Kde a kto chce Rusku zobrať územie, suroviny a zotročiť Rusov?

Už dva týždne v komentároch zastávajúcich sa Ruska čítam samé frázy, samé zámená, samé neplnovýznamové slová.

Celý konflikt na Ukrajine nie je len interná záležitosť suverénnej Ukrajiny, ale predovšetkým Ruska ako veľmoci. Týka sa jeho národnej bezpečnosti a to je priorita najvyššia a nadovšetko ostatným. Je to otázka ohrozenia ruskej štátnej suverenity a možno aj prežitia.
Zdroj:  Rusko sa prihlásilo o veľmocenské postavenie – Blogovisko.sk.

Stále som sa nedozvedel nič o hnusnej „reálpolitike“ nás Západu, teda o tom kto a kde chce Rusku zobrať územia, suroviny, zničiť skvelú životnú úroveň Ruského národa, voziť ruských otrokov na práce do Texasu. Lebo keď napíšete „Je to otázka ohrozenia ruskej štátnej suverenity a možno aj prežitia.“, tak to presne toto znamená – stratu územia, zotročenie občanov, vydrancovanie ekonomiky.

Naozaj už začínam strácať trpezlivosť nad tárajmi, ktorý zočí-voči chlapom so samopalmi vyťahujú Voltaira.

Ak chce Rusko robiť v 21. storočí veľmoc, musí budovať ekonomiku, zvyšovať životnú úroveň svojich obyvateľov, aby bolo pre nás na okolí atraktívnym príkladom. Aby sme si chceli (ty, ja, tvoj sused), kupovať iPody ruskej vývojovej vetvy. TAK TO V 21. STOROČÍ V EURÓPE ROBÍME.

Dnes je Rusko len zaostalá poľnohospodárska krajina žijúca z nerastného bohatstva. No to je fakt niečo, na čo má byť národ hrdý! Ropa, ktorá sa náhodou nachádza tam, kde sa mužik posadil, keď mu bolo treba srať niekedy medzi 4 až 6 storočím nášho letopočtu.

Odpovedzte mi, prečo nechodíme na dovolenku na Krym?!? Pre 99% obyvateľov Západu je Ruské územie úplne ľahostajné. A týchto 99% si v demokracii zvolí svojich zástupcov, ktorí majú ambície obsadiť ruské územie? No tomu verí hádam len Putin.

A preto, že Putin chce mať aj naďalej v Rusku svoju osobnú diktatúru, tak zanevrieme na demokraciu?

Hm, mám pocit, že demokracia je fajn systém. Bol by som rád, keby si ju mohli dopriať aj na Ukrajine. Ale mám povinne brať ohľad na záujmy Ruska a jeho postavenie mocnosti.

No to mě vomejou pani Muellerová!

Takže to nechám tak. To fakt? Počkáme 100-150 rokov, kým Rusko nájde samo demokraciu, aby si ju mohla dopriať Ukrajina, pričom sa už 20 rokov tvárime, že Ukrajina je suverénny a uznaný člen OSN? 

Čo to je kurva sa nezávislosť?!? Na základe čoho sa Rusko rozhodlo mať sféru vplyvu na území nezávislého štátu? Na základe toho, že Krym bol pred Chruščovom, že v 19 storočí to bola Matička Rus? Že 4 storočí n.l. to bola výchororímska ríša? Kam pôjdeme k koreňoch?!?

No nech  preberám dnešnú situáciu zprava zľava zhora zdola, ale východisko bez nasrania Ruska nenachádzam. Alebo to už niekto vymyslel? Tak prosím konkrétny odkaz na konkrétne nápady na konkrétne riešenie reálpolitiky pre bývalé ZSSR, ktorá by nenasrala Rusov žijúcich v diktatúre.

Ale kto sú to tí Rusi v aktuálnej roztržke?

Kto sú to „nasrala Rusov“? Kto to je? Putin, ktorý už 20 rokov ovláda Rusko? Bez demokracie v Rusku to vlastne ani nemáme šancu zistiť, čo si „Rusko“ praje. A že na území od Petrohradu po Vladivostok niet demokracie, na tom sa zhodneme. No to je teda situácia.

Nemôžeme tam vyviesť demokraciu, lebo tam nie je demokracia a teda nemôžeme demokraticky zistiť, či si ju prajú milióny občanov.

No to mě vomejou pani Muellerová!

Pod čiarou: Pár mojich komentárov na Facebooku sa mi zdalo užitočné vytiahnuť do uceleného článku.

Share Button