Smeru, SNS a Mostu ostali už len kádrové rezervy SSM

Mladá aj s mladým odišli z ministerstva, aby sa dištancovali od praktík strán vládnej koalície Smer-Sns-Most (SSM). Evidentne sa im tieto praktiky Socialistického Svazu Mládeže nepozdávali, tak prečo sa pod ich hlavičkou zhromažďovať.

Chlapík, čo stvoril logo predsedníctva sa vyjadril, že dnes by si už prácu pre ministerstvo rozmyslel.

Bol býval bol som napísal onehdá, že súhlasiť sa dá v dobrej aj zlej spoločnosti. Je len a len na vás, akú spoločnosť si vyberiete, do akej sa zaradíte. 

Možno už dávno nastal moment, kedy sa nikto nadpriemerne zodpovedný, nadpriemerne šikovný či nadpriemerne poctivý nepridá pod niektorú z hlavičiek SSM.  Vo ficovom režime  výskyt ledačiny preváži, ale čo je úplne najzásadnejšie – vymiznú akékoľvek ozdravné brzdiace mechanizmy. Nemá ich kto reprezentovať, kto obhajovať.

Áno koalícia S-S-M polarizuje spoločnosť.

Ficov režim vyzobáva jednu polovicu prirodzeného rozloženia morálky zo spoločnosti. Vyzobáva, tak ako v tom porekadle o tom, ako vrana k vrane sadá. Vyzobáva tú nemorálnu časť.

A naopak, v tej druhej časti spoločnosti, ktorá nechce mať s korupciou či rozkrádaním nič spoločné, sa stáva otázka: „Pracovali ste za Fica pre štát?“, prvou a v prípade kladnej odpovede aj poslednou na pohovore do súkromnej firmy. V oblasti IT sa tento prístup diskutoval už pred niekoľkými rokmi. Ľudia dobrovoľne pracujúci pre ficov režim sa stávajú toxickými.

Jedným z dôsledkov je, že musia na svojom príklade vymýšľať kadejaké reštrikcie, obmedzenia, regulácie. Regulácie niečoho, čo by sa za iných okolností stratilo v priemere spoločnosti. Áno, rovnako by nás to štvalo pri odhalení, no bolo by to tak zriedkavé, že by nám to nestálo za to.

Vznikajú ďalšie a ďalšie kontroly, hlásenia, povinnosti. Kontroly kontrolórov, povinnosti povinností a hlásenia podaných hlásení.  A argument? A zdôvodnenie? Veď vidíte, ako sami kradneme, podvádzame, obchádzame, odkláňame. 

Tak ako? Pridáte sa?

V ostatných slobodných a demokratických voľbách bez pištole na spánku si väčšina zúčastnených vybrala suverénne a s jasným prehľadom socializmus. To je veľký štát, veľké dane, veľké peniaze na prerozdelovanie. Veľké korytá plné štátnych peňazí na štátne zákazky. Štátne rozhodovanie.

???

Tak ako to s vami je? Priznávam bezradnosť nad budúcnosťou Slovenska.

Naozaj chcete menej rozkrádania štátnych, teda vašich peňazí? Prosím vás, ujasnite si to! Je technicky nemožné voliť si socializmus a súčasne si voliť menej rozkrádania a menej vyžratých bafuňárov, ktorých jediným príjmom v živote bola štátna zákazka. Leda že by ste túžili po osobnej frustrácii.

Tá vaša frustrácia sa bude prehlbovať. Pretože schopnosť politických strán Smer, SNS a Híd získať priemerne poctivých a priemerne zodpovedných odborníkov do svojich radov sa blíži k nule. Nik príčetný a súčasne nadpriemerne zodpovedný a nadpriemerne poctivý sa k nim nepridá z obavy, že by si ho mohli pomýliť.  A tak im ostanú len skutočné kádrové rezervy objektívnych ružolícich aparátčikov ako vystrihnutých zo schôdze UV SZM.

Toto nám bude vládnuť ešte 3 roky a 85 dní.

Share Button