OĽaNO 11.1.2021 nakreslilo pre mňa horizont udalostí

Minister Mikulec, Naď, Krajči a ich podriadení organizovali ukradnutie život-ochraňujúcich vakcín určených pre zdravotníkov v prvej línii v počte väčšom ako malom pre príslušníkov zábavného priemyslu.

To je tá červená čiara, za ktorou by som už nechcel byť s takýmito morálnymi titánmi v koalícii.

Ja o tom nerozhodujem, no keby sa niekto pýtal, takýto je môj postoj. A takto by som hlasoval. Bez šance ma presvedčiť akýmikoľvek argumentami. ani argument Fico-Halsom, ani argument ničím iným.

Aj môj vlastný argument, že na takýto akt je len jeden jediný pokus a nemá sa ním plytvať na veci časných statkov, padá. Život a sebaobetovanie nie je časný statok. Preto sa tomu hovorí červená čiara, za ktorou je už len Veľké čierne prázdno. Slovami mojej obľúbenej kvantovej fyziky:

Z poza horizontu udalostí nie je návratu. Keď ho vedome prekročíte, súhlasíte, že už nikdy, niet cesty späť. Za horizontom udalostí končí čas aj priestor, už tieto pojmy nemajú zmysel.

Koľko ešte chcete zbytočných hrdinov? Koľko ešte chcete zbytočných držiteľov Radu Ľudovíta Štúra in memoriam?

Buď oni, alebo koalícia. Niekto musí z kola von, aby sme sa zas vrátili naspäť do hraníc akceptovateľného nepohodlia z územia skutočných problémov života.

Share Button