Diskusia so zástancami ruskej vojny na Ukrajine je ako s negramotným o trpnom rode

Ale sú to vôbec zástancovia niečoho?  Veď posúďte sami. Bude to trochu dlhší názorný príklad jednej diskusie.

Nadhodená téma: Nech idú do hajzlu, agresori fašistický putinovský.

NATO hlási prudký nárast ruských vojenských letov pri Európe. Tupolev eskortovali britské stíhačky.

LONDÝN. Stíhačky britského Kráľovského letectva (RAF) vzlietli v piatok proti ruskému bombardéru, ktorý sa priblížil k vzdušnému priestoru Británie.

O incidente informovalo v sobotu ministerstvo obrany v Londýne. K podobnej udalosti došlo už aj v stredu.

K britskému vzdušnému priestoru sa v piatok priblížil minimálne jeden ruský strategický bombardér typu Tupolev Tu-95.

Zdroj:  SME.sk | Ruský bombardér sa priblížil k vzdušnému priestoru Británie.

Tým som hádam jasne ukázal, čo si myslím a o čom si to myslím.

Prvá rekcia:

 NICMÉNĚ DO NĚJ NEVNIKL…

Tak sa teda pýtam:

A? To je naozaj tak super, keď je medzinárodný vzdušný priestor plný ruského železa? Keď chcú cvičiť, môžu sa predsa otáčať nad Sibírou koľko len chcú. Čo robí ruské vojenské lietadlo nad ďaleko ďaleko od svojej základne?

Nasleduje reakcia:

A co robia US poradcovia na Ukrajine a jedno cele poschodie v kyjevskej budove SBU ma CIA? Fakt si myslite, ze je to normalne? Iba preto, ze mate „iny“ nazor, nemusite mysliet? Americania nie su pri ruskej hranici, ale Rusi pri americkej, vsakze….

Ďalšia reakcia od iného:

Mezinárodní prostor je plný různého železa. I amerického. A protože je mezinárodní, tak MŮŽE….

Tak som si dovolil vrátiť debatu zas smerom k Rusku:

 Americania nie su pri ruskej hranici, ale Rusi pri americkej, vsakze…“ – fakt je, že Rusko VOJENSKY okupuje Krym a juhovýchod Ukrajiny. Dnešné fotky, už hádam presvedčia konečne aj slepých. Tak ja naozaj neviem či sú teda Rusi za hranicami svojho územia alebo Američania pri hraniciach Ruska. To fakt neviem posúdiť, je to nejasné 😉

A za týchto okolností, v tomto kontexte (čase a priestore) považujem ruské železo, ktoré môže mať na palube raketu s dostrelom 2500km za nebezpečnejšie pre EU ako americké. Iste, môže tam byť. Otázka je, aký máte z toho pocit. Ruská armáda/námorníctvo sa samo rozhodlo, že ho tam pošle. Prečo to robí? Vy viete?

Alebo máte všetci pocit, že sa NATO chystá na vojenskú anexiu do Ruska? Že CIA na tom poschodí v Kyjeve plánuje aktívny vojenský útok a anexiu západného Ruska až po Moskvu s tým, že po uliciach budú pobehovať ozbrojený turisti v plnej poľnej so žuvačkami v hube?

Myslíte, že som sa dočkal odpovede na svoje otázky? Myslíte, že som sa dočkal rozoberania Ruských strategických hier?

Reakcia bola:

Pokládáte si také otázku, co dělají americká letadla a rakety u hranic jiných států, třeba právě Ruska?

Nechýbala ani reakcia úplne odveci:

kdyby redaktorka čt hovořila o Sovětském svazu, ale ona řekla, že …Polsko bylo napadeno Ruskem… Chápete tyto dvě lži v jedné větě?

Druhý môj pokus vrátiť sa k diskusii o RUSKEJ strategickej hre s lietadlami v medzinárodnom priestore:

Ste schopný na moju otázku odpovedať, alebo chcete zmeniť tému z neschopnosti zamyslieť sa nad činmi Ruska?

Otázka je, aký máte z toho pocit. Ruská armáda/námorníctvo sa samo rozhodlo, že ho tam pošle. Prečo to robí? Vy viete? Alebo máte všetci pocit, že sa NATO chystá na vojenskú anexiu do Ruska? Že CIA na tom poschodí v Kyjeve plánuje aktívny vojenský útok a anexiu západného Ruska až po Moskvu s tým, že po uliciach budú pobehovať ozbrojený turisti v plnej poľnej so žuvačkami v hube?

Linkujem článok o činoch Ruska v medzinárodnom vzdušnom priestore. Diskutujeme o ruskom železe. Píšem o tom, čo Rusko VOJENSKY robí na výsostnom území Ukrajiny. Témou naozaj nie je USA pri hraniciach Ugandy.

