Nemecký lekár očkuje vlastným preparátom – ďalšia skratka vo farmácii na cintorín v Slávičom údolí

Toto kutilstvo ma vždy fascinovalo.
 
Nemá dosť energie na to, aby buď naplnil existujúce pravidlá, alebo tie pravidlá rozporoval ako nefunkčné a zrelé na reformu.
 
Ale má dostatok energie obhajovať svoje dáta vzniknuté v rozpore s vedeckou metódou.
 
Hovorím, fascinujúce.

Stöcker, ktorý má za sebou úspešné podnikanie v laboratórnej diagnostike, sa obhajuje tým, že v čase pandémie nie je čas na formality. Hovorí tiež, že jeho postup bol legálny a že nerobil žiadne pokusy na dobrovoľníkoch, lebo to boli v skutočnosti pacienti, ktorým aplikoval lieky v rámci terapie.

„Koronavírus nebude čakať, až bude povolenie za rok či dva udelené. Medzitým ochorie mnoho miliónov ľudí a státisíce ich zomrú len kvôli lipnutiu na pečiatke a kvôli názoru, že nepostupujeme legálne,“ obhajuje sa Stöcker.

Source: Nemecký lekár očkuje vlastným preparátom – Denník N

Najhoršie na tom je, že nemá pravdu – všetky krajiny EU majú k dispozícii výnimkové paragrafy, aby sa práve takéto experimenty mohli konať legálne. Áno, vždy obsahujú podmienku, že niekto zvonku na to dozerá, aby boli dodržané základné pravidlá etiky a morálky. A aby vyprodukované dáta boli použiteľné ako podklad pre štandardizáciu používania cez plnohodnotné registračné autority. 

Veď nie je väčšieho záujmu autora lieku, ako dôvera celého sveta v jeho slová. Táto dôvera vzniká tak, že daný liek ako dôveryhodný označí všeobecne uznávaná dôveryhodná autorita – EMA v EU alebo FDA v USA. 

 

Share Button