Vymenené životy – indivíduá vo vláde sú akoby z iného sveta

Pozerali ste slávnostný ceremoniál otvorenia Olympijskych hier? Teda správne by som sa mal opýtať, či ste pozerali tú izolovanú udalosť – akýsi Ein Kessel Buntes. Pretože tieto dve udalosti – športové súťaže a otvárací ceremoniál nemajú nič spoločné. Akoby boli z iného sveta.

Predseda vlády sa chváli hektárovými výnosmi, odpichnutými tonami surového železa, tisíckami podplatených pracovných miest zahraničných investorov.

Predseda parlamentu plánuje uzákoniť módnu políciu, diétny režim a ukončiť parlamentný filmový festival.

Jeho ľavá ruka – podpredseda parlamentu by rád poslal poslancov Národnej rady zasadať do miestnych národných výborov a robiť regionálnu politiku.

Jeho južná ruka – podpredseda parlamentu  skritizoval po 4 mesiacoch zelené tričká vo vlakoch a akýchsi intelektuálov vyzval, aby sa nezapájali do verejného života.

Na otváracom ceremoniály predniesli 3 sľuby fair play a dojímali nás príbehmi utečenkyne.

Strih – švenk – zmena obrazu

Jede z piatich horských priechodov je po hádam tisíc rokoch totálne neprejazdný. Ukazuje sa, že plány na opravu cesty z Kremnice do Martina sú tu už roky rokúce.  Už bolo k dispozícii 8 rokov, aby sa to stalo.

Keď už sme na ceste do Martina – panelovka pripravená niekedy v polovici minulého storočia na prejazd tankov sa už viac ako 8 rokov podobá na regulárny tankondrom.

Diaľnice – proste infraštruktúra sú len a len funkcia vložených peňazí. Keď ich máte, stavebníkov je haba-dej. Keď nie na Slovensku, v EU určite. Keď miniete na výstavbu jedného kilometra to, čo inde v EU postačí na výstavbu dvoch kilometrov, z peňazí, ktoré sú k dispozícii postavíte za rovnaký čas polovicu dĺžky diaľnic, ako by ste mohli.

Necháme cesty cestami, poďme k demokracii, teda do parlamentu.

Vládna väčšina použila absolútne absurdný nástroj – obštrukciu. Nepodaril sa mi, pretože z princípu, na úspešnú obštrukciu musíte byť parlamentná menšina teda opozícia. Takže namiesto toho, aby ste ako vládna väčšina opozíciu prehlasovali, zaútočíte na nástroje, ktoré má k dispozícii opozícia v demokratickom systéme k dispozícii.

Ľudia neveria v politický systém, lebo politici, ktorých si zvolili vo forme strán Most a Sieť nedodržali slovo voči svojim voličom.

Ľudia neveria v demokratický politický systém, lebo najväčšia vládna strana nedokáže na jednoduché otázky o pôvode príjmov 12 členov vlády a asi 20 poslancov už viac ako 60 dní odpovedať.

Ľudia nadávajú, že politici pre nich nič nerobia, vládna väčšina je jasne definovaná a schopná si čokoľvek kedykoľvek odhlasovať, ale zodpovední za to, že vládna koalícia nič nerobí, je parlamentná menšina – opozícia.

Už viac ako 45 dní nikto nereagoval na moje elektronické podanie skrz elektronické služby ministerstva vnútra okolo evidencie vozidiel. Skrz systém, ktorý mal fungovať od roku 2013.  Minister Pellegriny  sľúbil, že dá k dispozícii zoznam orgánov verejnej moci v pôsobnosti ministerstiev, ktoré sú schopné spracovávať elektronické podania – nikde nič.

Štátom regulované sieťové odvetvie – vodárenstvo – plánuje zaviesť platby za vodomery. Priamo Úrad pre reguláciu sieťových odvetví takúto zmenu obhajuje.

Na olympiáde zvíťazila v plávaní ruská reprezentantka, ktorá mala problémy s dopingom a nikto jej nechcel podať ruku.  Sýrska utečenkyňa sa potajme plížila ako by bola vo vojnovej zóne skrz pol EU, len aby ju Gréci, Macedónci, Srbi, Maďari, Rakúšania nechytili a nemusela podávať žiadosť o azyl inde ako vo svojom vysnívanom Nemecku.

Hádam aj stačilo!

Tak si kladiem otázku: A kde to indivíduá reprezentujúcu aktuálnu vládnu koalíciu Slovenska žijú? Je to na Slovensku? Je to v EU? Žijú v tomto vesmíre?

My musíme riešiť príčiny. My musíme riešiť to, čo je skutočným jadrom, esenciou každého konkrétneho javu, každej konkrétnej veci v našej spoločnej Slovenskej republike.

Ak je problém, že staviame diaľnice 2x tak draho ako inde v EU, tak musíme znížiť cenu za kilometer diaľnice.

Ak sa občania opýtajú svojich politikov, z čoho žije 15 členov jeho vlády a asi 20 poslancov, tak politici musia odpovedať.

Ak je jeden z 5 životne dôležitých horských priechodov v havarijnom stave, tak musíme havarijný stav riešiť v reálnom čase.

Keď má niekto v parlamente väčšinu musí rozhodovať, musí schvaľovať, musí prijímať zákony.

Keď potrebuje pacient inzulín, musím mu ho v lekárni vydať, kým je ešte na nohách a schopný si ho vyzdvihnúť sám. Neriešime ani či má zaplatenú poistku, ani či má pekné šaty a už vôbec sa ho nepýtame na jeho politické preferencie.

Ak v Nemecku od začiatku roka zabránili na ich hraniciach vstupu 13.324 ľuďom, to znamená, že po EU sa nám moce 13324 ľudí ktorých absolútne nič nevieme.  Ak do Nemeckého azylového systému vstúpilo od začiatku roka 220 tisíc ľudí, tak to je 220 tisíc ľudí, ktorí sa nám bezprízorne motali po EU! Ľudia, ktorí sú z vlastnej vôle na pochode stovky kilometrov mimo akýkoľvek systém sociálnej záchrannej siete.

Zástupný problém sa vždy nájde

Áno, v Amerike bijú černochov, na slnku sú škvrny a v našom parlamente sedia poslanci, ktorých zle matka vychovala a žerú v plenárnej miestnosti horalky.

Keď budeme mať vyriešené základné životné funkcie, budem prvý, čo sa ohradí proti tomu, aby sa počas obeda vykladali na stôl peňaženka a mobil.

To, čo sa tu indivíduá vlády Slovenskej republiky snažia riešiť, to je obyčajné nepohodlie a tisícky zástupných problémikov. Skutočným problémom sú oni sami.  Zamyslite sa nad rozdielom medzi problémom a nepohodlím

Share Button