A jeje, nemecká utečenecká lotéria sa bude zatvárať?

Bol býval bol som niekedy ešte v roku 2015 napísal čosi o výhre v utečeneckej lotérii. Postavte sa teraz na hranicu schengenského priestoru a cez sprísnenú hranicu im povedzte: „Sorry jako, mali ste prísť skôr, už zatvárame.“

Bol býval bol som písal, že musíme pristupovať k utečencom na území EU rovnako ako by boli v Afrike – jedna OSN dávka jedla denne je maximum luxusu. A nožík sa mi otváral vo vrecku, keď som videl, ako sa objektívne ružolíce súdružky z NSR tešili na štátnu podporu pre ich nígl-nágl supiš vymazlené sociálne programy.

Bol býval bol som písal o tom, že či si niekto myslí, že je normálne, aby sa sťahovalo 2-3-8 miliónov ľudí? Či by nebolo eventuálne šikovnejšie pomáhať tam u nich.

Viete, my zdravotníci veľmi dobre vieme, že si seba musíme chrániť pri pomáhaní. Aby mal kto pomáhať. Ja viem, že to navonok vyzerá akoby sme boli tí najhorší z najhorších. My však veľmi dobre vieme, že medicína katastrof má svoje neúprosné pravidlá.

Ale kto by nás počúval, že?

Viete, ja som vlastne dnes zo slov „Podľa Merkelovej veľký počet ďalších migrantov už nie je možné prijať a prednosť má integrácia terajších.“ strašne frustrovaný. Tie slová len a len potvrdzujú, čo som hovoril od začiatku „problému EU s ľuďmi“.

Aj keby sme prijali tie smiešne počty vymenované v kvótach. Stále to budú len a len víťazi v utečeneckej lotérie. Paradoxne organizovanej tými najsilnejšími a najhlasnejšími zástancami rovnostárskeho ľavičiarskeho prístupu.

V pohybe sú desiatky miliónov ľudí. Ďalšie desiatky miliónov sú pod hranicou, ktorá im vôbec umožňuje sa na cestu vydať. Skúste pouvažovať, či myslíte aj na nich!

Vyše štyri pätiny Nemcov je vraj však presvedčených, že by každá krajina Európskej únie mala prijímať pevne daný počet utečencov.

Zdroj: Podľa Merkelovej veľký počet ďalších migrantov už nie je možné prijať… – Denník N

Koľko je to viac? 1500 ľudí? 800 000 ľudí?  Ale kdeže!

Podľa správy Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) z júna bolo minulý rok (2014) na úteku pred perzekúciami, vojnou, konfliktmi či porušeniami ľudských práv na celej planéte 59,5 milióna ľudí.

Zdroj: Slovensko stresuje príchod stoviek utečencov, pozrite sa, kde sú ich milióny – Denník N

Ktorí z nich majú právo na výhru v utečeneckej lotérii, milí Nemci? Zahrajte sa na Boha, ako sa na Boha zahrala kanadská vláda. Ale v opačnom garde – vylosujte tých, čo majú mať smolu.

EU premeškala sebachválou v luxusnej verzii pomáhania drahocenný čas a drahocenné prostriedky, počas ktorého mohlo byť tam u nich zachránených milióny ľudí. A z nich stovky tisíc mohli prísť vrámci klasických pracovných procedúr si k nám do Európy privyrobiť.

Milióny sa už dnes mohli tam u nich doma podieľať na svojej vlastnej prosperite, ktorú sme im mohli pomôcť naštartovať.

Úlohou EU je naklonovať svoju prosperitu aj do zvyšku planéty.

Share Button