Zamneď: Niekto to riadiť musí, tak prečo ausgerechnet podnikatelia vo firme Štát, s.r.o.?

V období rokov 2012-2015 som si niekoľkokrát položil verejne otázku: “A to si tú politiku mám robiť sám?” Trochu som o odpovedi pochyboval, no suma udalostí vyplývajúca zo zostavy Smeru mi jednoznačne nastavila odpoveď: “Radšej ja ako tamto tí.” Čo človek už môže urobiť viac?

Viete priatelia, niekto nakoniec tým poslancom bude. Niekto nakoniec bude minister a niekto predseda vlády. Aj keby prišli k voľbám dvaja ľudia, Ústava vždy dovedie štát do momentu, keď niekto tie funkcie obsadí.

Áno, v roku 2015 vo mne jednoznačne a neodvolateľne dozrela predstava, že ak by mal Smer znovu viesť tento štát, dopadne to totálne na hovno.

Keď som sa v roku 2015 obzeral okolo seba, videl som, že v rámci prvej iterácie k normálnosti po tom, ako SaS a OĽaNO-NOVA vymení podnikateľov zo strany Smer pri riadení nášho štátu, že prvá iterácia k normálnosti bude vlastne veľmi jednoduchá. Len normálne plniť pracovné povinnosti za jeden plat. Len opraviť diery v zákonoch vyrobené na uľahčenie podnikania indivíduám strany Smer.

Kto to má urobiť? Ak to neurobím ja, ak nepresvedčím ostatných, že to tak majú robiť, kto to urobí? Smeráci? Sieťáci? Híďáci?

Dnes je Slovensko, naše Slovensko v stave, že sa v tom, ako funguje náš vlastný štát, nevyzná ani divá sviňa. Tony výnimiek, kilometre regulácii. Štátne projekty, štátne podnikanie, štáta výstavba…

Hovadiny, ktoré slúžia len na spálenie peňazí spadnutých pomedzi 12 hviezd modrého neba Európskej únie. Veci, ktoré dokážeme urobiť sami, lepšie v súkromnom sektore. Veci, ktoré robia ľudia, ktorí nedokázali nikdy na otvorenom trhu konkurentom súkromných firiem ani len prežívať nie to profitovať. Hovadiny, ktoré bez rizika osobných strát napadajú podnikateľov vo firme Štát s.r.o., ktorí podnikajú za naše peniaze pre svoje súkromné zisky.

Toto všetko chcem aby v prvej iterácii k normálnosti skončilo.

Chcem, aby bolo Slovensko dobrým miestom na život pre priemerne slušných, priemerne zodpovedných a priemerne poctivých ľudí.
Nikto to za mňa neurobí. Ani za vás, ani za naše deti. Len my máme osobne vo svojich rukách to, ako bude fungovať naša Slovenská republika.

Viete, ak sa má z tej hlbokej riti, do ktorej nás zaviedla politika Smeru a jej dcéry SNS, ak má byť z toho nejaké dobrá vec, tak je to to, že si nikto už nedovolí túto cestu zopakovať. Nikto z tých, ktorí na tú hlbokú riť poukazujeme.

To je istota, ktorú si nesú strany SaS a OľaNo. Istota, že nech už prídu v podobe akýchkoľvek konkrétnych jedincov, máme všetci istotu, že tie zversvá, ktoré Smerácky a SNSsácky podnikatelia v Štáte s.r.o. vykonali, sa pod hlavičkou SaS a OĽaNO-NOVA diať už nikdy nebudú.

Nie je možné po dankovsky likvidovať demokraciu, nie je možné po kaliňákovsky a počiatkovsky podnikať vo funkciách. Nie je možné po ficovsky samodiskutovať.

Zamyslite sa, takto v nedeľu, s krvou plnou chylomikrónov, čo si prajete, aby sa s našim štátom našou vlastnou Slovenskou republikou v najbližších rokoch dialo. Dostaneme to, čo si zvolíme. Máme demokraciu a tá tak funguje. Keď si zvolíte ledačinu, dostanete ledačinu.

Nie neponúkam vám v sebe samom veľa. Ale aj vďaka mne a ďalším ľuďom, ktorým ako odmena za prácu pre vás stačí jeden plat, máte na výber. Je tu alternatíva. Keď si zvolíte mňa a SaS, dostanete prvú iteráciu k normálnosti.

Zamyslite sa takto v nedeľu, s krvou plnou chylomikrónov, čo ste dostali za svoj hlas v ostatných voľbách.

Share Button