nápad je – zakázať štátom Pokémonov.

Naozaj sa mám teraz postaviť, ako ambiciózny politik, na čelo tohto hnutia  a zasadiť sa o zákonnú úpravu, ktorá bude regulovať pokémonov? WTF?

Pre mňa – pravicového liberála – je absolútne samozrejmé, že prvou myšlienkou je: Každý je zodpovedný za svoj život voči sebe a svojim blízkym.  Takže je v prvom rade, potom dlho dlho nič a potom zas je na rade osobné rozhodnutie, či sa honiť pokémonov odhodlám a kedy a kde to budem robiť. Osobné rozhodnutie.

Pre pravicového liberála je neprijateľné, aby podporoval socialistické tendencie, že štát sa má postarať o honičov pokémonov. Naopak – pravicový liberál sa postaví proti nápadom na regulácie počítačových hier. To je vlastnosť.

Jediné. čo odo mňa a ostatných priateľov slobody môžete očakávať, je neustála propagácia sily osobnej slobody.  Šírenie myšlienok, že osobná sloboda a tolerancia má pre šťastný život spoločnosti oveľa väčší zmysel ako vymýšľanie kadejakých regulácii.

Tak priatelia, keď si myslíte, že nám dobre radíte ako poraziť Smer, zamyslite sa, či naozaj chcete, aby sme v duchu hesla Zachráň sa kto môžeš, začali náhaňať percentá pre liberálnu a pravicovú stranu akýmikoľvek rečami.

Naozaj chcete počúvať,

  • ako obhajujeme zbrojnú výroby pomocou strašenia nezamestnanosťou,
  • ako žmolíme zrno na poli a s blembákom na hlave odpichujeme surové železo z vysokej pece aby sme sa zaľúbili proletariátu,
  • ako sa všetci a jednotne postavíme na čelo pohodu za rodinu a všetky ich konkurenčné spoločenské organizácie budeme verejne ohovárať, dehonestovať a ničiť, lebo ku kresťanom sa hlási 70% voličov?

V tých 3 bodoch  je tak 30-40%  elektorátu voličov Slovenskej republiky.  Boli by voliči a umrel by liberalizmus. Ten liberalizmus, ktorý považujem za dôležitý pre slovenskú spoločnosť.

Alternatívnou je, že aj týmto 30-40% ukážeme, že náš, iný postoj má zmysel. Kvôli mne v ostatných voľbách si tento postoj vybralo 271 krúžkujúcich + (asi 5000 v širšom kruhu) ľudí. A verte mi, že nebyť mňa a mojej snahy získať ich presvedčenie, tak 200 z nich by isto-iste volili niekoho z indivíduí Smer-SNS-Híd-oká zo Siete.

Pridajte sa tiež a ukážte svojmu okoliu, že pravicový liberalizmus má zmysel.  Zachráňme ho pre Slovensko, zachráňme ho pre EÚ.

Uvažujte nad tým, aké činy od nás požadujete, takto v nedeľu po obede s krvou plnou chylomikrónov.

 

Share Button