Odborníci na matematiku vládnej koalície trápne počítajú

Odborníci zo strany Smerna matematiku sa už niekoľkokrát preslávili pri tvorbe dier v sociálnom a zdravotnom systéme. Už niekoľkokrát ukázali, že matematike odvodov absolútne nerozumejú.

Dokonca už niekoľkrát priznali, že pripomienky Jozefa Miháľa k zákonom proste museli prijať, lebo mali hlavu a pätu a riešili ich vlastné chyby vo formuláciách.

Teraz sa manifestuje ďalší skvelý výsledok práce odborníkov na matematiku v strane Smer: 

Zamestnal sa na sklonku vlaňajška ako skladník za približne 410 eur s 8-hodinovým pracovným časom 5 dní v týždni. Pracovná zmluva mu platí na jeden rok.

Nulové odvody Keďže bol predtým dva roky bez práce, zamestnávateľ si na neho na 12 mesiacov uplatnil odvodovú úľavu – platil namiesto odvodov vo výške 35,2 percenta z hrubej mzdy len 1,05 percenta (úrazové a garančné poistenie).

Pri zvyšku balíka odvodov do Sociálnej poisťovne na nemocenské, starobné, invalidné či poistenie v nezamestnanosti svieti na Košičanovej výplatnej páske suma nula. Košičan nevedel, že za neho neplatí zamestnávateľ ani štát. Na konci júna sa objavili zdravotné problémy. Diagnóza znela – bližšie neurčený mozgový infarkt.

„Mohlo sa to pre mňa skončiť aj podstatne horšie. Nemusel som už chodiť alebo hýbať rukami. Najmenej tri mesiace budem vypísaný,“ opisuje Košičan, ktorý má jednu dcéru a tiež nezamestnanú manželku. Zdroj: Richterov boj s nezamestnanosťou: Zo 400 eur má ísť na odvody 150 – kosice.korzar.sme.sk

Nie je nad to, keď kvôli sociálnemu balíčku sa občan dostane do sociálnej chudoby. Áno zľava na odvodoch je súčasťou jedného zo sociálnych balíčkov strany Smer.

Odborníci na matematiku po druhýkrát

Vedenie strany Sieť kontaktovalo podľa bývalého poslanca Národnej rady (NR) SR za Sieť Andreja Hrnčiara jedného z trojice poslancov, ktorí opustili po voľbách hnutie Sme rodina – Boris Kollár.

Dôvodom má byť snaha Siete získať do strany niekoľko poslancov. Kontakt agentúre SITA potvrdil jeden z trojice Rastislav Holúbek. „Dostal som sms správu, či sa nestretneme, som však na dovolenke, budem to riešiť, keď sa vrátim,“ povedal pre agentúru SITA Holúbek. Zdroj: Fakt24.sk

Koalícia Smeru (49) + SNS (15) + Most (10) = 74 potrebuje len a len 2 hlasy. Hrnčiar priviedol hlasov 5. To je 79 kusov. Bodka hotovo.

To, že Smer robí v Sieti personálnu politiku, bolo známe už 21. marca aj takým politickým zelenáčom, ako som ja.

A teraz vážne: Z čoho žije 15 členov vlády Slovenskej republiky?

Myslí, že si zaslúžim, aby mne, občanovy môjho štátu vláda odpovedala. 

Share Button