Zvykli si a už úplne zabudli ako je konať normálne a morálne

Ako audítor a tvorca procesných modelov a interných smerníc sa vždycky zabávam na tom, akí sú ľudia naivní. Podvádzať by to chcelo, ale fantáziu to nemá ani len za máčny mak.

Normálne 3 vysokoškolsky vzdelaný ľudia.

Jánošov advokát však doniesol potvrdenie o práceneschopnosti, že Jánoš sa necíti dobre. Polícia vzápätí navštívila lekára, ktorý potvrdenie vystavil.Ten jej priznal, že ho vystavil iba na základe advokátovej prosby, ktorý mu povedal, že Jánoš sa necíti dobre. Takýto postup je protizákonný, lekár musí pacienta osobne vyšetriť.Keď to polícia zistila, opäť v piatok volala Jánošovi, či si to vzhľadom na spôsob, akým bola PN vystavená, nerozmyslí a či nepríde na výsluch. Až vtedy Jánoš „sám od seba“, ako to neskôr prezentoval, prišiel.

Zdroj:  Advokát bývalého poslanca Smeru Jánoša predložil falošnú PN-ku.

Hm, zvyk. Sú zvyknutí, že pre nich platia akési iné pravidlá. Až tak zvyknutí, že už vôbec nepovažujú svoje konanie za čosi nenormálne a nemorálne.

Doktor počíta s tým, že veď o jeden recept či jednu PN vypísanú navyše… Právnik počíta s tým, že po známosti a pošušky je to tá normálna cesta. Už úúúplne zabudli ako je to ten správny proces. A keď zabudnete ako je to konať podľa pravidiel a zákona, ako konať morálne, tak sa nečudujte, že vás chytia.

Ak chcete podvádzať, musíte poznať, ako systém funguje v správnych kolajach. Verte mi, audítorovi a procesnému manažérovi. 😉

Podvádzanie ako v zlom detskom filme. Generáciu mojich rodičov, tú by som ešte chápal. Tak ich vychoval socializmus. Moju generáciu ale nechápem a nemám pre ňu ani štipku ospravedlnenia. To, že si volíte socialistov, pre ktorých je úplne normálne tvoriť podhubie pre rovných a rovnejších, to vám pripíšem len na ťarchu.

Optimisti hovorili, že bude treba jednu-dve generácie, kým sa zbavíme tohto príštipkárskeho já na bráchu brácha na mňa. Nie, nie! Keď budú viesť štát socialisti, pre ktorých transparentnosť, slobodný prístup a rovnoprávnosť  nič neznamená, nebude lepšie. Je to hnusná spoločnosť, ktorá nedodržiava svoje pravidlá.

Len tak mimochodom, nezabudli ste dúfam ešte na protizákonné konanie na pokladniach firmy Lidl? že ste nezabudli? Hej, tak zajtra si dáme pokračovanie tohoto morálneho apelu.

Share Button