Smerákom trvala elektronizácia zdravotnej dokumentácie mesiac. A tak to aj vyzerá – neexistuje ani po roku!

Teď jsem byl v Dánsku, kde už nemají v nemocnicích ani ordinacích praktických lékařů žádné šanony. To nám nějaký čas bude trvat, ale nejzazší termín, kdy by všichni měli mít elektronickou dokumentaci, je za osm let. Zvažujeme přitom, že pro nemocnice by to bylo kolem tří let od účinnosti zákona.

Source: Rozkmotření s lékařskou komorou? Asi nejvíce jí vadí, že se mnou nehne, říká ministr Vojtěch – Zdravotnický deník

Smerákom trvala elektronizácia zdravotnej dokumentácie mesiac. A tak to aj vyzerá – neexistuje ani po roku! Fungovanie eZdreavia na Slovensku postupne eroduje. Aj to málo čo sa reálne začalo používať sa postupne stráca o nejakom napredovaní sa nedá ani hovoriť.

Naozaj nestačí len za pol roka napísať zákon a za mesiac ho prijať v národnej rade. Ono to chce poznať vnútorné procesy a vedieť s nimi pracovať. Inak sa z toho akurát poserieme.

Jeden za všetkých – šialeným výsledkom elektronizácie zdravotnej dokumentácie je, že sa k akejkoľvek a kohokoľvek zdravotnej dokumentácie dnes legálne dostane hocikto so znalosťou rodného čísla.  A vzhľadom na rezignáciu smerákov na akýkoľvek vývoj v oblasti eID to bude horšie a horšie.

Share Button