Zlyhanie riadenia nesmie viesť k diktátorskému peklu, ale k návratu k vedeckej metóde

Musí sa obnoviť fungovanie stratégie „Testuj a izoluj“.

Je úlohou Matoviča a jeho OĽaNO, aby si trápili hlavičku, ako to spraviť v súlade s existujúcim právnym poriadkom. Mohli sa poradiť, ale on chce všetko dokázať sám.

Nekonečné aktualizácie právneho a nebodaj aj ústavného poriadku tak, aby sa právo chrániace občanov prispôsobovalo opatreniam Igora Matoviča (nie vlády) považujem za cestu do diktátorského pekla.

Máme prekážku v práve? Ha, zmeníme právo, máme predsa ústavnú väčšinu, povedal si Erdogan, Orbán ba dokonca sa vytiahnem pokojne aj Hitlera.

Opakujem, musíme obnoviť fungovanie jedinej overene funkčnej stratégie „testuj a izoluj“.

A: Zlyhaním riadenia, nie vlastnosťami vírusu, ale skutočne zlyhaním riadenia Úradu verejného zdravotníctva, zlyháva cielené dohľadávanie. Vymeňme riadenie zlepšime prácu hygienikov a nemusíme uplatňovať debilné plošné opatrenia. Doplňme dohľadávanie o prísne vymáhanie domácej izolácie.

B: Je len otázka schopnosti riadiť poskytovanie zdravotnej starostlivosti, aby bola úmrtnosť na úrovni promile. Vymeňme riadenie nemocničnej starostlivosti a zlepšime prácu a nemusíme uplatňovať debilné ústavné opatrenia na úrovni vojnového stavu. Musíme sa začať radiť o spôsoboch liečby minimálne v EU.

C: Antigénové testy prinášajú možnosť individuálnych a trhových princípov do testovania. Antigénové testy je možné použiť ako vstupenku do kritickej infraštruktúry v čase potreby.

Musí sa obnoviť fungovanie stratégie „Testuj a izoluj“.

Môžeme v existujúcom právnom rámci vynucovať podrobenie sa testovaniu pri konkrétnych udalostiach – vstup do nemocnice, do polikliniky, na hokejový zápas… Mnohé firmy sa radi zapoja. Nie, samé o sebe to nie je samospasiteľné.

Skombinujme fungujúce dohľadávanie, vymáhanie pohodlnej izolácie, nárazové plošné testovacie akcie na území zmysluplného rozsahu, antihoaxovú prácu a skutočné riadenie nemocničnej starostlivosti a máme významne účinnejší nástroj.

Testovať, testovať, testovať a pozitívnych dôsledne a v pohodlí izolovať.

Bez podpory ľudí v izolácii, ktorí jediní skutočne zabíjajú vírus a pomáhajú aj ostatným spoluobčanom sa nezaobídeme. Udelenie domácej izolácie ako trestu za neposlušnosť, ide presne opačným smerom.

Testovať, testovať, testovať a pozitívnych dôsledne a v pohodlí izolovať.

Namiesto toto tu niekoho napadlo meniť ústavný právny poriadok demokratického štátu. Aby si nemusel lámať hlavičku pri naplnení svojho spasiteľského sna.

Vráťme sa späť na cestu vedeckého poznania. A to nám hovorí dookola len jedno: „Testuj a izoluj“ je dokázateľne fungujúca stratégia.

Share Button