Míťing proti skladaniu vlády oligarchami je užitočný politický nástroj

Dnes sa o 17:00 v Bratislave koná miťing:

Povedzme nahlas, čo si myslíme o budúcej vláde, povedzme nahlas, čo si myslíme! Zakričme im, že sa im budeme pozerať na prsty a celú dobu kontrolovať! S umelcami sa na pódium postaví aj Richard Sulík a poslanci SaS, Igor Matovič a poslanci Oľano, Daniel Lipšic a poslanci NOVA, Boris Kollár a poslanci Sme rodina a Alojz Hlina. Príďte nahlas povedať, že nechceme vládu oligarchov!

Zdroj: Chceme vládu, nie zradu!

Myslím si, že najväčšiu ranu demokracii vykonali dvaja politici (ani nie tak strany, ale 2 politici), ktorí 3 mesiace zbierali percentíčka do volieb pomocou vety „So Smerom nikdy“, ľudia si tento sľub osvojili, dali im za to hlas a potom po 4 dňoch bez slovka vysvetlenia, bez zásadnej kampane, urobili „So smerom do vlády“.

Vďaka tejto rane demokracii sa ľudia ešte viac utiekajú k totalitným nápadom ĽSNS.

Navyše všetky indície a skutky, ktoré sa udiali a objavili v ostatných 5-7 dňoch ukazujú, že vládu skladal niekto úplne iný, ako politici.

Slovensko má veľké skúsenosti s mečiarizmom a jeho pracovnou metódou nie sú dôkazy, skutok sa nestal. To je ďalší dôvod, prečo nám dnes stačia indície a nepriame skutky.

Míťing v mene demokracie

SaS a OĽANO sa jednoducho potrebujú v očiach ľudí dištancovať od takýchto nápadov podviesť demokraciu.

Proste treba ukázať, že nejde o všetkých politikov. Že tu je jasná poctivá alternatíva. Že existuje možnosť pre voliča spoľahnúť sa na silu demokracie a súčasne sa vyhnúť ĽSNS. Že je na predvolebné ponuky politikov spoľahnutie.

Myslím si, že takýto míťing je užitočný nástroj.

Osobne si myslím, že to pomôže aj vytiahnuť protestných voličov z košiara ĽS NS a predísť totálnej skepse voličov voči voľbám.

Dôležité bude jasne oddeliť dve veci:

  1. NIE nejde o protest proti  politickým rokovaniam,  NIE je to protest proti parlamentnej demokracii, NIE je to protest proti  vláde ako výsledku dohody politických strán. NIE, nie je to protest proti výsledku volieb, lebo sa nám nepáčia.
  2. JE to protest proti konkrétnym politikom, ktorí zradili svojich voličov bez toho, aby sa aspoň pokúsili naplniť volebné sľuby.  JE to ukážka, že existujú politické strany, ktoré dokážu dodržať volebné sľuby a nemusí to byť neoľudácka ĽS NS.

 

 

Share Button