Plošné opatrenia sú priznaním zlyhania testovania a izolovania chorých

A: Totálna medziľudská izolácia.
B: Absolútna hygiena
C: Dokonalé používanie ochranných pomôcok.

To sú jediné na 100% účinné prostriedky pri ochrane človeka pred nákazou lietajúcou vzduchom.

Je na 100% isté, že sa v tom absolútne nedá žiť.

Kompromis je vždy zlý pre niečo alebo niekoho, lebo zo svojej podstaty je to len 80% alebo len 60% alebo len 30% úspech a 70% alebo 40% alebo 20% klamanie samých seba, že robíme 100%.

Nie, nikdy nebudeme robiť 100%. No sú činnosti, kde sa k 100% vieme priblížiť za cenu znesiteľného kompromisu.

Je dôležité, aby odborníci hovorili, čo sú to tie 100% opatrenia.

Je úlohou politikov, aby nastavili mieru kompromisu s vedomím, že pri kompromise 80% na strane opatrení je 20% na strane obetí. Tých 20% – to sú na 100% mŕtvi. Finito, game over, už žiadna rodinná oslava.

Kto z vás to chce rozhodovať?

Ja nie, preto sa tak sústredím na tému testovania a izolácie odhalených prípadov. Čím lepšie testovanie, tým presnejšie a cielenejšie opatrenia len a len na tých hrdinov, čo za nás zdravých zabíjajú vírus.

Veľmi oceňujem, že v opatreniach je vždy jeden bod: Môžete robiť čokoľvek, ak všetci budú mať aktuálny negatívny test.

My zdraví môžeme robiť čokoľvek, ak budú všetci nakazení identifikovaní a izolovaní, aby za nás zabíjali vírus.

Izolácia chorých – ak majú počty novonakazených postupne klesať, musia chorí dodržiavať prísnu izoláciu. Nie všetci, ale chorí. Tých potrebujeme konrtolovať, tých potrebujeme mať v evidencii. A začína to zas ich identifikáciou – testovaním.

Ak prichádzajú debilné plošné opatrenia, je to dôkaz o zlyhaní našej schopnosti testovať a izolovať chorých.

Ak nevieme infekčných identifikovať pohľadom, ak ich nevieme identifikovať testami, musíme sa na každého naokolo pozerať ako na rizikový zdroj vírusu.

Preto tie rúška, lebo nás oddeľujú. Nie hermeticky, ale kompromis 70-80% je dobrý kompromis.

Preto ten sociálny dištanc, lebo nás oddeľuje. Nie hermeticky, ale kompromisne si vyberáme len pár percent miest, kde sa budeme stretávať.

Preto tá hygiena, lebo nás dočisťuje, ak predsa len na nás niečo, napriek uvedeným dvom opatreniam, pristálo. Lieta to vzduchom a nie je to vidieť voľným okom, pamätáte, že.

Plošné opatrenia na nosenie rúšok, posilnenie sociálneho dištancu sú priznaním zlyhania testovania a izolovania chorých.

Potrebujeme nízkoprahové testovania. To znamená, že každá ambulancia, na kažnom rohu nemocnice, v kažom väčšom meste, na každom hraničnom priechode musí byť odberové miesto, kde vám spravia odber do 20 minút čakania.

Cena musí byť absolútne symbolická – maximálne 5€ bankovka ako spoluúčasť len preto, aby sa úplne neplytvalo.

Skríning – aktívne vyhľadávanie bezpríznakových nosičov podľa vedeckého kľúča štatistickej matematiky na základe analýzy potenciálne rizikových činností.

Výsledok do 2-3 hodín po odbere.

Okamžitá izolácia a zabezpečenie komfortných podmienok pre pozitívne testovaných. Až tak, že sa objavia podvovne pozitívni, ktorí sa radi nechajú obskakovať sociálnym systém výmenou za domácu izoláciu.

Ale veď vy, čo ma pravidelne sledujete viete, že všetko toto som už písal od marca aspoň 20x každý odstavec.

Išiel som do politiky preto, lebo chcem presadzovať medicínu založenú na dôkazoch. Vy ste našej SaS dali 6,2%, pre OĽaNO ste mali 25%. Nakoniec vždy dostanete čo si zvolíte.

Share Button