Šibovanie s utečencami je morálka v plnom nasadení

Som príšerne zhnusený. Smutný. Nešťastný. Predstavte si, že ste v koži židov so žltou hviezdou na kabáte a sedíte vo vlaku, ktorý sa podarilo Schindlerovi presmerovať z Osviečimu so Svitáv. A namiesto práce v továrni vás čaká zastávka v Treblinke. Predstavte si, že ste jedno z wintonových dedí a namiesto cesty do anglickej rodiny vás zavrú do decáku kdesi na severe Škótska.

Veď ide o to, aby ľudia nevyrušovali v projekte „Byť zvolený za každú cenu!“

Som príšerne zhnusený. Smutný. Nešťastný. Úprimne nasraný na debilnú predvolebnú rétoriku, ktorú si odnesú na vlastných životných osudoch ľudia z Mezopotámie.

Strašne ma to ľudsky štve. Je to premiérova morálka v plnom nasadení.

Premiér to dokázal.  Svojou amorálnou honbou za voličskými hlasmi spracoval svoj elektorát tak, že ani len on už nemá šancu presadiť ani len tú štipku humanizmu, ktorá by aj len omylom z neho vypadla.

Fico si to 90 dní pred voľbami rozmyslel s integráciou utečencov v Nitrianskom kraji. Nechá si ich štát v zariadeniach ministerstva vnútra.

„Musíme nájsť mechanizmus, ktorý nevyruší slovenskú verejnosť, no zároveň ohrozeným asýrskym kresťanom poskytne ochranu,“ vravel.

Podľa informácií Denníka N to nakoniec bude tak, že Iračania prídu na Slovensko začiatkom týždňa a z Košíc by ich mali presunúť do utečeneckého tábora v Humennom. Tam by sa mali zdržať dva či tri mesiace. Z Humenného by sa mali dostať do integračných zariadení ministerstva vnútra, ktorých umiestnenie je utajené.

Zdroj: Irackí kresťania nepôjdu do dedín, mesiace budú v štátnych zariadeniach

Dôkaz totálnej neschopnosti čokoľvek v tejto republike riadiť.

Tárať preto, aby bol zvolený, To jediné je jeho schopnosťou. Byť zvolený.

Čokoľvek čo vládna štátostrana predvádza v aktuálnej predvoplebnej kampani, čokoľvek z toho si vezmete, vždy vám vyjde rýdze kupovanie voličov za pár euráčov po tom, ako za 4 roky voliči platili stovky eur za nič.

A tak sa nám znovu a znovu a znovu vládna štátostrana priznáva, že nedokáže tejto republike nič ponúknuť. Žiadne riešenia, žiadne vízie, žiaden rozvoj, žiadnu slobodu. Žiadne lepšie udržateľné zdravotníctvo, žiadne dlhodobo nižšie dane, žiadnu podporu najstarších generácii, žiadne moderné školstvo. Žiadne morálne posolstvá.

Proste nič, čo by urobilo zo Slovenska dobrú a lákavú spoločnosť. Nemá na to odborníkov, nemá ani politikov, čo by dokázali odborníkom ponúknuť priestor. Bez kúpenia si voličov by ani nebolo čo v nich voliť.

Priemerný občan bez akejkoľvek ambície rozvíjať túto krajinu formou prieskumu verejnej mienky tvorí program strany Smer.

  1. Občan, ktorý nedostane žiadne pravdivé a správne informácie, občan, ktorí dostane informácie TA3, zo samodiskusie RTVS
  2. Na základe týchto podkladov odpovie na prieskum verejnej mienky.
  3. A na takomto základe vznikne volebný program, ktorého jediným cieľom je byť zvolený.
  4. Profit v alobale
  5. č.b.t.d.

Nič z toho, čo je v tom programe sa nemusí už nikdy zrealizovať. Cieľ bude splnený. Byť zvolený! Povie sa niečo v ďalšom diele samodiskusie. Zadá sa nový prieskum verejnej mienky. A na jeho základe sa občanom venuje 1,9€ ako odmena za volebný hlas.

Jediným cieľom toho ich programu je byť zvolený. Nič viac. Hlavne byť zvolený, aby ich podnikaniu dobre bolo. Žiadne vízie, žiadne predstavy, žiadna ponuka na výber. Smer neponúka do súťaže o výber budúceho smerovania Slovenska.

Áno, aj takto sa dajú vyhrať voľby. Je to naozaj tak. Aj takto sa dajú vyhrať voľby.

Chcem skutočne veriť, že nie na Slovensku. Naozaj si z duše prajem , aby bola pravda, že 65% ľudí na Slovensku chce niečo úplne iné. A to ma motivuje. Stačí aby to svoje Áno opozícii vyjadrili.

Opozícii, ktorá má jasné vízie, jasný program, jasné riešenia pre Slovensko. Niektorí z nás viac bez kabátov, niektorí viac pojašené, niektorí viac liberálne. Každý z týchto piatich pohľadov počíta s tým, že sa sebe v povolebnej koalícii navzájom prispôsobia v miere úmernej podľa toho, ako sa tých 60-65% voličov rozhodne. S čím rozhodne nepočítame, je prispôsobenie sa Smeru. V SaS s istotou.

V Sieti tak po právnicky ani áno ani nie, veď čo keby náhodou. A KDH s Mostom? Nuž, dobre si to zvážte po tých tanečkoch okolo zmeny Ústavy.

V SaS s istotou Smeru nie. To je ten dôvod, prečo práve na kandidátke SaS. Naozaj nepotrebujem, aby som musel mlčať či nedaj Bože obhajovať ten morálny hnus čo s ľuďmi predvádza premiér v mene úlohy Byť zvolený!

Share Button