Obklopiť sa neschopnými je tikajúca bomba

Systém je naozaj taký, že je to MZ, ktoré má na to profíkov, aby definovali zadanie. A či sa to niekomu páči alebo nie, činnosť vlády sa riadi prísne ústavnými mantinelmi., Tie hovoria, že neexistuje, aby štát konal svojvoľne.

Aj minister hospodárstva môže konať len v intenciách, čo mu prikazuje (nie nestačí čo dovoľuje, musí to byť príkaz) zákon.

MZ malo podľa uznesenia vlády dodať zadanie. Podľa rovnakého uznesenia vlády mal obstarávať Sulík podľa tohoto zadania.

Každý, kto sa profesne zaoberáme zdravotníckymi pomôckami vieme u testov, že kým v prípade citlivosti sa hrá o jednotky percent, v prípade špecificity sa pohybujeme na úrovni desatiniek za 99,…

Sulík len išiel podľa Matovičovho zadania. Matovič má 7 ministrov spolu so Sme rodina majú 11 zo 16. Môže si rozhodnúť čokoľvek. Dokonca mal funkčný prototyp – objednávku testov na prvé kolo testovania. To prebehlo hladko, podľa jeho priania a cieľov. Len hlupák by menil funkčný systém. Nie, nebol to Sulík, čo si zvolil zmenu.Ešte stále máte chuť na slová o vyhováraní sa?

V polovici novembra Ústredný krízový štáb premiérovi neodhlasoval ďalšie celoplošné testovanie. Štáb ale odhlasoval testovanie menších miest a nákup antigénových testov dal na starosť ministerstvu vnútra.

I. Matovič sa so svojou prehrou celoplošného testovania nedokázal stotožniť. Rezignoval na svoju snahu a rozhodol sa, že epidémiu nechá na osud. Za svoju prehru začal obviňovať R. Sulíka kvôli jeho opačným a verejne neskrývaným názorom. A verejne proti nemu brojiť. Zdroj: Kto odsabotoval nákup antigénových testov? | TREND

Ten článok obsahuje presné fakty. Neexistuje iná realita „iných textov“. Iba ak fabulácie a propaganda OĽaNO.

Sulík je dlho v politike, prečítal Matovičov zámer a konal veľmi presne podľa zákona.

Share Button