Politici Smeru, SNS a Mostu predali občanov za svoje materiálne statky

Ja sa len skromne pýtam: Za čo predali budúce materiálne statky?

Možno je to R7 do Veľkého Krtíša. Možno je to zákon o exekúciách. Možno je to národný železničný, lodičkový či iný dopravca. Možno je to kopa železa v tvare transportéra.

Možno raz, keď budeme hľadať spoločne cestu k nápravám v zdravotníctve, sa zo svojej zodpovednosti za dnešnú podporu ministra Richtera, ministra Kaliňáka, predsedu vlády,  vyspovedajú.

Demokracia je skvelá vec. Môžete sa zastávať názoru akého len chcete. Stačí, keď za svoj postoj prevezmete plnú zodpovednosť.

Už nikdy sa poslanci strán SNS a Most-Híd nezbavia svojej zodpovednosti za to, že sú strojcami hrádzi proti extrémizmu. Pojmu, z ktorého oni sami vyrobili prázdny oblak nad ich komiksovými karikatúrami.

Možno mi poradíte, kde a ako hľadať cestu k uznávaniu osobností poslancov, ktorí nevyvinuli ani len minimálnu snahu využiť politické karty, ktoré im rozdal ich koaličný partner – Smer.

Dovtedy ale urobím všetko preto, aby sa ich zodpovednosť za vládu stratených príležitostí pretavila do ich cesty na smetisko demokracie. 

Mlčali, keď deti trpeli. To je ich zodpovednosť, ktorá ide ruka v ruke s ich demokratickým právom. V noci z 6. na 7. apríla 2017 pri odvolávaní ministra Richtera poslanci SNS a Mostu predali deti.

„Koho predajú nabudúce? Vás?“, to som sa pýtal 7 apríla 2017, keď podržali ministra Richtera vo funkcii.

Neprešiel ani rok a predali celú republiku!

Dnes na začiatku marca 2018 to už nie je otázka len nepohodlia. Už máme skutočne veľký problém s demokraciou, so slobodou, s rovnosťou ľudí pred zákonom. To už nie sú jemné nepohodlia, kedy pravičiarovi vládne ľavičiar, lebo vyhral voľby.

Nepohodlie si zaslúži byť porazené pokorou pred demokraciou. Lebo:

„Je pravdou, že prezieravosť velí, aby sa vlády už ustanovené nemenili z príčin nepatrných ani prechodných a i celá skutočnosť ukázala, že ľudia, ak je zlo znesiteľné, sú skôr naklonení ho znášať, než aby sa domáhali svojich práv tým, že zrušia životné formy, na ktoré si zvykli.“

Dnes sme sa dostali do štádia, keď máme skutočný problém.

Avšak, keď dlhý rad prípadov zneužitia moci a skutkov bezprávia, sledujúcich neustále rovnaký cieľ, svedčí o úmysle podrobiť ľudí úplnou krutovládou, tak je ich právom a priamo povinnosťou, takú vládu zvrhnúť a postarať sa o nových strážcov svojej budúcej bezpečnosti.

Deklarácia nezávislosti USA sa vám zdá ako kanón na vrabce? Nie, nie je. Naopak, podľa mňa je to kľúčový dokument, ktorý nám radí, ako máloktorý iný.

Vláda koalície Smer+Most+SNS už nedáva žiaden zmysel. Jedna zúfalosť nasleduje druhú a naozaj nie sú len tri. Je to už nekonečný rad podvodov na občanoch, ktorým má vláda slúžiť, ktorým sa má vláda zodpovedať a ktorým je vláda povinná vysvetľovať.

Život demokrata je jeden z najťažších. A „naše vlast nevzkvétá.“

Nie je jednoduché pre demokrata si otvorene povedať, že už to nie je len nepohodlie, že už máme skutočný problém s demokraciou. Veľmi dobre viem, čo takéto kadejaké radikálne prejavy robia s dopravou. Veľmi dobre viem, že na večerné časy mám lepší program, ako vám chodiť zachraňovať životy na barikády.

Byť demokratom, znamená byť aj zodpovedný za svoje skutky.  Keď sa ma syn opýta, čo si spravil, čo mu odpoviem? Ako sa mu pozriem do očí? Ako sa pozriem do očí mojim jednoročným bratovcom či nenarodeným vnúčatám?

Nie, naša vláda Smer+SNS+Most nám, občanom Slovenskej republiky, neslúži. Naša vláda strán Smer+SNS+Most nás okráda o naše demokratické ústavné práva. Číta nám listy poslané našim poslancom, nechráni naše deti, rozkráda naše dane.

Urobia čokoľvek, čo ich udrží pri moci. Kedy nám začnú holiť hlavy?

BUDÚ NÁM AJ HOLIŤ HLAVY? BUDÚ NÁM, KUA, AJ UKAZOVAŤ, AKO VYSOKO MÁ SKÁKAŤ NÁŠ PES?!?

Nekričím na vás, preto, že si myslím, že ste idioti. Kričím na vás preto, že nemám trpezlivosť čakať, kým na to prídete sami.

Mám vieru presne v to, v čo veril aj TGM: Nebáť sa a nekradnúť.
Mám vieru presne v to, v čo veril aj Gándhí: Keď robíte dobrú vec, ľudia sa odniekiaľ sami objavia a pridajú sa.

 

 

Share Button