Nie je nad to si zvoliť vyššie dane. Po 4 rokoch vlády birnovaného komunistu a ministra, čo si nepamätá ani názov svojej bakalárskej práce a nosí stovky eur po vreckách na darčeky pre vnúčatá máme o ďalšie 2% vyššie daňové zaťaženie. Najväčší nárast široko-ďaleko.
Na čo sú tieto zvýšené dane a odvody dobré?
Napríklad na príspevok na opatrovanie príbuzného v reálnej výške 75€/mesiac. (Hovorili v pondelok v RTVS -rozhlase, tak to bude pravda – nesrandujem, fakt to tam bolo doobeda)
Alternatívne môžete príbuzného radšej šupnúť do ústavu, tam na to štát prispeje aj tisíckou eur. Opatrovanie členom rodiny sa predsa nenosí.
A tu zrazu v ich milovanom drese černoch! Veď ten prišelec musí byť úplne prirodzene súper…A on je pritom domáci…Ach bože, čo teraz? Ako ho správne nenávidieť? Alebo ho milovať a zakričať Heil černoch?
V neposlednom rade je tu pravdepodobne najvážnejší dôvod zotrvania Británie v Európskej únii. Tým nie je nič menej, ako strata zastúpenia v Európskych inštitúciách, ale aj finančná náročnosť „zotrvania vo vzťahu“ s európskou dvadsaťsedmičkou. V prípade „brexitu“ je totiž najpravdepodobnejší tzv. nórsky scenár. A teda, že Briti formálne z únie vystúpia, stratia nárok na komisára, europoslancov či zastúpenie v Európskej rade či Rade Európskej únie. No na druhej strane bude v ich životnom záujme zachovať si prístup k tzv. štyrom slobodám vnútorného trhu EÚ. To ich ale rovnako ako Nórov, Lichtenštajnčanov, Islanďanov a do istej miery aj Švajčiarov privedie do paradoxnej situácie. O dianí v únií nebudú môcť rozhodovať, no toto sa ich chtiac nechtiac v podobe rôznych nariadení bude priamo dotýkať. Navyše únia si za prístup na jej vnútorný trh nechá kráľovsky zaplatiť. K nórskym, EEA či švajčiarskym fondom, tak možno čoskoro pribudne aj fond britský. Štedro dotovaný britskými daňovými poplatníkmi. A to si dnes uvedomuje asi len máloktorý nadšenec britského vystúpenia z EÚ. Snáď do 23. júna precitne.