Zvolíte si v parlamentných voľbách istoty socializmu?

V týchto dňoch si pripomíname 30 výročie konca komunistického plánového hospodárstva. Tento spôsob riadenia ekonomiky priviedol Československo ku krachu a občanov do skupiny najchudobnejších častí Európy. Používam preto prívlastok kreténsky socializmus.

Za posledných 15-20 rokov sa podarilo postupne vytvoriť kapitalistickú ekonomiku, v ktorej bolo možné tvoriť pracovné miesta, vytvárať zisk, uspokojovať ambície, prinášať nové technológie, bohatnúť.

V roku 2012 si väčšina voličov zvolila reprezentáciu, ktorá prináša znovu socializmus 80. rokov 20. storočia do ekonomiky.

Nepoučiteľní! V roku 2016 si väčšina voličov zvolila reprezentáciu, ktorá prináša znovu socializmus 80. rokov 20. storočia do ekonomiky.

  • Komplikovanejšie a komplikovanejšie systémy ekonomických vzťahov.
  • Nulovú právnu istotu – naopak, permanentné zmeny v systéme bez akejkoľvek vízie (v roku 2018 bol zákon o lieku novelizovaný 5x, postavenie zdravotných sestier zásadne ovplyvnil zákon o radiačnej ochrane).
  • Nové a ďalšie výnimky z výnimiek.
  • Ďalšie a ďalšie zdanenie výrobného procesu.
  • Nivelizáciu platov. (progresívne zdanenie, platový automat)
  • Brzdenie rastu malých podnikov do väčších, silnejších a stabilnejších firiem.
  • Kriminalizáciu ambícii a samostatného myslenia.

Keď štát siahne firmám na zisk, siahne v skutočnosti  na platy zamestnancov. Niekto tie nové dane zaplatiť musí. Tieto peniaze mohli dostať zamestnanci vo forme prémií, alebo nový zamestnanci vo forme platu. Niekoľko nezamestnaných mohlo dostať prácu.

Odskok stranou: Vládnou silou nakúpené odbory, alebo úplne žiadne odbory znamenajú, že sa totálne naruší sociálna rovnováha. Úlohu odborov mám pripomínať, ja, pravičiar?
Koniec odskoku stranou.

Keď pribudne do zákona nový paragraf, siahne štát na platy zamestnancov. 

Každý paragraf v zákone znamená povinnosť niečo zaplatiť, vykonať, kontrolovať. To v každej jednej  firme niekto musí urobiť. Za túto štátom vynútenú prácu firma musí zaplatiť svojmu zamestnancovi mzdu alebo preplatiť faktúru externému dodávateľovi. Aj tá vaša! O peniaze na túto mzdu musí majiteľ firmy pripraviť výrobných a tvorivých pracovníkov.

Dnes je štát reprezentovaný socialistickou politikov strany Smer. Politici strany Smer rozhodli o tom, že pribudli ďalšie paragrafy do zákonov. Politici strany Smer, ktorých ste si zvolili, zvyšujú dane a znižujú zisky. Zvyšujú dane občanom.

Zvoli ste si v parlamentných voľbách istoty socializmu. Dostávate, čo ste si zvolili. Nižšie platy a menej pracovných miest ako by bolo možné.

Opozícia je schopná priniesť iné riešenia. Musí vyhrať voľby. Voľby sa vyhrávajú tak, že im dáte svoj hlas.

Občas je dobré si pozrieť niektoré tie volebné programy. Ja viem, volebné programy sa nečítajú. No po voľbách budete musieť čítať nové paragrafy, nové zákony, ktoré z tých volebných programov vychádzajú. Môžu byť pravicovo-lieberálne, alebo môžu byť zas socialistické.

Rozmýšľajte o svojom hlase pre socializmus. Možno ho až tak veľmi nechcete, možno by ste radšej chceli viac peňazí vo svojej peňaženke a sami bez vlády rozhodovať, na čo miniete zarobené peniaze. Možno len chcete spravodlivosť, fungujúce zdravotníctvo a moderné školstvo. Bez kreténskeho socializmu.

Share Button