Toto, sedem mŕtvych opúšťajúcich republiku, je dôsledok programových bodov K-ĽSNS – ochrana hraníc Slovenska, domobrana, cenzúra súkromných médii, vystúpenie z NATO a EU a totálneho nasadenia pracujúcich. (vezmite si dvojo gumených rukavíc ako ja a dočítate sa to tam)
Mladí muži, tehdy ve věku 15 až 19 let, se rozhodli odejít do emigrace a hledali spojení prostřednictvím zahraničních skautů.
Před hrozbou zatčení se odešli schovat do Jizerských hor, na úbočí Vlašského hřebene. K Tomáši Hübnerovi, Jiřímu Hábovi a Robertu Hofrichterovi se ještě v noci z 21. na 22. července přidal právě Radomil Raja a také Jindřich Kokoška, Josef Veselý a Jiří Majer.
Když Akce Jizerka skončila, nastalo v Železném Brodě rozsáhlé zatýkání, při kterém bylo zatčeno a do vyšetřovacívazbyodvedeno 40 lidí. Část z nich byla propuštěna, s ostatními byl v říjnu 1949 veden proces před Státním soudem v Praze.
„Proces byl zmanipulovaný, všechno bylo předem připravené,“ podotkl Radomil Raja. Obvinění padla z naprosto nesmyslných trestných činů, jen aby dopadení skauti a jejich přátelé mohli být odsouzeni k vysokým trestům.
To všetko tam je. A jediným riešením ako zabezpečiť aby slobodne mysliaci ľudia od takéhoto „raja na zemi“ neutekali je postaviť železnú oponu.
Tie drôty na hraniciach Československa nikdy neboli na ochranu pred agresorom. Nikdy! Boli tam preto, aby boľševikom ľudia nezdrhali za slobodou. Veď kto by na nich potom robil, že?
Ak chcete byť otrokmi nabúšených členov hliadok vo vlakoch, tak hlas pre ľudákov je hlasom pre vaše otroctvo a strach. Tak to bolo v 30 rokoch 20. storočia. Tak to bolo v 50. rokoch 20. storočia. Naozaj si chcete zopakovať zlo?
Tu by som mohol skončiť. No dáme aj poučenie ako z toho von.
Prvá alternatíva – Smer a Smeru podobní
Správne riešenie v duchu Ústavy, v duchu demokratického zriadenia, je, že o poriadok a bezpečnosť sa stará polícia. Sú to ľudia, ktorých si my občania platíme, aby nás chránili.
A platíme si všetkých nadriadených policajtov až po toho navyššieho nadriadeného – ministra vnútra. Dnes riadi políciu Smer a Smeru podobní.
Nefunguje polícia dobre? Nadávajte jej vedeniu. Nadávajte Smeru a Smeru podobným, čo to tam za neschopákov nanominovali.
Nefungujú Súdy? Nadávajte ich vedeniu a na samom vrchole je ministerka spravodlivosti zo Smeru podobne politickej strany.
My sami sme si zvolili vedenie polície a súdov. My sami môžeme ovplyvniť práve svojou voľbou, či takto ako fungujú dnes, tak majú aj pokračovať.
V ostatných voľbách dostala strana Smer a Smeru podobní 1 278 665 hlasov. Až 1,3 milióna z nás sú spokojní s tým ako fungovala polícia a súdnisctvo a chce aby to pokračovalo.
A politici Smeru a Smeru podobných to vypočuli a vytvorili politickú stranu vládu kontinuity.
Tak jednoduchý je vzťah medzi kvalitou polície a súdov a vašim hlasom vo voľbách
Druhá alternatíva – SaS
SaS jasne hovorí, že tak, ako fungovala polícia a súdy za vlády Smeru, tak fungovať nemá. Sú tu jasné predstavy, ako má fungovať polícia, ako majú fungovať súdy – obsiahnuté vo volebnom programe a dokumente Agenda 2020.
Keď chcem, aby fungovali inak – tak dám hlas tým, čo to chcú urobiť inak. Prípadne si môžem vybrať z tých iných ponúk tú, ktorý sa mi páči viac. No v prípade fungovania polície a súdov iná ponuka ako od SaS ani nie je na stole.
Čokoľvek iné si vyberiete dostanete iné ako dnes. Hádam sa zhodneme, že dnešné fungovanie polície a súdov stojí za hovno.
Taká jednoduchá väzba je medzi vaším hlasom a tým, ako bude 4 roky fungovať polícia.
Zásadné je, že SaS nemá šancu zopakovať chyby Smeru. Smer ich pre nás láskavo pomenoval, ukázal a aj predviedol, ako ich robiť. Už len to, že veci urobíte inak, je zárukou, že môžu byť lepšie. Aby boli veci na Slovensku inak, musí aj tých 1,3 milióna voličov inak hlasovať. Voľbou Smeru a Smeru podobných zmenu fungovania polície a súdov nedosiahnete.