K 25€ ďalších 222€ a rozhadzovanie našich daní pokračuje

Jedna pätina mojich daní pôjde Jaguáru. Vraj 1/5 všetkých korporátnych daní vybratých na Slovensku sa vraj rovná investičnému stimulu pre jednu jedinú firmu. (hovorili v INECO)

Kvalitná podpora vzdelávania nás priviedla k nutnosti si investície kupovať.

Vratky plynu vybraným vzorným domácnostiam budú 47 milióna eur, čo by bolo 25€ na domácnosť, keby sa dane vracali všetkým. Jaguár dostane vraj cca 400 miliónu eur, čo by bolo 222€ vratka daní na domácnosť

No jo no, to by sa ešte mohlo tých 1,8 milióna slovenských domácností samo rozhodnúť, že niektoré dajú 222€+25€ ako investičnú pomoc školám, kam chodia ich deti. Iný by zas za to nakúpili a podporili rozvoj podnikania 10-15 tisíc malých firiem na celom území rovnomerne.

Naozaj je to tak. Všetky spomenuté peniaze boli vybrané na daniach v dobrej viere, že sme ich zaplatili na chod štátu. Teda na financovanie záchrannej sociálnej siete, na financovanie školstva, na financovanie armády a polície. To sú úlohy, pre ktoré si živíme štát.

Štát naozaj nie je určený na to, aby podnikal. Máme za sebou 40 rokov podniknia firmy Štátu s.r.o. od roku 1948 do roku 1989. Ani posraný toaleťák nevedel vyrobiť!

Keby neboli bývali boli vybrali tých 400+47 miliónu na daniach, tak by vám ostali vo vrecku. Môžete sa sami rozhodovať, čo budete so svojimi peniazmi robiť, alebo to za vás urobí socialistická vláda. Vyžmýka z vás úplne zbytočné dane a potom vás bude presviedčať, ako pre vás získala nové pracovné miesta.

Keby ste dali tých 222+25€ za služby svojich malých podnikateľov v susedstve, mohli oni prijať ďalších zamestnancov.  Nie, naozaj sa tu nebavíme o výstavbe atómovej elektrárne, či diaľničnej infraštruktúry, na ktorú sa naozaj treba hromadne skladať. Tu sa bavíme obyčajnom súkromnom podnikaní.

Ak nemáte pri dome železnicu, prirátajte si k 222€+25€ ešte ďalších 20-40€  o ktoré vás okradlo cestovanie zadarmo.

Pričom existujúce dávky ostávajú nevalorizané a našou záchrannou sociálnou sieťou prepadáva stále viac a viac ľudí. Za to by neboli politické body, tak prečo to robiť?

Plošným zlepšením by ste sa museli zaliečať 10000 firiem a ich zamestnancom po celom Slovensku. Podporou jednej veľkej to máte vylobované za minútku. Vrátane malej domov a fotky pri poklepávaní kameňa vo februárovej fujavici. (Stavíme sa, že bude?)

Tak jednoduché to je. Taká jednoduchá pravda je to, či sa rozhodnete prenechať vládu nad sebou socialistom alebo pravičiarom.

Je to na vás, či necháte socialistov podnikať vo firme Štát, s.r.o. alebo si zvolíte svojich zástupcov, ktorí budú riadiť štát tak, aby to bol štát-inštitúcia kde sa dobre žije a keď sa nedarí, tak vás nenechá v štichu. Jasne a transparentne, zrozumiteľne a jednoducho.

Share Button