A potom sledovaní malo nasledovať čo?

A potom čo? Chceli tí smerácky absolutisti pozabíjať alebo spoločensky zlikvidovať každého? A tí, čo by ich nechali žiť, tí by tichúčko sklonili hlavy a uspokojili by sa s tým, že aj im sa ujde?

Denník N priniesol správu, ktorú keď poskladáte do časovej snímky vyzerá nasledovne:

Príkaz,
lustrácia,
sledovanie,
smrť.

A potom malo nasledovať čo?

Keď vládne malá skupinka ľudí vzniká totalitarizmus, vláda ničím sa nelíšiaca od monarchie jedného vládcu, od fašizmus a nacizmu jedného vodcu, od komunizmu ústredného tajomníka. Vlády, ktoré majú na rukách kopu mŕtvych, ktorí tak strašne chceli slobodne dýchať. Kristušát, ako oni chceli slobodne žiť!

Keď sa spojí istota, že za peniaze sa nakúpia známosti a zo známostí vzniká úspech, tak sa narodí armáda otrokov, ktorí v jednom chóre, v opravdu priamom, bratskom cite otvoriac hubu dokorán:

Aj my by sme chceli, vezmite nás do partie, spravíme čokoľvek.

Naozaj spravia čokoľvek. 

Ani totalitarimus, rovnako ako líškanie sa otroka otrokárovi nie je ani demokracia ani slobodná spoločnosť.

Niekoľko mesiacov tu už prebieha kľúčový zápas o Ústavný súd. Akademická obec hovorí – plagiát. Ďalší sa predvádza ako klamár. Tretí do partie sa pekne zazubí a tvári sa, že on nič, on bude len prezident. Ďalší a ďalší a ďalší a ďalší, čo vládnu v partičke tejto krajine a naším životom.

A my sme sa vykašľali na svoj vlastný štát. Veď hádam počkáme do volieb, nie? V demokratickej krajine by mali predsa odstúpiť no a keď neodstúpia, tak počkáme do volieb. A keďže sme slobodná demokratická krajina, tak pokojne nech sa aj nacisti aj zlodeji aj podvodníci spokojne volieb zúčastnia? A aby neboli smutní, tak im aj nejaký hlas dáme?

A čo ste sa úplne pojašili? Len debilný demokrat nechá komunistu či nacistu likvidovať demokraciu.

Nie, Slovenská republika nie je dnes slobodná demokratická krajina a republika už vôbec nie. Slovensko je unesený štát s absolutistickými prvkami.

Štát,
mafia,
únos smrť.

Čo spravíte? Zavoláte políciu, že v budove Národnej rady je nejaký plagiátor a sukničkár a klamár? A ste si istý, že sa dovoláte a že bude toho, kto to za vás vyrieši? Ste si istí, že váš štát je toho schopný?

Prekvapená pasivita, že to za nás niekto vyrieši. Tak tá pasivita to vyriešila.

Buď sa postavíme aktívne na stranu svojho štátu a budeme robiť demokraciu. Alebo sa môžeme o 25 rokov prebudiť do rovnakého stavu ako dnes. Budete stále nadávať, že sa svorne bok po boku v bratskom objatí komunisti s nacistami odbavujú na účet vášho života.

Vyserte sa na svoj štát vyserte sa na EU, vyserte sa na NATO, vyserte sa na demokraciu a zblúdilá guľka poľahky trafí vaše dieťa. Ja som vás, kua, varoval.

Na jednej strane tu máme totalitnú, absolutistickú moc v rúchu vládnej koalície. Tí si pestujú druhý pól politického spektra – nacistických oplanov.

Čím sa líšia? Totalita ako totalita. Oni sú moc a my ostatní sme hovno. Veď ste to počuli a čítali.

Nesúhlasíte, tak jedni by vás rovno pozabíjali, ako to spravili so Židmi pred nejakým tým rôčikom. A tí druhí vás budú pred konečným riešením chvíľu humánne sledovať a nakoniec, čo?

Správa z dennej tlače:

SNS podpísala pred Vianocami veľký nákup, za 172 miliónov objednala nepotrebné delá

Úradný limit, podľa ktorého sa v slovenskom zdravotníctve ohodnocuje rok predĺženia života, je cca 30 000 eur.

Každých 30 000 euro, ktoré mohli byť naliate do zdravotníctva z tých 172 miliónov pripraví vašich rodičov, mojich rodičov, nášho suseda o šancu žiť tu s nami o rok dlhšie.

Len sa pekne poobzerajte okolo seba. To sú oni. Mohli tu byť aj o rok. Ale nebudú. Je ich 5733.

Share Button