Praskli mu nervy a hodil sa na guľometné hniezdo, aby ostatní mohli dobyť kótu 112

Viete si predstaviť, ako dnes sudca (charakterná Žitňaská) povoľuje vyšetrovateľovi (charakterný Kaliňák) kontrolu účtov ministra vnútra? Viete si ten charakter, ktorý by toto dokázal sám od seba urobiť v záujme ukončenia akýchkoľvek pochybností?

Áno, je to na hovno, keď sa dej, ktorý sa v právnom štáte môže udiať zákonne, sa musí na Slovensku udiať protizákonne.

Sú to samozrejme zmiešané pocity. No mám taký nejaký pocit v mozgovni, že došlo už na slová z jedného starobylého dokumentu:

„Pokladáme za samozrejmé pravdy, že všetci ľudia sú stvorení sebe rovní a sú obdarení istými neodňateľnými právami, medzi ne patrí právo na život, slobodu a budovanie osobného šťastia. K zaisteniu týchto práv sa ustanovujú vlády, odvodzujúce svoju moc so súhlasom ľudí, ktorým vládnu. Kedykoľvek začne byť niektorá vláda týmto cieľom na prekážku, má ľud právo ju vymeniť alebo zrušiť a ustanoviť vládu novú, ktorá by bola založená na takých zásadách a mala svoju právomoc upravenú takým spôsobom, ako uzná ľud za vhodné pre zaistenie svojej bezpečnosti a svojho šťastia. Je pravdou, že prezieravosť velí, aby sa vlády už ustanovené nemenili z príčin nepatrných ani prechodných a i celá skutočnosť ukázala, že ľudia, ak je zlo znesiteľné, sú skôr naklonení ho znášať, než aby sa domáhali svojich práv tým, že zrušia životné formy, na ktoré si zvykli.

Avšak, keď dlhý rad prípadov zneužitia moci a skutkov bezprávia, sledujúcich neustále rovnaký cieľ, svedčí o úmysle podrobiť ľudí úplnou krutovládou, tak je ich právom a priamo povinnosťou, takú vládu zvrhnúť a postarať sa o nových strážcov svojej budúcej bezpečnosti.“

Proste niekomu už praskli nervy a hodil sa na to guľometné hniezdo, aby ostatní mohli dobyť kótu 112.

Tá žúrka, čo tu 4 roky predvádzal Smer a na ktorej pokračovanie sa už teší, došla na okraj priepasti. E-dialničné známky, reforma ESO, eHealth, štátne IT, toaleťák do nemocnice, sifóny v školách… Kam sa pozriete tam všetko funguje ako pred 10. rokmi.

Rozmýšľajte nad tým, ako aj vy by ste chceli… A potom hoďte do Jozefa Rajtára kameňom. Som si istý, že nepoletí ani jeden.

Nie, na „nie sú dôkazy skutok sa nestal“ od 90. rokov minulého storočia fakt nehrám. A odmietam aj do budúcna.

Nestačí, že pár ľudí vie. To je sakra málo! Aby životná obeť  Filipa Rybaničana nevyšla nazmar, o to sa musíme už postarať my ostatní. 

V marci 737 481 voličov verilo, že vedúci politici strany Smer sú poctiví a pravdovravní občania Slovenskej republiky. Preukázať to by dnes trvalo 30 minút aj s kávičkou. A boli by dôkazy, že sa skutok nestal. 

Na ťahu je predsedníctvo strany Smer a členská základňa strany Smer.

Aby životná obeť  Filipa Rybaničana nevyšla nazmar, o to sa musíme už postarať my ostatní. 

Share Button

Názor na “Praskli mu nervy a hodil sa na guľometné hniezdo, aby ostatní mohli dobyť kótu 112”

Komentáre sú zakázané.