Bugár napriek rokom politických skúseností nezvládol silu povolebného okamihu

Keď ho tak vychvaľujete práve a práve za jeho politickú kvalitu, ako to, že nedokázal svojim voličom a aspoň polovici ostatných voličoch vysvetliť svoje veľké štátnické kroky?

Keď sa človek, ktorého si nadovšetko vážite, ktorého obdivujete, ktorého považujete za génia a spasiteľa sveta, ktorého považujete za Atlasa čo nosí na bedrách trápenia celého sveta, keď sa tento človek hlboko zamyslí… nuž, myslí na svoj obed. (Murphiho pravidlo)

Čo môže urobiť spasiteľ so spoločnosťou, v ktorej od roku 1992 vždy vyhrali voľby korupčné strany, hlásajúce národné myšlienky? Môže vysvetliť spasiteľ lídrovi liberálov, že korupcia na Slovensku nie je dôsledkom eurofondov a Slovensko nepotrebuje Rusov, ale Európu? A uverili by mu ľudia, že keď sa z mužstva, kde by bol každý ako Messi, automaticky nestane najlepší tím na svete, tak nie je vôbec isté, že sa ani z 19 „obyčajných“ a slušných ľudí nestane strana, ktorá môže vytvoriť dobrú vládu?  Zdroj: Pred Bugárovým pohrebom

Ani to neskúsil, presvedčiť nás, že myslí na niečo iné, ako na ten obed. Tvrdil, presviedčal, hľadal percentíčka v predvolebnej kampani. A tí, čo hovorili jasné a dobré veci, tí ho porazili.

Viete, ja verím v to, že keď robíte dobrú vec, dobrí ľudia sa okolo vás akosi objavia sami. Asi tak 5-7 dní pred voľbami nastal hromadný útek jeho voličov.

Ak niekto prispieva k podpore extrémizmu a znechuteniu voličov, je to práve Bugár a Prochádzka. Je to práve tým, ako oklamali bez slovka vysvetlenia svojich voličov. Nasľubovali svojim voličom niečo a po 4 dňoch vykonali presný opak.

Pre nás demokratov urobili to najhoršie  – sklamali vieru občanov v silu demokracie.  Preto je pre mňa politik, ktorý nezvládol silu povolebného okamihu.

Share Button