Zamneď: Marketingový socializmus – nová diktatúra proletariátu

Niekto to zaplatiť musí – Tak sa Danko pod značkou SNS rozhodol, že prikáže súkromným firmám, aby zaplatili jeho preferencie formou 13. a 14. platu.  Logicky, firmy na kampaň SNS nedali ani korunu.

Ďalší príkaz Danka vo farbách SNS – súkromné firmy, musíte zaplatiť zamestnancom domácu dovolenku až do výšky 250€.

Smer šibrinkuje s minimálnou mzdou – prikazuje firmám, aby platili za prácu s najnižšou produktivitou stále viac a viac do štátneho rozpočtu, aby bolo na vlaky zadarmo, jedlo v školách zadarmo, všetky výkony v ambulancii zadarmo.

Slovensko nie je jediná krajina, ktorej aktuálne vládne socialistický diktátor.  V ČR začali od septembra platiť ceny cestovných lístkov pre ľudí  v kategórii 0-26 a 65-smrť v hodnote 25% ceny lístka pre ľudí vo veku od 26-65 rokov.

Budú tento svoj marketing platiť politické strany?

Je to oprávnená otázka, pretože cieľom týchto opatrení nie je rozvoj krajiny. Dokonca neprinesú ani zníženie nezamestnanosti. Neprinesú ani krajšie a zdravšie životné prostredie. Nezlepšia obranischoplnosť krajiny, neriešia vylúčené lokality. A už vôbe neriešia zlepšenú dostupnosť zdravotnej starostlivosti, väčší počet kvalitnejšie vzdelaných lekárov.

Všetko sú to opatrenia, ktoré majú zabezpečiť  tým konkrétnym ľuďom pod hlavičkami strán ako Smer, SNS, ANO (ČR) viac reálne zvoliteľných miest na kandidátke, viac miest v dozorných radách,

Výnosom týchto investícii súkromných firiem a občanov bude viac peňazí na ich vlastných účtoch ako výsledok podnikania so štátnym rozpočtom krajiny. 

V minulých dňoch ste sa všetci pohorčovali nad tým, že čo sme to za krajinu, kde dievčatko v balerínkach porazilo ostatné dievčatá… Niekde tam v zadu v mozgovni veľmi dobre viete, že dnes to dievča proste nemá šancu… A preto vás to tak hnevá.

Myslíte, že by to vyriešili krúžky pre deti zadarmo? Naliatie stoviek tisíc eur do erárnej výbavy atletických klubov na Slovensku? Ale veď Smer vám to predsa zabezpečil – nalial státisíce ak nie milióny do opravy futbalových štadiónov po celom Slovensku.

A tak neostalo na erárne tretry pre školy, aby ich mohli telocvikári požičiavať na preteky talentovaným deckám tak, ako ich požičiavali za našich mladých čias… A tak neostalo na skutočnú prícu vo vylúčených lokalitách, aby rodičia toho diavčatka v balerínkach neprechlastali životné minimum hneď zajtra.

Aktuálne sú učebnice zabezpečené štátom riadeným SNS (SNS má školstvo) na úrovni 58%. V minulom roku na úrovni 47%…

Úlohy štátu verzus marketing Smeru a SNS

Zabezpečenie obranyschopnosti… Bezpečnosti na uliciach… Základná školská dochádzka… Solidárny zdravotný systém… To sú úlohy štátu ako inštitúcie, ktoré sme na neho, my jeho vlastný občania delegovali, aby sa o ne naši vlastní volení zástupcovia postarali.

Vidíte tam niekde vlaky zadarmo? Cestovanie pre 0-26 a 65-smrť zadarmo? Vidíte tam niekde futbalové štadióny?

Je nám ľúto prispieť 2-5 eurami lekárom na systém objednávania (keďže nám už asi 10 rokov, čo sa táto téma prepiera lekári prsteníčkom opakovane odkazujú, že to zadarmo robiť nebudú).  A súčasne sa rozčuľujete  chrúmajúc  tyčinky pred krimi-správami, že štátna VšZP nechce preplatiť nejakú super komplikovanú liečbu chorému na rakovinu.

Cestovanie zadarmo pre vašu maminku vo vlakoch na Slovensko stojí stovky miliónov eur. Považujete to za oprávnené pre dôchodcov, ktorí roky tomuto štátu odvádzali dane a odvody.  A súčasne vás hnevá, že o vašu maminku sa nemal v nemocnici kto postarať, že tam pre vašu maminku chýbal zdravotný asistent, ktorý by jej podal pohár vody, pomohol pri polohovaní a prevencii preležanín.

Presne takto to dopadne, keď necháte na niekom inom, aby rozhodol čo je pre vás dobré. Aby vám vzal vaše peniaze a rozhodol, že sa majú použiť podľa jeho uváženie.

