PRP: Kým si otvoríte hubu na obhajobu diktatúry, tak si prosím uvedomte, že obhajujete diktatúru

Ja viem, že sa vám moja prosba zdá podivná. Ale uvidíte, že som vám dobre radil. Vyhnete sa obvineniu z rasizmu, neonacizmu či nebodaj z komunizmu. Nie podľa svedomia, ale podľa zákona.

Pohrávanie sa s diskusiou, či bol Husain lepším diktátorom ako Hitler sú hrátky s čertem. Nemajú žiadnu rozumnú pointu. Či chcete alebo nie, čo sa vám to páči alebo nie, každý diktátor by ma za môj nesúhlas s jeho politikou poslal do basy.

Myslite na to, čo obhajete! Mohli by ste to dostať. Mohol by som sa stať diktátorom. A v tej base či na popravisku by ste skončili vy. A vaše deti by tak maximálne skladali verše či riešili Fermatovu vetu počas zakladania kukanádoby do hydraulického vysýpača kukabusu. Mať najvzdelanejších baníkov je snom každého diktátora.  A to naozaj nemám nič proti baníkom. Aj ten si môže večer prečítať Vergília v originále.

Ešte niečo pre pochybujúcich demokratov

Je iste komplikované nájsť rozumnú mieru nezasahovania a pomoci. Demokratické princípy nie sú anarchiou, kde si kedykoľvek niekto zmyslí, že vytiahne samopal zo skrine a hajde vyhlásiť samostatnú Hornú-Potôň-al-barák. Sú tu isté pravidlá a tie na demokratickom území musia fungovať.

No a teraz buďme múdry a povedzme, ako sa to má niekto v krajine naučiť? Do akej miery máme právo im vnucovať pomoc pri stavbe demokratických inštitúcii? Hej, múdri sme až keď už netreba.

O práve každého obyvateľa na tejto Zemeguli na slobodu a demokraciu nemienim v rokuj 2014 diskutovať. Ako píšem na začiatku,  dobre zvážte či budete obhajovať diktatúru.

Alebo ma budete presviedčať, že Islamisti v Iráku vytiahli samopaly, aby zaviedli demokraciu a dopriali občanom práva podľa Listiny práv a slobôd?

Kto stojí na druhej strane? Je to naozaj tak, že demokrat sa tam rozhodol?

Nie toto nie je absurdná hádka, či bolo skôr vajce alebo sliepka. Kde je demokracia nikto nepotrebuje vyťahovať samopaly. Preto som štváč demokracie, lebo je to o udržateľnosti nevojnového stavu a ja nikoho nemusím chodiť zachraňovať. Ak sa demokrat objaví na jednej strane konfliktu, je to len obrana a diktátor bol vždy ten prvý. (Učebnica dejepisu strana 20. storočie.) Demokracia je len infekčná. Lákavá. Je chytľavým príkladom. A toho sa každý diktátor bojí.

Nespravodlivé hranice

Ako k tomu príde niekto, kto sa narodí uprostred Mezopotámie, že jeho život má byť predurčený nejakým diktátorom?

Nemyslite si, každý demokrat je spaľovaný neustále a furt neodbytnou otázkou: Je spravodlivé voči ľuďom, ktorí žijú v diktatúre nepomôcť im aby si mohli o sebe rozhodovať sami? 

Áno, jedným riešením je postaviť si okolo EU stenu, tak 5-6 metrov vysokú a nech si tam robia čo chcú. Ak máte pocit, že toto je vaša predstava o EU politike, smelo do toho. Vyhrajte s ňou voľby a bude po vašom. Tak to tu mi na Západe robíme. Od Aljašky po Novú Sedlicu respektíve Ilomantsi (Fínsko) či Sulina (Rumunsko)

Je to model križiacka výprava čo robíme v arabských krajinách, na Ukrajine, Škódsku? A prečo zanedbávame KĽDR? Ale hej, je tu možnosť, že tých, ktorí chcú z Iraku odísť do demokracie, že pre nich otvoríme hranice a na to, čo sa deje tam sa vykašleme. Ale pustia ich miestny diktátori? (Učebnica dejepisu, kapitola Berlínsky múr)  A sme schopní im dať prácu a oni sú schopní sa nám prispôsobiť kultúrne?

Ak máte pocit, že toto je vaša predstava o EU politike, smelo do toho. Vyhrajte s ňou voľby a bude po vašom. Tak to tu mi na Západe robíme. Od Aljašky po Novú Sedlicu respektíve Ilomantsi (Fínsko) či Sulina (Rumunsko)

Nie, dobré riešenie pri vývoze demokracie neexistuje. Ale čo je toho príčinou? Demokracia? Alebo miestny samopalníci?

Tak sa pozrime na to, čo sa deje v tom Iraku teraz. Ako to, že tá politická sila nevyhrala voľby v Iraku? Neboli voľby? (Ukrajina ako cez kopírak.)

Že to s tou demokraciou je dosť živé, napríklad Egyt, no tak to vezmime ako vlastnosť demokracie v islamsko-kresťanskej krajine. Boli voľby? Boli. Boli slobodné? Boli. Budú o 2 roky zas? A čo, tak budú no. Taliani majú od roku 1945 už cca 61 vládu.  A Belgislo vyše 500 dní bez vlády. Demokracia je občas aj zábava.

Jááj, ono je pohodlnejšie mať v ústave 100% zamestnanosť, dôchodok a zo zákona umiestnenky a nástupná plat vysokoškoláka 2485Kčs (učebnica dejepisu 80. roky 20.storočia). Pohodlnejšie. A asi ani nikto nebude umierať. (Len nesmie mať iný názor ako diktátor a jeho eštébáci, že.)

Pamätáte? Varoval som vás na začiatku tohoto článku.

Znovu opakujem, dajte si pozor na to, aby ste neobhajovali diktátorov. O nič inšie mi nejde. Len o priateľské varovanie. Nasrať si do vlastného hniezda a potom zistiť, že sa v tom nedá žiť, to nie je ktovie ako inteligentné. Banskobystrická župa už zisťuje.  Návštevníci Terezína a Treblinky už vedia.

Ďalšie moje texty na doplnkové štúdium:
Nemám rád revolúcie
Nárožný si nad útokom demokracie musí mädliť ruky
Utečenci.
Utečenci po druhýkrát.

Share Button