Očkovaný vás môže teoreticky nakaziť, ale prakticky nestihne nakaziť nikoho, neočkovaný každého a naisto.

Áno, aj očkovaný môže pochytiť vírus a preniesť ho o kus ďalej. Dôležité je, ako dlho a ako ďaleko.

Začnime s nakazením očkovaného.

Samozrejme, ak ide očkovaný okolo infekčného, pretože aj očkovaný je len človek, samozrejme sa môže nakaziť vírusom lietajúcim vzduchom a napadajúcim človeka.

Nakazený očkovaný samozrejme prechádza všetkými fázami, aj fázou šírenia vírusu. Dôležité je ako dlho, ako intenzívne. Vzhľadom na to, že očkovanie vytvorí presné cielené zbrane a pripraví imunitný systém dávno dopredu, infekcia prebieha krátku dobu, dokonca až tak krátku, že sa nerozvinie ani minimum príznakov, nie to ťažký priebeh. Okamžite po príchode vírusu na telo očkovaného vybehnú pripravené zbrane imunitného systéme a okamžite začnú zabíjať vírus. To sa udeje u 92-96%.

Dokonca v cca 60% prípadov je infekcia u očkovaného taká rýchla a krátka, že fázu šírenia prefrčí, ako by ani nebola. Áno, len na 60% chránia vakcíny proti infekcii ako takej. Ale platí presne to, čop hovorila pacientka profesora Vondráčka: „Ďábel mě ještě navštěvuje, ale mě to již nevadí.“

Pridajte sa k očkovaným a začnite zabíjať vírus okamžite

Čo to ale znamená pre spoločnosť ako celok? Tam je dôležitých tých 92-96%, ktoré hovoria, že pre spoločnosť je to už len horšia chrípka – ak sa všetci zaočkujú.

Je plne v záujme spoločnosti dosiahnuť, aby sa z 2% smrteľnej choroby a 30% 2-3 týždňovej choroby (kedy kolabujú funkcie štátu ako je zásobovanie teplými rožkami a tak podobne, že UK) stala 1-2 dňová akcia pre vreckovky.

Vedľajším efektom je, že v postupných iteráciách bude stále menej a menej vírusu kolovať v populácii. Lebo keď vírus skočí na očkovaného, tento očkovaný vyzabíja vírus hneď a zaraz. Tento vedľajší efekt je tiež dôležitý pre tých, pre koho je očkovanie medicínsky kontraindikované.

(Len pre úplnosť – iteračná fáza bude trvať podľa môjho skromného odhadu tak 5-10 rokov a potom môžeme eventuálne doraziť zvyšky vírusu na planéte podobnou akciou ako sme dorazili pravé kiahne – povinným plošným očkovaním. Skôr nie aj preto, čo hovoril náš dévéťák – pozri nižšie)

Očkovaní liečia spoločnosť od pandémie

Vzhľadom na vyššie popísaný mechanizmus epidémie u očkovaných nie je začo sa ospravedlňovať programovým odmietačom očkovania. Je plne v záujme spoločnosti preferovať a zvýhodňovať tých, ktorí LIEČIA SPOLOČNOSŤ a popri tom aj seba (skrz svoj imunitný systém). Vakcína lieči spoločnosť a verejné zdravie.

Nosenie rúšok a dodržiavanie ostatných protiepidemiologických opatrení ako sú umývanie rúk a sociálny dištanc, to pre liečenie spoločnosti od pandémie má asi tak 1/100000 možno až 1/10000000 účinok oproti očkovaniu. Najhoršie je, že tieto opatrenia sú závislé od osobnej disciplíny jednotlivca. Stačí jeden neočkovaný superšíriteľ, že bratislavské diskokluby, a môžete všetko začať znovu. A znovu. A znovu. Austrália by vedela rozprávať.

Naopak, očkovanie je nabetón a presne v intenciách percent v SPC vakcíny. To je pevná stena za chrbátom vlády o ktorú sa dá oprieť. Keď raz opicháte kopu ľudí, už sa svojej ochrany nezbavia, nemôžu podvádzať s rúškom na brade, imunitný systém nedokážeme vôľou riadiť. Aj ten najväčší nespratník a dezolát, ak je raz zaočkovaný, bude pracovať v prospech spoločnosti.

