Dva roky po: Pre luxusné integračné brvná nevidíme les osobnej katastrofy stoviek tisícov ľudí.

EU z Bruselu naháňa V4 kvôli pár stovkám maximálne jednotkám tisícov žiadateľov o azyl v EU. Zíde sa 20-30 zasadaní, naservírujú sa chlebíčky, nalietajú sa stovky kilometrov v biznistriede, zasadne slovutný súdny dvor s desaťtísícovými nákladmi na jedno zasadanie…

Starostka Ríma reagovala odmietavo, že už naozaj nie je možné prijať do miest ďalších z 250-tisíc nových utečencov.

Len za jeden ostatný víkend sme vylovili zo Stredozemného mora 2500 ďalších ľudí. Ľudí ako sme vy alebo ja.

Takže takáto je mierka humanitárnej katastrofy, ktorá sa nás všetkých v „bohatom“ svete dotýka.

Čo odpovie EU týmto ľuďom? Odpovie im: „Mali ste byť v prvej vlne roku 2015. Tých budeme integrovať a vy si buďte v utečeneckých centrách.“ No? Čo im odpoviete, pani Merkelová? Že majú smolu?

Ale my čo sme hovorili o systéme, o skutočne nízkoprahovej pomoci, o intervenciách tam u nich,  my sme boli za lietadlá. A súdružsky z nemeckých sociálnych podnikov sa tešili na prísun dotácii na škôlky pre dospelákov. A ďalší súdruhovia v socialistických vládach na západe šroubujú sociálny inžiníring s ľuďmi na plné obrátky.

Stovka kusov tam, tisíc kusov šupneme hentam, pár tisíc vyexpedujeme tam a po formalitách preložíme hentam. Áno, hovoria  o ľuďoch.

Aby ste chápali vo svojich mierkach:

EU kvóty, to je tak na úrovni zamestnancov novej automobilky pri Nitre. A s tým spojené potreby v kapacite miestnej dopravy, postavenia pár panelákov.  (Na riešenie dopadov existuje asi 30 stranová štúdia. Fak, čítal som ju, lebo ma zaujímalo, a je to tam jasne v nej napísané, aký je očakávaný prírastok HDP jej spustením. A čo bude Fico vydávať za celorepublikový úspech.)

Tých 250 tisíc, ktorých potrebujú poriešiť Taliani, to je presne ten rozdiel, kvôli ktorému kolabuje Bratislava. Nedávny prieskum telefónnych dát na území Bratislavy ukázal, že presne o toľko je tam viac ľudí, ako je ich oficiálne hlásených a na akých je dimenzovaný rozpočet Bratislavy.  Čudujete sa stále starostke Ríma?

Za víkend sa EU rozrastie o komplet obyvateľov niektorej z týchto obcí:  Chtelnica, alebo Drahovce, alebo Vrakúň, alebo Krásnohorské Podhradie, alebo Svodín, alebo Košice-Košická Nová Ves, alebo Strečno, alebo Pečovská Nová Ves, alebo Družstevná pri Hornáde, alebo Lehnice, alebo Moravské Lieskové, alebo Košeca, alebo Papradno. Tie všetky majú 25xx obyvateľov.

Z večera do rána je treba týchto ľudí ochrániť od hladu a od zimy.  To zvládame, ale čo potom? Na tretí deň, na piaty… Pamätáte si na reportáž Tomáša Bella? Ako zo mňa utečenci za týždeň spravili radikála – Denník N

Tá reportáž bude mať o mesiac 2 roky! 

V EU naozaj nevidíme rozsah problému s pohybom ľudí. Najväčší humbuk dnes v médiách vyrába diskusia o kvótach. Absurdné vyhlásenia tých, čo ho bojkotovali o tom, ako je tento mechanizmus nefunkčný, lebo ho sami bojkotovali.

Ani o tej žalobe Slovenska sa stále nerozhodlo. Po dvoch rokoch…

Najväčší humbuk v médiách by dnes, dva roky po reportáži Tomáša Bellu mal robiť stav státisícov  ľudí v utečeneckých centrách, informácie o osude desiatok tisíc odmietnutých žiadateľov, ktorí sú stále na území EU a hlavne… Milióny ľudí, ktorí utekajú z domu, lebo nejaký bulo vo funkcii nedokáže riadiť krajinu pre ľudí, ktorí v nej žijú. 

Áno, tam u nich je ten bulo stále pri moci! Aj dva roky po…

Kde sú ku**a tie štúdie, ktoré otvorene hovoria o zmenách v životných podmienkach v utečeneckých centrách, počte zamestnaných utečencov a čo ja viem čo ešte? Kde sú tie informácie o tom, ako sa naplnili plány na trvalo udržateľné postupy pri riešení zmien v povahe migrácie obyvateľstva tejto planéty… Och moment, oni žiadne ani po 2 rokoch nie sú, pani Merkelová, Holland, Juncker, Fico, Sobotka? A hlavne Tusk.

Alebo sa radšej budeme pozerať na druhú stranu ulice?

Len jedna pretrvávajúca šlamastika:

V Nemecku bolo podaných žiadostí o azyl: január 17.964; február 16.568; marec 20.136; apríl 14.848; máj 16.641. Zdroj: BAMF – Bundesamt für Migration und Flüchtlinge – Aktuelle Zahlen zu Asyl – Aktuelle Zahlen zu Asyl (05/2017)

Rozumiete tomu? Nemecko nie je hraničná krajina. Tí ľudia sa potulovali po EU bez akýchkoľvek dokladov, bez podpory zdravotného a sociálneho systému. V roku 2017, dva roky po…  Pozrite sa na tú fotku z roku 2015.

Pod čiarou: Významným štátom sa nestávate preto, že ste veľký a silný a budete to veľmo silno o sebe hovoriť. Ale preto, že si vezmete na plecia riešenie významných problémov sveta. (TGM)

Share Button