Veľký potlesk pre ľud Ukrajiny čo išiel upratať barikády

Áno, takto to my na Západe robíme.

Dělníci v pracovním oblečení a helmách pochodovali za doprovodu policie, píše deník NY Times. Tvrdili, že stojí mimo politiku a pouze se snaží nastolit pořádek. A to se jim povedlo. Zamaskovaní radikálové, kteří celý týden stavěli ve městě barikády a zapalovali hory pneumatik, se rychle stáhli.

O den později podepsali se zástupci Achmetovova holdingu Metinvest dohodu, ve které slíbili, že složí zbraně a nebudou obsazovat žádné vládní budovy. Signatáři zároveň vyzvali ukrajinskou armádu, aby zrušila kontrolní posty na výpadovkách. Pořádek ve městě má zajišťovat výhradně policie.

Zdroj:  Dělníci v Mariupolu vyšli z oceláren a rozebrali barikády separatistů – iDNES.cz.

Proste už si chlapík povedal, že hračkárskych povstaní bolo dosť, tak ребенком vzal ich hračky a poslal ich do hajan.

Potešilo, potešilo. Našiel sa niekto, kto sa nebojí vystúpiť so svojim názorom. Potvrdili sa moje slová o 20-30 samopalníkoch, čo sa ráno zobudia a keďže nevedia čo z načatým dňom, tak obsadia najbližšiu radnicu. Bez akéhokoľvek politického zázemia nejakej hromady občanov. Inak by sa tým robotníkom nepodarilo len tak poupratovať.

Ale hej, je to ich aj šéf, nie len politický gubernátor čo vydal ten impulz, to sa ťažko neplní pracovný príkaz. Ale naozaj musíte chcieť demokraciu ako po 150 rokoch jej ladenia? Chce to ďalšie kroky, to rozhodne.

Share Button

Web zameraný na osobné politické aktivity