Ministri sú stále na svojich miestach – Slovensko žije naďalej svoje sci-fi

Tento týždeň sa totálne rozpadla vláda. Po prevalení niektorých informácii podal väčší počet  ministrov demisiu z čisto morálnych a etických dôvodov.

Minister obrany:

No a zatiaľ čo ministerstvo obrany presný počet chýbajúcej munície tají, podľa nášho zdroja zmizlo až 300-tisíc kusov nábojov, ktoré sa používajú pri športovej streľbe a výcviku jednotlivca.

Zdroj: Kradlo sa v ďalšom muničnom sklade! Malo zmiznúť až 300-tisíc nábojov | TVnoviny.sk

Minister zdravotníctva:

Zavolala mu „nejaká pani z ministerstva zdravotníctva“, aby sa stal štvrtým členom predstavenstva Všeobecnej zdravotnej poisťovne. On ponuku prijal. Po štyroch mesiacoch sa ako jeho dočasný člen prihlásil do výberového konania na trvalé obsadenie tohto miesta. Nemal protikandidáta a vyhral. Zdroj: Prihlásil sa a vyhral. Kandidát na člena predstavenstva VšZP nemal protikandidáta – domov.sme.sk

Minister vnútra a šéf SIS:

Kočner sa dnes bez dôkazov zúfalo vygrcal na tlačovke na všetkých, ktorí informujú o podozreniach, že spáchal vážne daňové podvody. Okrem iného povedal, že Sulík o Radičovej povedal, že je „ožratá židovská trúba“. Nepredložil o tom žiadny dôkaz, ale spomenula som si na nahrávku z roku 2012, kde sa ako antisemita prejavuje Kočner. Zdroj: FB

Predseda parlamentu

„Vidieť túto zónu bol pre mňa neopísateľný zážitok, priznám sa, že to vo mne vyvolalo veľký pocit nostalgie, keď sa aj na Slovensku nachádzal ostnatý drôt a izoloval našu krajinu,“ napísal šéf parlamentu na sociálnej sieti. Zdroj: Danko v Kórei pocítil nostalgiu za ostnatým drôtom – domov.sme.sk

Minister hospodárstva

Poslanec Smeru a bývalý minister hospodárstva aj pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek dostal najviac bodov od komisie, ktorá hodnotila kandidátov vo výberovom konaní o post šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Tento úrad reguluje ceny energií, ktoré sú dôležitou agendou pre vládny Smer.

„Komisia sa uzniesla po dlhej úvahe, že odporučí ministrovi hospodárstva na post predsedu ÚRSO pána Jahnátka,“ oznámil štátny tajomník ministerstva hospodárstva Vojtech Ferencz. Zdroj: Jahnátek je na najlepšej ceste šéfovať cenám energií, v konkurze vyhral, má aj podporu ministra – Denník N

Viete, kto chce so systémom vydrbať, nič mu v tom nezabráni. Nič! Hľadajme tých, čo nechcú. Ale to som vám už písal že?  Hľadám charakterných spoluobčanov | M+M+M+M (4M).

Priatelia, do konca volebného obdobia je dnes cca 2 roky a 232 dní. Tak dlho bude pri moci vláda,  ktorú charakterizuje výrok, ktorý je na tomto blogu nepublikovateľný. (Aj o zelených mužíčkoch na Ukrajine sa píše ľahšie, až taký disident nie som.). Od normálnosti to bude fakt ďaleko.

Čokoľvek, čo sa podarí vykonať v prvých dvoch rokoch po skončení týchto hovadností, nebude ani liberálne, ani konzervatívne a nebude to ani uspokojivé. Bude to prvá iterácia k normálnosti.

Bude potrebné obnoviť úplné ekonomické základy kapitalizmu. Bude potrebné obnoviť úplné demokratické základy riadenia spoločnosti. Rovnako sa budú obnovovať základy slobody a základy solidarity.

Vychvaľovať sa tým, ako dokonale sme zabezpečili nepriestrelnosť spravodlivosti a objektivity je  absolútny sebaklam.

Vrámci svojich audítorských povinností som spísal hafo veľa všelijakých smerníc, návodov a procesov. Ani raz  nebol problém definovať kritické miesta, miesta spätnej väzby a kontrolné body. No vždy som pri implementácii procesov upozorňoval, že sú to len pomôcky.  Spoliehať sa na ne je naivné. Vychvaľovať sa tým, ako dokonale sme zabezpečili nepriestrelnosť spravodlivosti a objektivity je  absolútny sebaklam.

Viete, kto chce so systémom vydrbať, nič mu v tom nezabráni. Nič. Hľadajme tých, čo nechcú. Ide leto, rozmýšľajte o tom. Alebo sme naozaj generácia, pre je myslieť asi priveľký luxus. Ideálne by bolo sa životom najlepšie pregrgať.

No tak, potom ako by som ani nič nenapísal.

Share Button