A aké bude uváženie politika Smeru či SNS? Aké budú potreby politikov Smer, SNS? Polohovanie vašej maminky? NIE! On chce byť zvolený. nepotrebuje sa starať o vašu maminku. Potrebuje vymyslieť pre vás taký marketingový nástroj, ktorý mu zabezpečí váš hlas.  Nie vašu prosperitu, vaše prémie od vášho zamestnávateľa a už vôbec sa nestará o vašu maminku!

Vaše prémie vám pokojne vezme – prikáže vášmu zamestnávateľovi zaplatiť 250€ na dovolenku, dať vám 13. 14. plat. Prikáže odvádzať stále viac a viac z minimálnej mzdy… A na vaše prémie neostane, lebo ich dostane váš kolega, ktorý chodí do práce len na vyspanie, neurobí ani gram práce navyše a je mu úspech vašej firmy úplne ľahostajný.

Za tie prémie by ste sa vy osobne mohli rozhodnúť, že ich vložíte do starostlivosti o svoju maminku doma. Uhradili by ste doplatok za osobnú asistenciu.  A večer by ste mohli s maminkou preberať krásne zážitky z vášho detstva.

Z toho, že bude  Danko premiér a Kažimír zas predseda vlády a že si budú môcť z výnosov hry z vašimi daňami kupovať ďalšiu vilu na Slavíne či v Kalifornii nič nemáte.  Ale tlieskate ich marketing vlakov zadarmo, liečenia chrípky zadarmo, hasičské autá zadarmo a národný futbalový štadión zadarmo.

A tešíte sa z toho, že to prevezme nejaký nový progresívny ružilíci nabombovaný a našupovaný…  Podnikateľ, komunista či osmičkový nacista.

Hej, štát by mal… Takže sa nebojte, marketingoví mágovia iste zas niečo vymyslia a pod hlavičou Smeru, SNS, PS, Kisku, Kotlebu sa iste-isto čoskoro dočkáme zas nejakej nepotrebnej marketingovej socialistickej sračky na podporu ich preferencii.  A vy budte tlieskať.

Veď ONI to za vás vyriešia. Len im dajte pokoj na prácu.

Tak to bolo koncom 19. a počas celého 20. storočia, keď proletariátu komunisti a nacisti sľubovali, že všetko bude ich a nedostali nič. A tak to bude aj v 21. storočí, keď markeťáci sľubujú socializmus, aby boli sami zvolení za vodcov a spasiteľov národa.

Zpráva z tisku:
Obě delegace položily pak věnce na hrob Neznámého vojína.
A co na to Neznámý vojín?

Hoci ministerstvo hovorí o sume 500 eur, štát na dovolenky neprispeje ani centom. Fungovať to má podobne ako pri gastrolístkoch. 55 percent zo sumy poukážky, teda 275 eur by hradil zamestnávateľ a zvyšných 45 percent (225 eur) si bude musieť doplatiť dovolenkujúci zamestnanec. Zdroj: Slováci, tešte sa: 500 € poukážky na dovolenku majú byť čoskoro realitou!

Česká menšinová vláda v demisii v utorok schválila 75-% zľavu na cestovnom na vlaky a autobusy pre študentov a seniorov. Zľava by mala platiť od 10. júna, keď sa menia cestovné poriadky. Česko tento krok vyjde ročne na 5,83 miliardy Kč (229,11 milióna eur).

Zľava sa bude týkať študentov do 26 rokov a seniorov nad 65 rokov, uviedli servery novinky.cz, iDNES.cz a lidovky.cz. Ministerstvo dopravy na ňu z vládnej rozpočtovej rezervy dostane tento rok 3,26 miliardy Kč. Od budúceho roka už zľavnené cestovné vyjde na 5,83 miliardy Kč ročne.

Zdroj: Česká vláda schválila zľavu na vlaky a autobusy, vyjde na 5,8 mld. Kč

Volby by v současné době vyhrálo hnutí ANO, které by získalo 28 procent, což je jen nepatrný rozdíl oproti poslednímu měření. Preference hnutí tak nijak nezměnila skutečnost, že v polovině července se jeho předsedovi Andreji Babišovi podařilo jako premiérovi získat ve sněmovně důvěru pro menšinový kabinet, který vytvořil s ČSSD a který podporují komunisté, čímž skončilo dlouhé období od loňských říjnových voleb, kdy se stranám nedařilo dohodnout na vládě.

Zdroj: : ANO si drží v preferencích náskok, Piráti uzmuli ODS druhé místo — ČT24 — Česká televize

Tak sa zamyslite, takto v nedeľu s krvou plnou chylomikrónov, ako to vždy doteraz s tým socializmom dopadlo.

Pod čiarou: Článok patrí do dlhodobého cyklu Zamyslení na nedeľu. Cieľom cyklu nie je hľadať odpovede, ale podnecovať k vašemu zamysleniu.

Share Button