Pokládáte si také otázku, co dělají amerivcká letadla a rakety u hranic jiných států, třeba právě Ruska?“ – áno, kladiem. A odpoveďou na ňu je, že nejde o prípravu na aktívnu anexiu Ruského územia. Vy máte ten pocit, že sa NATO chystá, asugerechnet na jeseň, ausgerechnet nuleárnu veľmoc, napadnúť? Myslíte, že sme, áno aj my sme NATO, idioti? To Rusko VOJENSKY okupuje Krym a juhovýchod Ukrajiny. Nie NATO ani USA.

A už sa to zosypalo:

A vyčůrat a spát. Už Vám to leze na mozek. A nechte si zdát, že na celém světě je svoboda a Amíci hlídají, aby nikdo nešvindloval. Nicméně, až se probudíte dollar bude zase o něco víc v prdeli.

A ďalší:

Poserte se… A co pilot, který přistál na Rudém náměstí

A ďalší:

Lidé jsou neobyčejně tvárný materiál a propaganda s nimi dělá divy.Chytají na první šlápnutí a ti zmrdi co s nimi manipulují to vědí.Tu95 už dávno není bonbardér ale je předělaný na monitorovací letadlo které hlídá vzdušný prostor podobně jako to dělají letadla NATO.Svůj vzdušný prostor nikdo monitorovat nemusí a tak se to děje v mezinárodním.Divadlo se stíhačkami je jen demonstrace síly typu my o vás víme.Děje se to pravidelně ale k takto hloupé propagandě se to využívá až dnes v době totálního oblbování.

A ďalší:

Vzdušný prostor v ČR ? Je bordel pod kontrolou ÚCL. Už jen samotné NV 272/11 je pitomost sama. Jsme bez ochrany zdraví.

Uvidíme, kam sa to ešte bude uberať. Ich reakcie pridám. Akokoľvek, ako ukážka to myslím stačí. Zažil som od marca niekoľko takýchto diskusných vlákien a je to stále rovnaké. Ja o Rusku a oni o USA.

Som skeptický v tom, že by som sa od prorusky mysliacich dočkal skutočných  postojov. A tak by som ich chcel počuť!

Viete nejde mi o to, že by prinášali dôkazy o tom, ako Rusko má jasné právo na vojenskú anexiu územia suverénnej krajiny. Mne by stačilo, len aby vyjadrili a jasne schválili ruské jednanie. Aby pri otázke na jednanie Ruska neriešili NATO, ale aby sa zaoberali svojim  konaním. Konaním toho, za koho kopú.

  1. Potvrdili, že Ruské vojsko bojuje na Ukrajine proti… komu vlastne a za čo vlastne? 
  2. Ukázali, ako si Rusko  predstavuje život každodenný na okupovaných územiach Ukrajiny.
  3. Rusko lieta ako besné okolo EU, lebo… ja naozaj neviem čo chce tým Rusko dosiahnuť, ale oni asi vedia, tak nech ma poučia.

Kedy už konečne na akékoľvek jednanie Ruska prestanete odpovedať tým, čo robí USA? Vždy sa len dočkám odpovedí protiotázkami na to, ako USA kdesi v Hornej Potôni humanitárne bombarduje dronmy nevinných katolíkov, ktorých bránia ešte nevinnejší mierumilovný mohamedáni. Viete, ak by ma zaujímalo to humanitárne bombardovanie, tak sa vás na to opýtam. Ale mňa zaujíma pôsobenie Ruska na Ukrajinskom území.

Mňa naozaj zaujíma to Rusko. Keď ho tak obhajujete a obdivujete, tak ma poučte o Rusku. Prečo doviezli včera do Doneckých škôl Ruské učebnice (nemá na mysli učebnice ruštiny, ale skutočne ruské učebnice)? Prečo teroristickí rebeli očakávajú ďalšiu personálnu pomoc z Ruska? A otázok by som mal ešte aspoň za širokorozchodný vagón.

Potom, ako sa dnes objavil tento tweet, sú to úplne oprávnené otázky:

Ja myslím, že obhajcovia putinovho Ruska sú sami zmätený, čo im to ich obhajované Rusko vyvádza pod rukami.

Rusko v Minsku podpísalo dohodu o tom, že Ukrajina vykoná decentralizáciu moci, ktorá umožní dočasnú miestnu vládu v oblastiach Donecka a Luhanska na východe Ukrajiny pod špeciálnym štatútom (bod 3 Minského protokolu) a tiež že Ukrajina zaistí skoré miestne voľby v Donecku a Luhansku. (bod 9 protokolu) Nič také sa neudialo, ale Rusko deň pred konaním volieb podľa cargo kultu vyhlásilo, že ich uzná a 4.11. sa zúčastní inaugurácie.

Chápem vás, to sa potom ťažko nástojí na… Na čom vlastne?

Vedia zástancovia Ruska, čo vlastne Rusko chce? Čo Putin chce? Lebo ak to nevedia, tak sa mi prosím nečudujte, že diskusia s nimi mi pripadá ako rozoberať prínos trpného rodu s negramotným.

Share Button