Štát potrebujeme, ale tento nedáva zmysel

Snažiť sa žiť sa vôbec neoplatí. Snažiť sa poznať daňový systém, k nezaplateniu. Vidíte dôvod tu najbližšie 4 roky byť ak nie ste daňový poradca?

Finančné ústavy na Slovensku majú od 1. septembra platiť špeciálne odvody nielen z peňazí, ktoré spravujú podnikateľom, ale aj z vkladov bežných ľudí. Štátu odvedú 0,4 percenta z týchto vkladov.

Okrem špeciálnych odvodov zaplatia banky na Slovensku tento rok aj mimoriadny odvod. Mal by ísť do zvláštneho fondu, z ktorého chce Smer financovať rastové opatrenia.

Telekomunikační operátori, farmaceutické firmy, teplárne či plynári budú od septembra platiť mimoriadny odvod zo svojich ziskov.

Zdražieť by mala aj registrácia liekov či prvá registrácia auta na Slovensku. Hovorí sa o registračnom poplatku v rozpätí 30 eur až tritisíc eur.

Ozdravný balíček Smeru hovorí, že poplatok sa bude zvyšovať od strednej kategórie vozidiel a vyšší by mal byť aj pre dovážané staré autá.

Okrem dane, ktorú platíme za dom či byt obci, máme od januára 2013 platiť za nehnuteľnosť aj štátu. Sadzba bude závisieť od lokality, Smer chce pripraviť cenové mapy.

Vyššie odvody začnú platiť už zamestnanci s hrubou mzdou zhruba 1180 eur, čo im zníži ich čistý príjem.

Z dividend sa dnes neplatí daň ani sociálne odvody, majitelia firiem z nich platia len zdravotné odvody. Ich maximálna výška je však 2700 eur.

Smer chce tento strop zvýšiť. Na akú úroveň, v návrhu ozdravného balíčka nepíše.

Zároveň chce zaviesť špeciálny režim výberu odvodov z dividend tak, aby si nemohli strop pre platenie odvodov z dividend znížiť o iné príjmy.

Fico zverejnil nové dane a šetrenie (zoznam 22 opatrení)

SME re mobily.

Áno, štát potrebujeme. Je dobré sa skladať na činnosti, ktoré presahujú osobný kabát, ktoré presahujú našu osobnú krátkozrakosť. Ochrana slobody a záruka solidarity – to sú veci, na ktoré sme nič lepšie ako štát nevymysleli.

Ale čo nám hovoria tí, čo navrhujú práve zvyšovať dane?

Správy od Bejby, v ktorých Kohn vysvetľuje čo slovom chucpe myslieva.

Zavedením spotrebnej dane na tiché víno chce vláda podľa ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka riešiť deficit prostriedkov určených na revitalizáciu viníc a nákup novej technológie pre vinárov a vinohradníkov, ktorí teraz nemajú dostatok financií.

Spotrebná daň na tiché víno podľa Jahnátka vinárom pomôže – Pravda.sk.

V jednej sobotnej či nedeľnej rozhlasovej diskusii minister Kažimýr hovoril:

13:30 – Odmietame plošné zvyšovanie cien cez DPH. Priame dane ekonomicky nemajú takýto vplyv na zvyšovanie cien. Samozrejme aj opatrenia zvyšovania DPH aj priamich daní majú negatívny dopad na rast a my sa ho napríklad snažíme nahradiť tým spôsobom, … že sme ralokovali 345 mil. €, ktoré ide na konkrétne projekty na podporu pracovných miest pre mladých ľudí do 30 rokov a ďalšie prorastové opatrenia.

14:33 Osobitný odvod z bánk bude nasmerovaný do osobitného účtu štátnych finančných aktív, z ktorého bude financované prorastové opatrenia.

Sobotné dialógy 02.06.2012

Komunisti vždy najlepšie vedeli, čo je pre ich občanov dobré. A občania sa prispôsobili.

čas 6:46

Vypracoval som síťový graf. Jedno navazuje na druhé. Náhody jsou vyloučeny nebo se snimi počítá. Pokud bude vzestup cen rovnoměrný, jako dosud, koupíme si první automobil za, malý moment, za 5 a 3/4 roku. Výchozím bodem je samozřejmě svatba.

No a potom jsou už jen samá pozitiva a sociální istoty. První dovolená v Jugoslávii, následuje první dítě. Pak již výše zmíněný automobil. Zde se stávám zástupcem ředitele. Druhá dovolená v Jugoslávii. Druhé dítě. Mezi tím, samozřejmě, rekreační chata, pak též i barevný televizor, přívěs a tak dále a tak dále a tak dále na 10 let dopředu.

Vy jset velice prograsivní. Celý RVHP jeden na pětiletky a vy už na desetiletku.

Při mém platu 2223 korun 50 haléřů brutto to ani jinak nejde.

A jakou solidní perspektivu nabýdnete své budoucí ženě vy, pane doktore?

A čo ste urobili vy?!?

Ja som sa aspoň snažil:

Rušenie kde-akých výnimiek, práca za dávky to sú veci, ktoré si chcem zvoliť. Nie SaS, ale práve tieto (a aj pár ďalších) vecí z ich volebného programu chcem aby sa za nasledovné 4 roky stali. Aby sa stali, potrebujú silnejšie postavenie títo zelení mužíci v parlamente. A o tom je aj môj príspevok 6 hlasov. Nie o tej strane, ale o tých nápadoch.

Šesť hlasov na trase Praha-Brno-Bratislava-Banská Bystrica.

Ako som bol býval bol napísal, stále trvá moja 3,5 ročná pauza politického blogovania. Ešte by si ma niekto mohol pomýliť. Jednoducho tomuto dnes vôbec nerozumiem. Nedáva mi to žiaden zmysel.

Hovorte si tomu ako chcete. Ja som sa jednoducho prispôsobil. Urobil som to v 90. rokoch minulého storočia, urobím to tak aj teraz.

Nemôžete odo mňa spravodlivo očakávať, že sa budem 3 roky pozerať, ako mi niekto ukazuje socialistický prostredníček. A rozhodne nemienim pufrovať následky demokratického výberu. Smrť a dane. Smrť sa prežiť nedá, ale niekde sa dane prežiť dajú.

Share Button