Slovensko.sk nepoužíva ani miestna štátna správa ministerstva vnútra

Tak som zas dostal úradný list papierový s doručenkou. Teda moja firma dostala. Píše mi Živnostenský odbor okresného úradu. Od 28.9.2015 mám aktivovanú elektronickú schránku na doručovanie.

Nadarmo!

I volá mi niekto koncom minulého týždňa. Je to príjemná úradníčka a že mi zrušia zo zákona jednu z živností, konkrétne neverejnú automobilovú dopravu. Že vraj to už podľa nejakého zákona nie je živnosť. A že sa nemám lakať, ostatné mi ostávajú v platnosti. Že mi pošlú ešte písomné vyrozumenie.

Pomyslel som si, že je pekné, že volajú, ale má to právnu silu ako keď ja na blog napíše, že som si vykolíkoval 3 hektáte na Marse. No žiadnu.  Ale pekne som poďakoval.

A tak mi poslali papierové písomné vyrozumenie.

No som ja nejaký hej alebo počkaj, aby som v 21. storočí po nasadení super ESO reformy chodil na nejakú poštu?

No nie som.

A tak reku, napíšem na Okresný úrad informáciu, že mám tú elektronickú schránku aktivovanú na doručovanie. A že nech mi teda pošlú čo mi chcú ako sa na rok 2016 patrí, teda elektronicky.

No nenapísal som.

Na portáli slovensko.sk sú uvedené kontakty:

Eso v rukáve 1
Eso v rukáve 1

Poštová adresa, telefón a fax. A hlavne otváracie hodiny. To aby ste tam vďaka portálu slovensko.sk nemuseli chodiť osobne.  Asi im to faxnem so ZEPom. Skvelé 80. roky 20. storočia.

Tak som sa poobzeral po stránke Ministerstva vnútra, kam tieto okresné úrady patria a hľadal som tam elektronickú podateľňu.

A našiel som:

Eso v rukáve 2
Eso v rukáve 2

Á, je to tam! Je tam „Pošlite správu“. Zaradoval som sa ako, ako keď sa mi na Ditaktik Gama podarilo nahrať z kazeťáka Maník miner. Začiatok 90. rokov 20. storočia.

Kliknem a tam:

Eso v rukáve 3
Eso v rukáve 3

Starý dobrý kontaktný formulár bez akéhokoľvek overovania, bez ZEP, bez… No proste úvod  21. storočia.

A tak som im nenapísal. Nie je kam, nie je ako, nie je čím.

Podľa zákona o elektronickej komunikácii musí úrad akúkoľvek agendu, ktorú  vybavuje elektronicky vybavovať podľa pravidiel toho zákona.  Teda s podporou ZEP, s autorizáciou, s otlačkom časovej pečiatky a tak podobne.

Podľa toho zákona, ak na to nie je úrad nachystaný, až do novembra 2016 nemusí. Je to tam, v prechodných ustanoveniach.

Minule to boli štatistici, teraz živnosťáci. Mimochodom, štatistici mi na elektronické podanie a upozornenie ani po 35 dňoch neodpovedali.  Možno si to v tej elektronickej schránke asi nestihli prečítať.

Skvelé 4 roky vlády strany Smer pred nami. Ďakujem menovite Lucia Žitňanská, László Sólymos, František Šebej, Ivan Švejna, Gábor Gál, Tibor Bastrnák, Peter Kresák, Arpád Érsek, Elemér Jakab, Alena Bašistová, Katarína Cséfalvayová, Eduard Adamčík, Igor Janckulík, Martin Fedor, Béla Bugár,Radoslav Procházka, Andrej Hrnčiar.

Share Button