Začalo odpočítavanie pred "musíme chrániť svoj konvoj"

Správa z novín: Dňa 22.8.2014 vstúpil konvoj ruských vozidiel bez súhlasu Ukrajiny, bez sprievodu červeného kríža na územie kontrolované teroristami na juhovýchodnej Ukrajine.

O ruském konvoji telefonicky jednala německá kancléřka Angela Merkelová s ukrajinskou hlavou státu Petrem Porošenkem a šéfem Kremlu Vladimirem Putinem. „Kancléřka vyjádřila velké obavy z toho, že kolona překročila hranici bez ukrajinského svolení, bez doprovodu Červeného kříže a částečně bez jakékoli předchozí kontroly,“ uvedl mluvčí Merkelové Steffen Seibert. Rovněž prý řekla, že Rusko vědomě stupňuje již tak vypjatou situaci, zároveň ale vyzvala Kyjev, aby v této věci reagoval obezřetně.

Zdroj:  Rusko bude kvůli konvoji čelit další izolaci, míní šéf NATO – Echo24.cz.

Ako som bol spomenul v nedávnom článku: Jáááj, on Putin možno mal byť do leta suchou nohou na Kryme, ako onehdá plánoval fúzkatý so skákajúcim psom, že bude do zimy v Moskve. Niektoré veci dávajú z odstupom času a hlavne v súvislostiach väčší zmysel. Ako napríklad humózna pôda podporujúca rast kalašnikovníkov a raketometníkov či voľne pobehujúce tanky v brezových hájoch.

Ja som už v počiatkoch nad Ukrajinou zlomil palicu. Ale to neznamená, že by som sa v tom nechcel mýliť.

Aký zmysel má naťahovanie sa s miestom vstupu na územie Ukrajiny? Aký zmysel má neochota odovzdať náklad Červenému krížu? Aký to má zmysel pre obyvateľov Luhanska a Donecka? Pre nich žiaden, pre Putina zásadný.

Od začiatku vám radím, aby ste sa pýtali, kto chce demokraciu a kto chce osobný prospech.

Share Button