A vy sa čudujete môjmu nadhľadu?

Práve sa zrodil  šikula priemernosti. Veľmi nadpriemerný Šikula, ktorý vie vypočuť priemerných a vie im povedať to, čo priemerný chcú počuť. Šikula, ktorý to tím priemerným zo stredu dokáže dať. Zatiaľ priemerní chcú počúvať len bezpečné veci ako trinásty dôchodok, dlhšiu materskú, kratší pracovný čas. No poľahky sa stane, že priemerný ľud bude chcieť počuť veci xenofóbne, rasistické a fašistické. Smrť bankárom, napríklad. A tento Šikula priemernosti to tomu priemernému ľudu dodá.  A my už len budeme pozerať ako vysoko skáče jeho pes.

Došlo na moje slová, ktoré som už bol býval bol napísal na jeseň v článku Dve-tri iterácie k normálnosti a dosť?.

Veď mrknite len na tie nadpisy z dnešných novín:

Rýchlejší internet tam môžu priniesť firmy, ktoré získajú kmitočty na mobilné siete štvrtej generácie. „Táto myšlienka je zaujímavá a budeme sa ňou zaoberať,“ povedal Martin Kóňa z ministerstva dopravy.

Internet do odľahlých obcí môžu zaplatiť operátori | Téma | pocitace.sme.sk.

K tým vysielačom pôjde dátový signál v cisternách? A v tých dedinách doteraz nemali pevnolinkový telefón? A elektriku si nosili v kanistroch?

Krátko po pridelení bytu do prenájmu na čas určitý zmenili zmluvu na čas neurčitý. Byty pridelené na čas určitý nebolo možné odkúpiť, na čas neurčitý áno. Kúpno-predajnú zmluvu podpísali v novembri 2010

SME.sk | Aj Ficova hovorkyňa dostala byt od mesta.

Jedny sociálne byty predáme, druhé nakúpime či postavíme. Aha, takto je to s tým zámerom stavať nájomné byty podľa vzoru Viedne.

Štátny pedagogický ústav vyhodnocoval experiment ako efektívny a potvrdil, že žiaci mali dobré výsledky. Pre SME to potvrdila pod podmienkou anonymity jedna z pracovníčok ústavu.

Martin bráni šesťročné gymnázium | Spravodajstvo | turiec.sme.sk.

Tak dokopú decká k tomu aby mali ten vytúžený priemer 1,5 a aj tak je to celé zle. Veď ako by aj mohlo byť? Povolené sú len 4, 5 a 8 ročné dĺžky gymnázií. Šestka nie je vyvolená.

Bratom Bártovcom robil Straus v rokoch 2003 a 2006 oponentské posudky k rigoróznym prácam, ktoré boli z veľkej časti odpísané z jeho učebníc. V posudkoch práce pochválil a odporučil ich na obhajobu pred komisiou. Na základe toho sa bratia stali doktormi práva v odbore bezpečnostné služby.

SME.sk | Bárta má čudný slovenský titul.

No čo by som k tomu dodal? Nuž, aký titul, taký výsledok. Vďaka vzdelávaniu u policajtov v Bratislave získal také chabé vedomosti z práva, že skončil ako neprávomocne odsúdený. No nemal by tú školu žalovať a za zle poskytnuté vedomosti?

„Nič s tým nemám. Je to vec Univerzity Mateja Bela,“ vykrúcal sa minulý týždeň minister školstva Dušan Čaplovič, prečo nedá preveriť sporný diplom kolegu z vlády a strany Smer – ministra práce Jána Richtera.

Vo štvrtok svoj názor zmenil a na Právnickej fakulte v Banskej Bystrici nariadil ministerskú kontrolu.

SME.sk | Čaplovič zmenil názor, Richtera skontrolujú.

Politika verejnej mienky.  To sú istoty.

„Dohodli sme sa, že ten tlak, ktorý by bol z mediálneho priestoru, nie je v tejto chvíli pre nové vedenie polície tým najlepším začiatkom,“ zdôvodnil minister, prečo nebude policajným prezidentom Stanislav Jankovič, o ktorom uvažoval.

SME.sk | Novým policajným prezidentom bude Tibor Gašpar.

A tak vymenoval talentovaného skartátora. Tak mu treba, keby sa bol radšej učil skartovať, mohol byť prezidentom.

Nie, toto nie je realita

A o tomto mám tu písať? A diskutovať a polemizovať s tým? Ani náhodou. Veď to nemá ani len za máčny mak logiky. A morálka sa vtedy nachádzala v susednom vesmíre.  Sú to esenciálne preteky v discilíne, ktorú som bol býval bol už pomenoval:

Do prdele, veď to tu okolo nás vyzerá ako by niekto vyhlásil preteky, kto bude väčšia nemorálna sviňa. Už to tak musí byť, normálne tu prebieha regulárny závod o to kto viac a nechutnejšie odrbe blížneho svojho. Heslo preteku je: Kto neoje****, oje**** svoju rodinu.

Nie Efezanom, nám to Paľo e-mailuje.

Je to naša voľba, či na túto ich hru pristúpime. Ja som sa rozhodol nediskutovať.  Ako hovorí Murphy: Nediskutuj z hlupákom, môžu si ťa pomýliť. Aj keď je to márnosť nad márnosť,  ľudia sa chcú dobrovoľne nechať zotročiť.

Radšej budem hľadať charakterných spoluobčanov. Viete, kto chce so systémom vydrbať, nič mu v tom nezabráni. Nič. Hľadajme tých, čo nechcú.

Share Button