NCHS: Kopa socialistických táranín za ostatných 7 dní

„Odkazujem všetkým, ktorí sa hrabú v špine, že dôvera sa nedá vybudovať na špine, ale len na plnení verejných sľubov.“- hovorí R. Fico.

Tak sa pozrime na morálny profil vytvorený slovami a činmi na zjazde strany Smer a pár dní pred ním.

Morálka na hranici nula

„Ak ide o životy ľudí a bezpečnosť štátu, žiadna etika ma nezaujíma“ – R. Fico. Policajné autá počas parkovania blikajú a blikajú a majákujú a majákujú. Aj keď sa nič okolo nich nedeje.

Mahna, mahna.  …plnení verejných sľubov, hovorí R. Fico.

Snem Smeru otvorili ľudovky, hymna a podpredseda Pavol Paška, ktorý ho moderuje.

Podpredseda smeru spájaný a odstúpený z postu predsedu parlamentu kvôli kauze CT sa cíti na ministra zahraničia.  Veď je východniar.

“Veľmi dobrý ťah,” povedal člen okresnej rady Smeru vo Vranove nad Topľou Peter Goga na otázku, ako vníma, že Pavol Paška už nie je na kandidátke Smeru. Dôvodom je podľa neho kauza CT, ale “aj tie ďalšie kauzy, ktoré vieme my na východe”. Kritizuje aj to, že sa Paška chce stať po voľbách ministrom. “Najlepšie je sa za všetky kauzy skryť vonku – minister zahraničných vecí, veľvyslanec, utiecť preč,” dodal.

Mahna, mahna.

Na sneme Smeru je aj Renáta Zmajkovičová, ktorá ako jediná krajská predsedníčka nie je na kandidátke strany. “Nevidím dôvod, prečo by som mala hovoriť dôvod, je to moje vlastné rozhodnutie.“ – odvolaná členka dozornej rady, ktorá nič nenamietala proti predraženému Ct v Piešťanskej nemocnici.

Zlaté odznak strany Smer dostal aj okresný predseda Smeru v Nitre a riaditeľ nitrianskej nemocnice Jozef Valocký zodpovedný za bielenie zdravotnej karty.

Mahna, mahna.

Na kandidátke strany Smer je aj okresný predseda v Dunajskej Strede Richard Kmeť, zapletený do výmeny pozemkov za granuly a krémy.

Na miesto ústavnej sudkyne schválil Smer p. Lašákovú – podnikovú právničku. Poslankyňu, ktorá organizovala palcom hlasovanie poslaneckého klubu strany Smer.

Na miesto Ombucmanky pre deti odhlasovala strana Smer pani Tomanovú – Preslávila sa všetkým možným, len nie pomocou deťom. tomanovej sociálne podniky – polícia začala trestné stíhanie vo veci, konala sa mimoriadna schôdza parlamentu kvôli jej vlčiakovi a viac ako 60 tisícová dotácia pre neziskovku Privilégium, udelená bývalej kolegyni Štepánke Mádlovej, odsúdenej za podvod.

Mahna, mahna.

Mahna, mahna.

Výsluhové dôchodky pre eštébákov ostali. Obhajoba?  že vraj sa ŠTB  zaoberala aj hospodárskou kriminalitou. Z českého Ústavu pamäti národa povedali, že to nie je pravda.

Telesne postihnutí, ktorí poberajú niektoré sociálne dávky nemôžu aj naďalej prijať jednorázovú hmotnú pomoc od fyzickej a právnickej osoby bez toho, aby o tieto trvalé dávky neprišli. Opozičnú zmenu zákona strana Smer odmietla.

„Niekoľko ocenení dostalo Slovensko za náš integračný program, pretože je veľmi kvalitný.“,  Robert Kaliňák. Fico onehdá spomínal, že nemôžeme prijať utečencov, veď nevieme ani integrovať vlastných Rómov. Slovensko sa nachádza na 34. z celkovo 38 krajín podľa rebríčku Migrant integration policy index 2015, horšie je na tom už len Lotyšsko, Cyprus a Turecko.

Ekonomika

“Balíčky sú úspešné, absolútne úspešné, realizujeme ich bez zadlžovania štátu, zvyšovania DPH.“ – hovorí Fico. Nik nevie vyčísliť, koľko budú stáť „vlaky zadarmo za rok 2016.

V rámci rozpočtu na rok 2016 si najviac polepší rezort obrany – o viac ako 53 miliónov. Najväčšiu stratu, 540 miliónov, pocíti životné prostredie. Ministerstvo školstva má menej o 274 miliónov. „Pri príprave návrhu boli vzaté do úvahy aj opatrenia vyplývajúce z vládnych sociálnych balíčkov,“uviedol rezort financií.

Mahna, mahna.  …plnení verejných sľubov, hovorí R. Fico.

“Evidujeme aj nárast platiacich cestujúcich“ – autobusový dopravcovia zaznamenali na diaľkových trasách pokles o 13% a na krátkych trasách o 2,5%. Počet obyvateľov Slovenska sa za rok 2016 zásadne nezmenil.

Mahna, mahna.  …plnení verejných sľubov, hovorí R. Fico.

O sume 350 miliónov (vo Švajčiarsku pri pokuse vybrať 350 miliónov eur zadržali aj 3 Slovákov) minister vnútra Robert Kaliňák povedal, že je veľká. Slovenská polícia podľa neho podozrenia, ktoré by sa týkali takéhoto obnosu, ani nerieši.

Mahna, mahna.  …plnení verejných sľubov, hovorí R. Fico.

Vláda Smeru musela odložiť rokovanie o navýšení počtu policajtov, lebo na to nemá peniaze v pripravovanom rozpočte. Ktorý sama vláda pripravovala.

Vláda pripravila rozpočet so schodkom, ktorý si nechala vylepšiť pozmeňovacím návrhom poslanca v parlamente na príjmovej časti o 300 miliónov eur.

Mahna, mahna.

——

Čo čin to prd, čo udalosť to vedro sračiek. Indol, skatol, sterkobilín – všetko tam je.

Môžeme byť len vďační, že dostávame kopu bludných premís prinesených na podnose. Áno, smrdia, že sa to nedá vydržať. No keď vydržíme ten prvotný šok, poľahky dovedieme ich slová do totálnych p**čovín. Nie preto, že to chceme. Preto, že z bludných premís vznikajú len a len totálne p***čoviny. Automaticky a samostatne.

Je len otázka či máme dostatok času, kým na moje slová dôjde.

Otázka nie je, či ísť k voľbám.
Otázka znie, kto iný sa má o nás postarať, ak sa nepostaráme vo voľbách my sami.

Ja som urobil maximum, čo išlo – kandidujem na poslanca. A čo vy?

Mahna, mahna.

Pod čiarou: NCHS – nedeľná chvíľka socializmu; zdroje  – dennikn.sk, cas.sk, nicholsonova.blog.sme.sk a ďaľšie.

 

Share Button