V roku 2010 si bol obhliadnuť byt s Bašternákom… 

V roku 2018 na to povie:

„Predstavte si, že niekde bývate a zrazu vášho suseda obvinia. To aj vy ste obvinený?“ pýtal sa predseda Smeru potom, čo sa ho pýtali na tlačovej konferencii na skutočnosť, že jeho priamym susedom bol aj Marian Kočner. Fico tvrdí, že ani netušil, že Kočner mal v Bonaparte byt, keď napríklad na návšteve prijímal šéfa Európskej rady a bývalého poľského premiéra Donalda Tuska. Ja budem ten – Denník N

Politická strana Smer si kontinuálne volí za predsedu Róberta Fica. Je to politická strana Smer, ktorá nesie plnú zodpovednosť za to, kto nastavil na Slovensku v ostatných 10 rokoch systém „naši ľudia“.

December 2010. V tom čase opozičný politik Robert Fico si v sprievode Ladislava Bašternáka obzerá luxusný komplex Bonaparte v centre Bratislavy.  O dva roky neskôr si premiér od podnikateľa Bašternáka, ktorý je dnes podozrivý z daňových podvodov, prenajal byt v tejto rezidencii s rozlohou 377 metrov štvorcových. Kamarátska službička? Fico býva u Bašternáka podozrivo lacno

Áno, bývanie premiéra tejto krajiny je o kauze „naši ľudia“ – kauze tretej Ficovej vlády.

Tým, kto toto slovné spojenie povzniesol na štandard bol v roku 2017 minister vnútra za stranu Smer, ktorý priniesol do parlamentu vyvyňovanie  a obhajobu policajtov, ktorí sa len snažili na ulici pri dopravnej kontrole Ladislava Bašternáka robiť svoju prácu.

Pochybné spoločenstvá, pochybnú obchody, pochybné pohyby na účtoch, to sú kauzy vrcholných predstaviteľov strany Smer od roku 2010.  Nie nestalo sa to zrazu.

Rovnako, ako zázračné zbohatnutie členov vedenia Smeru „na akciových trhoch“ neeviduje táto krajina od včera. Ale od vstupu  podnikateľov strany Smer vo firme Štát s.r.o. do politiky.

Share Button