Testovanie nič nezabíja, žiadnu spoločnosť nelieči, len dokáže vyselektovať skutočne chorých od potenciálne chorých. Bez následnej izolácie pozitívnych je to akcia s dvomi čiarkami – za účasť a za blbosť. Až izolácia pozitívnych po testovaní umožní tímto izolovaným pozabíjať svojim imunitným systémom vírus a nenakaziť niekoho iného. Tak 1,7-2% z nich umrú, v skupine 50+ významne viac a ak sa nebudú dobre izolovať, vyjde ich snaha navnivoč.

Preto sa spoločnosť ako celok, preto SaS, ako strana vo vláde a zodpovedná na 4 roky za fungovanie spoločnosti, sa tak bránime postaviť testovanie na roveň očkovania. Bola by to falošná myšlienka, že ide o rozhodovanie s rovnakým výsledkom pre spoločnosť a jednotlivca.

Nie, testovanie neprináša rovnaký výsledok ako očkovanie.

Prečo opatrenia z pred roka dnes už nestačia?

Berte to tak, že základom, bodom nula, bazálnou úrovňou (alebo aké chcete synonymum), je karanténa pre všetkých a na 5 deň test.

Ja viem, mýlia vás doterajšie deravé opatrenia. Ale tie boli preto, lebo bez vakcíny, alebo presnejšie v predvakcinačnej ére nemáme sily a prostriedky na viac. A umieralo „len“ 2% nakazených (na Slovensku 1,72%).

Pamätáte, ako to vyzeralo, keď bola nasadená štátna karanténa pre vstup do vnútra republiky? To bolo epidemiologicky a medicínsky super správne. Akurát sa v tom nedá žiť, ak máme chorobu s 2% smrtnosťou a sme v starej dobrej Európe.

Verte mi, že keby bola smrtnost 60-80%, ako pri pravých kiahňach, všetci by sa izolovali, že by ani pätu nevystrčili. Ani Achilles nie. Ten by prvý išiel strieľať na hranice tých, čo by sa chceli vyhnúť uvalenej karanténe. Na hranice mesta, možno aj ulice.

Vďaka Bohu a Darwinovi (s nikým si to nechcem rozhádzať, tak spomeniem oboch) za dve percentá.

Všetko je otázka miery

Karanténa – pre neočkovaných áno, a pre očkovaných nie?

To preto, že u očkovaného vieme nabetón, že je na 60% neinfekčný a na zvyšných 35 do 92% málo/krátko infekčný, oproti neočkovanému. Navyše pre ďalších očkovaných skoro presne nulovo nebezpečný. A počet očkovaných len rastie.

Áno, samozrejme môže sa stať, že očkovaný s nákazou stihne za ten čas, kým jeho plne pripravený imunitný systém zlikviduje vírus, nakaziť stovky ľudí. Ale je to zas o pravdepodobnosti, ktorá vychádza z princípov imunitnej odpovede po očkovaní a čísiel 60 a 92.

Naopak, u neočkovaného vieme nabetón a na 100%, že bude na 100% 2-5 dní bezpríznakový a súčasne silne infekčný. Nebezpečný pre všetkých okolo neho, aj spredu aj zozadu. Preto pre neočkovaných karanténa a po 5 dni na test. Lebo, zas na základe vedeckých poznatkov vieme, že PCR test bude najpresnejší na ten 5. a neskorší deň infekcie.

Nie, nie sú to ani vláda, ani slniečkári, ani čipári, ani hygienické gestapo, kto delí ľudí podľa toho či sú očkovaní alebo neočkovaní. Je to len a len vírus a jeho vlastnosti.

Dajte sa zaočkovať!

Poďte sa zaočkovať, poďte zabíjať vašim imunitným systémom vírus, nech sa nešíri okolo nás a nech nikoho neohrozuje. Očkovanie zabíja pandémiu. Očkovanie zabíja všetky obmedzujúce vládne opatrenia. Ak chcete zrušiť vládne protiepidemiologické opatrenia, poďte sa zaočkovať. Bez očkovania tu budú tie sprosté respirátory roky na našich ústach.

Share Button