Vláda SNS+Smer+Most sa vracia k sovietskym tradíciám Josifa Vissarionoviča Stalina a oslavuje 9.5.

Oslava konca II.svetovej vojny sa v roku 2018 pripomína štátnym sviatkom 8. 5., lebo v noci bola podpísaná kapitulácia v Berlíne.

Ruský dátum už bol vtedy 9.5. a tak všetky satelity sovietskeho zväzu slávia koniec vojny 9.5. Rozhodol tak generalissimussss. A keď Stalin, я твою мать, povie, tak budete oslavovať 9. aj keby bol 7 november!

Pozvánka znela jasne:

Okresný úrad Bratislava
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky
Ministerstvo obrany Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike
Slovenský zväz protifašistických bojovníkov

dovoľujú si Vás pozvať
na pietny akt pri príležitosti
73. výročia

Dňa víťazstva nad fašizmom
9. mája 2018 o 15.00 h
pri Pamätníku na Slavíne v Bratislave

„Do jadra EU a nikdy inak!“, znela mantra rečí, ktoré sa nikdy nemali stať skutočnosťou. Fico nás tu kŕmil rečami, ktoré mali slúžiť len a len na zabezpečenie jeho vlastnej beztrestnosti.

Politici SNS sa vidia v Moskve. Tam vida svoj vzor. Tam nasmerovali svoje pohľady. Tak im doprajme, aby si oni sami (pribaliť si môžu aj Blahu zo Smeru) nasledovali ruskú životnú úroveň, ruský prístup k ľudským právam, ruský prístup spravodlivosti. Je Rusko vzor pre váš vysnívaný život v chudobe a diktatúre?  Nie, naozaj nie je najmenší dôvod, aby do Putinovej diktátorskej náruče voviedli celé Slovensko.

Už zas začali prepisovať dejiny na ruský spôsob. Budú mám aj holiť hlavy? Budú nám ukazovať, ako vysoko má skákať náš pes?

Sviatok ukončenia najdebilnejšej a najstrašnejšej vojny 20. storočia je 8. 5. Slovensko si tento deň ctí najviac ako sa len dá – štátnym sviatkom a konaním pietnych aktov a spomienok.  Aj ja pôjdem k jednému z mnohých pamätníkov položiť kvietok.

My Európania budeme 9.5. oslavovať Deň Európy –

Deň Európy (9. mája) je oslavou mieru a jednoty v Európe. V tento deň si pripomíname výročie historickej Schumanovej deklarácie. Robert Schuman, francúzsky minister zahraničných vecí, vo svojom prejave prednesenom v Paríži v roku 1950 navrhol novú podobu politickej spolupráce v Európe, ktorá by zabránila vojnám medzi európskymi národmi. Deň Európy 2018 – EUROPA | Európska únia

Priatelia, vždy nakoniec dostanete len a len to čo si zvolíte. Môžete sa 9.5. prihlásiť k vazalom Ruska alebo k slobodnej demokratickej Európe.

Symboly, tie viditeľné prejavy nášho postoja, sú dôležité v každej dobe.  Ja budem mať 9.5. na klope saka modrý odznak s 12 hviezdami.

Share Button