Dane a smrť. Niekto to zaplatiť musí.

Nuž, ako som bol býval bol ukázal vo svojom nedávnom článku, keď sa zvyšujú náklady, treba siahnuť do rezerv. Keďže sa zvýšila daň zo zisku, tak som si posvietil na DPH zo zahraničia.

Nie že by moja firma žiadne dane neplatila. Dokonca platí už aj zálohu na daň. To sa jej našťastie toho roku darí pokryť a už sa teší (moja firma, aby nedošlo k omylu, že kto sa to teší) na tohtoročný preplatok.

Mojej firme by to bolo teda jedno, že chcú zaviesť minimálnu daň. To len ja mám isté psychologické limity platiť niečo za nič.

Licencie si budú musieť kupovať len obchodné spoločnosti, živnostníkov sa novinka nedotkne.

Suma 120 miliónov eur by sa vyzbierala, ak by vyše 160-tisíc slovenských podnikov zaplatilo za rok v priemere približne 700 eur. Kažimír povedal, že oni rátali možný výnos pri priemernej sume tisíc eur.

Menší podnikatelia môžu v skutočnosti zaplatiť za licenciu menej.

Zdroj:  Dane pre firmy zasa dvihli, Smer ich chce aj od stratových | Slovensko | ekonomika.sme.sk.

Tých 1000€ deleno 12, to znamená čistý zisk cca 85€. To hádam firme prinesiem, aby s tým nemala problémy. Ak jej prinesiem mesačne 85€, zaplatí tak akurát tú daňovú licenciu.

Spomenul som, že som na administratívne papierovačky lenivý. A to je moja najväčšia rezerva. Takže už asi nebudem zahadzovať bločky za pár eur, ale pekne z každého firemného nákupu bude vratka z DPH.  A aj na bločky z nafty si už dám väčší pozor. Už sa žiaden zapotrošený nestane mojim osobným totálnym nákladom, ale pôjde tam, kam patrí. Do jej nákladov. Centík k centíku tých 85€  mesačne dám z tých rezerv dohromady. Veď hovorím, že som na tieto papierovačky lenivý. Rezervy sú fakt veľké.

Niekto to zaplatiť musí.

Škoda že nemám ďalších zamestnancov, to by som hneď vedel, kde tých 85€ vziať. Napríklad by sa tri-štyri hodiny mesačne nepotulovali na Facebooku, ale by ich pekne vyfakturovali zákazníkom.

Veď hovorím, že niekto to zaplatiť musí.

Ale zatiaľ je to dobré, firemné školenie počas leta pre svojich zamestnancov moja firma ešte organizovať asi nebude.

Pozor pozor! Pre nepozorných upozorňujem, že tých 85€ mesačne musím niekde zarobiť firme a ona si ich nechá. Ja z nich neuvidím nič. Až všetko nad túto sumu pôjde na môj plat na platy prípadných ostatných zamestnancov a na ostatné náklady vynaložené na dosiahnutie obratu..

Veď hovorím, že niekto to zaplatiť musí.

Pri dani 22% tých 1000€ za licenciu zodpovedá čistému zisku okolo 5000€. To len aby som vedel, pri akom čistom zisku už bude mať firma konečne normálne 22% zdanenie a nie 100% zdanenie. Viete, v konzultačnej firme ako je tá moja, je podnikanie hra z nulovým súčtom. Teda skoro, teda donedávna.

Ako som hovoril, odteraz tých 85€ mesačne niekto musí zaplatiť.

Příštího dne se desátý pán u oběda neobjevil. Nijak jim to nevadilo, prostě si sedli a jedli bez něho. Když ale došlo k placení, zjistili zajímavou věc: Všichni dohromady neměli ani na polovinu sumy, kterou zrovna projedli. A pokud mezitím neumřeli hlady, tak se tomu diví dodnes.

Už sa hrozím toho, ako vypisujem žiadosti na dotácie. Fuj.

Share Button