Ako sa brániť vo verejnom priestore pred klamstvom? Nijako, chce to väčšinu!

Neexistuje účinná obrana.  Môžete sa aj na kolomaž rozliať, ak sa nenájde podpora verejnou mienkou, môžete mať pravdu akú len chcete stopercentnú. Ostanete opľutý, roztrhaný na franforce a sám. Bude vám zima, budete mať hlad a ak sa naozaj „zadarí“, príde na vás aj politbyro.

Bez podpory verejnej mienky sa vo verejnom prostredí nedá úspešne brániť. Ako politik o tom niečo viem. Môžete predložiť aj tie naj-naj-dôkazy až do kvality axióm a keď si verejnosť povie, že „neverím“, tak proste a obyčajne máte smolu.

Navyše veľmi dobre proti vám fungujú všetky možné argumentačné fauly. A ich hejterský pelotón vedie argumentačný faul z najvýkonnejších:

14. Voluisse. Obviňte protivníka z nečestných úmyslů. Můžete říct, že jde protivníkovi jen o lacinou senzaci, že mu jde o zviditelnění, dokonce není třeba vůbec žádné úmysly uvést, stačí bohatě podezření, třeba: „Všichni víme proč to děláš!“ Co na tom že to nikdo neví – každý si pak vykonstruuje vlastní důvod, a ten rozhodně nebude pro protivníka příznivý.

Zdroj: Trvale udržitelná kráva

Soroš a prevrat organizovaný deťmi hamburgerov. Nepočuli ste o tom? To sú presne tie hnusné úmysly, ktoré opozícia predsa má. My sme najúspešnejší projekt v dejinách Slovenska a oni ho chcú zničiť, aby vás okrádali, aby ste hrdlačili, aby ste… Veď to poznáte.

Akurát zabudli dodať, že úspešní sú pre seba ich vlastné kontá, nie pre Slovensko.

Neveríte, že mám pravdu?  Že vôbec nezávisí na tom, čo je pravda, ale na tom, čo si ľudia myslia, že je pravda? Neveríte, že len to, čo verejná mienka uzná za pravdu, len to sa pravdou stáva a vy sa môžete aj rozdrapiť spravodlivým hnevom?

Smer mal 30% podporu v čase keď sa rozprávalo o ich megaškandáloch… č.b.t.d.

Jediná pravda je to, čo povie súd a potom ešte prírodné zákony. A aj s tou úlohou súdu je to len o spoločnej dohode ju uznávať.

Zmierte sa s tým, že v spoločnosti, akejkoľvek spoločnosti,  to funguje tak, že pravdou je len to, čo ostatní uznajú za pravdu.

Väčšinou sme múdry až keď už netreba a už pri tom vôbec nemusíme byť. A kto by si po roku priznal, že sa vtedy správal ako idiot? Skôr sa prikrčíme, poobzeráme, či si to niekto nevšimol a vykročíme životom ďalej ako by sa na Lomničáku nikdy nechumelilo.

Takže naozaj, jedine čitatelia môžu ubrániť svojich novinárov. Jedine občania môžu ubrániť svojich politikov.  Hnusná neviditeľná ruka trhu zas zafunguje. Prispejte na predplatné, dajte hlas a pravda sa dostane k slovu.

Je úplne jedno, či šírite pravdu, alebo  konšpiračné hovadiny. Tie hovadiny sú pre ich podporovateľov a voličov  pravda a len vďaka tomu, že ich voliči a sympatizanti v prieskumoch a vo voľbách  existujú, že vytvárajú ekonomické prostredie pre ich existenciu, tak všetky tie kotleby a kaliovia a paškovia a ficoovia stále zasierajú svet hovadinami.  Len a len občania bránia existenciu ich pravdy.

Nakoniec vždy dostanete len takú pravdu, akú si zvolíte.

Share Button