Nech si sociálni demokrati pošlú nových, čakáme na nich

Dnes naozaj nejde o súboj ľavicových a pravicových myšlienok. Nejde ani o súboj konzervatizmu a liberalizmu. Ani socializmu a kapitalizmu. Dnes ide len a len o súboj medzi slušnou spoločnosťou a „naším človekom“.

Tak všetci v politickom spektre si prajeme len a len jediné: Aby si sociálny demokrati doma upratali a poslali novú slušnú politickú garnitúru. 

Ako som už niekoľkokrát bol býval bol spomenul. Liberál nemá najmenší problém vytvoriť koalíciu so socialistami. Áno, máme niektoré jasne iné pohľady, ale princípom liberalizmu je, že akceptujeme existenciu iných riešení.

Odbočka – Šak aj celé OĽaNO sa ľavicovými nápadmi a socialistickými voľnomyšlienkármi len tak hemží. A SaS v pohode spolupracuje. Koniec odbočky.

Je tu istý problém s tým, že máme pravicový liberalizmus. Takže tie ich ľavicové nápady dosť zle nesieme. Ale ako hovorí skúsenosť – keď necháte pravičiarom zarobiť na ľavicový sociálny štát, nebudú sa na vás až tak hnevať.

Ale…

Ale to chce splniť jednu zásadnú podmienku. Tak, ako na pravej a liberálnej časti spektra, je nutné, aby si aj socialisti vytvorili na ľuďoch nezávislé nosné vízie a ideje.

A potom, a až potom do nich dosadili nových, úplne nových ľudí. Ľudí, ktorí budú mať svoju vlastnú osobnosť. Ľudí, ktorí budú aspoň priemerne zodpovední a priemerne poctiví.

Sami si môžete, že nemáte voľbu

Priatelia ľavičiari, čo sa furtom už niekoľko rokov sťažujete, že nemáte koho voliť. Stav strany Smer je vašou vizitkou. Nestaráte sa o svoje politické veci a tak sa začali starať chrapúni, gauneri a mentálne hovädá.

Ja neviem, či toho teda budete schopní, ale skúste si po tom, ako sa prichytíte pri tom, že vypustíte vetu „Nemám koho voliť“, aby ste hneď po tom uvážili, či to nie je trochu inak. Možno by ste aj presne vedeli čo voliť, len toto vaše socialistické ľavicové čo uchopili zlodeji, klamári a podnikatelia vo firme Štát, s.r.o., ktorým nejde o nič iné, len byť zvolení.

Mňa keď naserie Sulík, tak môj liberalizmus mi nikto nevezme. Prinajhoršom si tú liberálnu politiku budem robiť sám.

Keď vás ľavičiarov naserie Fico s Kaliňákom a Paškom, kto vás má zastupovať? Blaha?

Share Button