Štátna 83 ma s gustom prešla šijacím strojom. Zpredu aj zozadu.

Celkom rád by som pochopil účel dane za registráciu auta. No nech to preberám z akejkoľvek strany, vychádza mi, že je to spôsob, ako vybrať odo mňa viac peňazí pre uspokojenie osobných cieľov bafuňárskych politikov. Alebo obtiažnosť agendy skutočne závisí od výkonu zapisovaného vozidla?!?

Registrácia auta s výkonom od 86 kW do 92 kW bude stáť 217 eur, pričom poplatky stúpajú s rastúcim výkonom až k maximálnej hodnote 2997 eur. Pri ostatných typoch motorových vozidiel ostávajú registračné poplatky nezmenené.

m.sme.sk – SME pre mobily.

Nuž pekná absurdita. Že prečo?

  1. Je to ďalšia daň, ktorá bude slúžiť na uspokojenie osobných cieľov bafuňárskych politikov.
  2. Pre fyzické osoby – Platí sa za niečo, čo je nakupované z už raz zdanených peňazí.
  3. Pre právnické osoby –  Keďže je to podľa zákona poplatok, je to len ďalší náklad znižujúci základ dane. Podobne ako prémie kmeňových zamestnancov,  na ktoré už tak duplom neostane kvôli odvodom za brigádnikov.
  4. Motivuje ma konečne si založiť zahraničnú organizačnú zložku. Stojí to presne 397€. Po ostatnej skúsenosti, slabšie auto už kupovať nebudem. Navyše, náklady na zahraničné účtovníctvo tiež o niečo znížia základ dane.
V kontexte 3. a 4. bodu tento štát skutočne nedáva zmysel. Alebo vám dáva zmysel keď štát vyberaním daní zhoršuje podmienky na zamestnávanie a následne tie dane vydáva na rôzne programy podpory zamestnanosti?

Poplatok za registráciu vozidla je ďalšie potvrdenie toho, čo som bol býval bol napísal:

Štát plní z 90% úlohy, ktoré sú pre 90% občanov nedôležité až zbytočné. Politici z 99% trávia čas politikárčením.  Obsah pojmov spojených s fungovaním štátu a politického systému je z 90% rozdielny od skutočného, teda slovníkového, terminologickému obsahu. Až 99,9% občanov nevie správne popísať, ako funguje ich vlastný štát.  Ani ja nie a to som chodil 17 rokov do školy.

Moja charakteristika štátu ako inštitúcie.

Aha, tak vy hovoríte, že som málo konštrultívny? Čo mám na nových daniach vidieť rozumného? Nie, do toho, aby som diskutoval o idiockých návrhoch, nie do toho ma nenavŕtate. Nie je predsa normálne, aby som sa podielal na cizelovaní nápadu na ďalšie dane, ktoré budú slúžiť na uspokojenie osobných cieľov bafuňárskych politikov.

Leda ak… Radikálne zjednodušenie, zoškrtania, zmenšenie všetkého a čohokoľvek čo nesie vo svojom pomenovaní prídavné meno “štátny”. Očistenie zákonodarného procesu až na dreň. Úlohu politického systému minimalizovať do čistej esencie samosprávnych úloh. Verte, že je kde:

Letos stála podpora čisté energie celkem 36 miliard korun, necelou třetinu z toho (11,7 miliardy) poslal stát přímo z rozpočtu. Takže spotřebitelé teď platí dokonce dvakrát: jednou v ceně energie (která se zvýšila o všechny možné i nemožné subvence čehokoliv) a podruhé v daních z DPH, z příjmu. Jen pro srovnání – ona přímá částka dotace z rozpočtu je třeba o dvě miliardy víc, než kolik stát loni vydal na podporu v nezaměstnanosti, třikrát víc, než dává na podporu bydlení sociálně slabých, a šestkrát víc, než činí dávky všem zdravotně postiženým.http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-57196080-energeticky-debakl-2-0

Takýchto pí***in určite aj na Slovensku nájdeme habadej. Keď tieto vyriešite, ja zas zruším organizačnú zložku.

Slovník pojmov:

daň – (v slovenskom práve)platba fyzických alebo právnických osôb, ktorá je vynútiteľná, nenávratná, spravidlaneúčelová, zákonom určená a pravidelne sa opakujúca, a ktorú vyberá štát a orgány miestnej samosprávy v prospech verejných rozpočtov a účelových fondov na úhradu verejných výdavkov vo vopred určenej výške a s presne určeným termínom splatnosti.

poplatok – dávka, suma určená na zaplatenie za užívanie niečoho, za nejaký úkon (obyč. úradný) alebo za nejakú službu

Share Button