Je to hnusná spoločnosť, ktorá nedodržiava svoje pravidlá

Keď máte za úlohu urobiť nerealizovateľnú jednu poisťovňu, no nepodmienite si to?

Nové miesto v Bruseli má bývalej ministerke zdravotníctva Zuzane Zvolenskej zabezpečiť ministerstvo práce. Denníku N to potvrdil štátny tajomník ministerstva Jozef Burian (Smer). Podrobnosti povedať nevedel.

“Riešil to pán Richter. Tak skúste s pánom Richterom rozprávať,” povedal Burian. “Lebo on dostal od premiéra úlohu, že to má nejakým spôsobom s ňou nejako skonzultovať.” Detaily však nepozná. “To si potom Richter riešil a neviem, či to nejako doriešil,” vraví štátny tajomník.

Zdroj:  Richter hľadá v Bruseli miesto pre Zvolenskú, bonzol ho štátny tajomník.

Hm, ďalší dielik do zoznamu veľkých PíáR projektov, ktoré sa nikdy nemali stať. Podobne zisk zdravotných poisťovní. Akurát čo bežia prehraté arbitráže. Niektoré neostali len v podobe PíáR, ale sa aj stali, dokonca aj zákony boli prijaté. Napríklad taký LIDL. Pamätáte?

Obchodná sieť Lidl by podľa zákona mala zavrieť všetkých 123 obchodov na Slovensku.

Zákazníkom totiž opakovane vydávala bločky z chybných pokladníc, Lidl by vďaka nim dokázal podvádzať pri platení dane z pridanej hodnoty (DPH).

Trestom za opakované nezrovnalosti pri blokovaní tržieb je strata živnostenského oprávnenia, bez ktorého u nás Lidl nemôže podnikať.

Zdroj:  Zákon káže zavrieť celý Lidl, jeho pokladnice viackrát chybovali | Firmy | ekonomika.sme.sk.

A ako to dopadlo? Potmehútskym riešením s pokutičkou. Načo bol prijatý taký zákon? Prečo bolo okolo toho toľko PíáR hunbuku?

Podobne sme sa nedozvedeli nič o „slovenských potravinách“.

V roku 2006 sa vystriedaná pravicová vláda obávala, že všetky reformy ostanú v troskách. Ono to nebolo nič zázračné. Z nuly na sto sa poľahky dokáže zlepšiť o tisíce percent. Akokoľvek, pravica mala aj odvahu, ale hlavne ľudí schopných tie reformy urobiť. Pamätáte, čo sme počúvali od socialistov tesne pred voľbami 2006?

Názor, že téměř vše, co udělaly obě Dzurindovy vlády, Slováky ožebračilo, razí předseda opoziční strany Směr-sociální demokracie Robert Fico. A jeho slova na obyvatele zabírají: podle průzkumů má tato strana největší šanci na vítězství v nadcházejících předčasných volbách.
Strana otevřeně prohlašuje, že prvním krokem po vítězných volbách bude zrušení rovné 19procentní daně. Fico je přesvědčen, že je asociální – zvýhodňuje bohaté na úkor těch chudších. „Hospodářský růst se musí rozdělovat spravedlivěji. Nesmí z něho profitovat malá skupinka lidí, ale většina obyvatelstva.“

Zdroj:  Euroskop.cz – Aktuality – Slovensko: Rovná daň je asociální, tvrdí opoziční Směr.

Tie obavy pravičiarov boli oprávnené. A po voľbách 2006?

„A čo si myslíte, že sme spadli z Marsu? Že my nerozumieme ekonomike?“ (parafráza, originálne vyjadrenie najvyššieho isto nájdete)

Jednotná daňový sadzba platila ešte dlhé roky vládnutia socialistov.

Potom, ako v parlamente prešli zákon o štátnom rozpočte a novela zákona o dani z príjmov, s určitou spokojnosťou konštatujem, že aj v roku 2007 budeme mať rovnú daň. Novela zákona o dani z príjmov, na podpísanie ktorej má prezident dnes posledný deň, síce obsahuje niektoré zmeny, ale kvôli tomu nie je zaujímavá.

Zdroj:  Novela zákona o dani z príjmov | Rovná daň zachránená | Sulik.sk.

Podobne aj Euro. Rečí bolo ako koza bobkov, ale karavánu tlačila NBS až do konca. Ale hej, trošku sa na tom komusi podarilo na jachte zarobiť.

Teraz zas lacná elektrika z Gabčíkova. Ešte roky sa bude ťahať spor o tom, kto kedy a ako čo s kým mal zámer dohodnúť budúce udalosti. Právnici milujú Gabčíkovo ešte z čias sporu s Maďarskom o dostavbu. Bafuňár si zakričí: Gabčíkovo je naše! A potichu sa chystá bakšiš pre vykonávateľa generálnej opravy.

Spoločnou charakteristikou všetkých týchto udalostí je jedna veta: Socialisticky tárať, ale pravicovo žiť. 

Kopa nezmyslov od zárodku. Niektoré dokonca dosahovali dokonalosti komunistických pičovín. Kopa kvalitných zlatých schránok, tendrov, obstarávaní a európskych daní. A zdanených ziskov. Veď zapojte trochu matematiky.

Skúste sa pozrieť na to, čo Smer deklaroval a okolo čoho bolo najviac PíáR humbuku. Kopa vecí sa vôbec nerealizovalo. A ak aj prijal nejaký zákon, ktorý mal stelesňovať socialistické táraniny, nikdy z nich ho skutočne nevymáhal, nedodržiaval. Svoju vlastnú politiku socialisti vôbec nemyslia vážne. Jediné čo myslia vážne je… Viete čo to je?

Viete prečo sa nerealizovala jedna poisťovňa? Viete prečo stále nie je zavedená úhrada za diagnózu? Viete prečo nebol LIDL zavretý? Prečo je likvidovaná II. pilier? Nie tie PíáR táraniny, čo hovorili v televízií. Ale skutočné plány, ktoré sa dejú za zavretými dvermi na Súmračnej?  Viete aké sú podnikateľské plány firmy Štát s.r.o.?

Ja nie som žiaden investigatívec, len si kadečo trošku pamätám.  Isto to chce presnejšie informácie, dokonalejšie a dlhšie dohľadávanie. Na to ako blogér nemám prostriedky, z niečoho musím aj žiť.Chuť by aj bola, ale nie z blogovania účty nezaplatím.  Ale už aj len z takéhoto povrchného súpisu, ako som spravil v tomto článku mi vychádza úvaha: Prečo volia ľudia niečo o čom skutočne nič netušia? Prečo neočakávajú jednoduché transparentné informácie? Tak jednoduché a tak dostupné, aby ich dokázal analyzovať pri pive priemerný stredoškolák. Sú to naši zastupitelia.

Načo nám je takéto riadenie spoločnosti, ktoré nedodržiava svoje vlastné pravidlá? Samozrejme, že potrestanie LIDLu odobratím živnosti by bola kravina. Ale prečo bol teda taký zákon prijatý?!? Na čo to bolo dobré? Komu to prospelo? Odpovie vám na to socialista, ktorému ste dali v roku 2010 44% podporu? Odpovie vám na to váš poslanec, čo ste si ho zvolili, aby vás zastupoval?

Je to neuveriteľne nezmyselné, budovať takýto nezmyselný štát. Len čo si našu spoločnosť zasviníme debilnými návykmi. Peniaze v štáte boli a budú. Morálka ostáva na dlho skazená.

Článok naväzuje na môj nedávny text  Zvykli si a už úplne zabudli ako je konať normálne a morálne.

Share Button